A-B Sixes in de striemende regen Pelle Asselbergs Voor vandaag 22 augustus staat er een toernooi voor A- en B-juniorensixes op het programma. De hogere en oudere teams spelen met een handicap. Die beginnen elke wedstrijd tegen een lager of jonger team met een bepaalde achterstand. Zo heeft elke six min of meer gelijke kansen op de eindoverwinning. Huub Zuidgeest heeft een bokaal als wisseltrofee ter beschikking gesteld. Het is de bedoeling dat dit toernooi elk jaar aan het begin van het seizoen wordt gehouden, zodat alle jongens elkaar kunnen leren kennen. De zondag begint 's ochtends al vroeg voor de jongens van de A-selectie. Zij hebben dit weekend geen officiële wedstrijd en gaan daarom eerst een uurtje trainen. In de stralende zon: heerlijk voetbalweertje. Rond het middaguur druppelen ook de andere deelnemers binnen, maar zij nemen ook donkere wolken mee en ja hoor, even later valt de eerste plensbui. Sommige spelers en leiders hebben een paraplu bij zich. Die houden het redelijk droog, maar de rest niet en sommigen volgen het voorbeeld van Rokus Hoogendoorn sr. door beschutting te zoeken in een dug-out. Dat is uitstel van exe cutie want na ieders eerste 'potje' is er geen speler meer die nog een droge draad aan zijn lijf heeft. Op veld 3 gebeurt iets merkwaardigs. Scheidsrechter Heerkens Thijssen heeft zoiets in zijn hele fluitcarrière nog nooit mee gemaakt: een van ons schiet de bal per onge luk over het hek, de Zuiderhoutlaan op. Een behulpzame automobilist stapt uit... Maar terwijl iedereen denkt dat hij de bal teruggooit, stapt die gewoon in zijn wagen en scheurt met bal en al weg, richting Heemstede! Nat van buiten, blij van binnen Huub Zuidgeest Bokaal. V.l.n.r. Hans van der Straaten, Huub Zuidgeest, Hans Fonkert. Rokus Hoogendoorn sr. 154

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 158