De laatste rondes worden wegens de gestaag vallende regen niet gespeeld. Inmiddels zijn meer dan honderd blauwe en witte ballonnen in het hemelgrijs verdwenen en is een vrolijke tribunefoto van de Spanjaardslaanfamilie gemaakt. Nadat de Rookies en de Hondekoppen alle deelnemerskaarten hebben verzameld en de gegevens heb ben verwerkt, krijgt Erik van Muiswinkel de microfoon voor de prijsuitreiking. Hij bedankt de Rookies en vraagt zich af wat zij bij hun evaluatie van de dag over het 'zootje van de Spanjaardslaan' zouden schrijven. Hij vindt de FC Hondekop onver vangbaar en scandeert, gesteund door de aanwezige honden, de Hondekoppenyell 'Havermout met sperziebonen, havermout met mokkapunt'. Extra bedankt hij Rembrandt Heerkens Thijssen, "die alles van voor naar achter aan elkaar heeft ge coördineerd". Even staat hij stil bij de aanwezige EHBO'ers, die tijdens hun werk ongetwijfeld weer ongevraagd advies hebben gekregen van minstens zeven Spanjaardslaanchirurgen. Hij complimenteert SOS-Kinderdorpen met het knalgele poloshirt met opdruk, waardoor, volgens hem, de SOS-kinderen ook vanuit de lucht goed zichtbaar zullen zijn. Hij bewondert de capoeiradansers, wier regendans al na drie noten de eerste druppels opleverde. Ten slotte noemt hij met een korte toelich ting de namen van de deelnemers die 'bij toeval' op de ereplaatsen zijn beland: Kinderen: 1. Willem Nawijn Volwassenen: 1. Nicolette Duijtshoff 2. Jeroen Zeijl 2. Nelleke Vermeer 3. Daphna Akkermans 3. Caroline Nawijn De zeer geslaagde Spanjaardslaandag wordt afgesloten met een borrel en een goed verzorgde barbecue. De regen is nauwelijks spelbreker geweest. Binnen blijft het nog lang gezellig, terwijl buiten de onvermoeibare jeugd nog wat doorsopt op de glib berige velden. De Capoeira is een mengsel van dansbewegingen en vechtsporttechnieken die dateren uit de tijd dat Afrikaanse slaven tewerk werden gesteld op de suikerriet- en katoenplantages in Brazilië. A,VvW^VV*\\ ■-V- V-, N«r>è^ iVv '-

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 157