Gaten in ons gras! Tour de Golf Jan Domhoff sr. Het was alsof hij iets stiekems, iets vandalistisch deed toen hij met professioneel gereed schap op zes kaalgeschoren greens diepe gaten stak in onze heilige voetbalgrond! Organisator en groundsman Jan Domhoff jr. had in de vooraankondiging laten weten dat Pim Muiier indertijd kennelijk had nagelaten ook nog een golfclub op te richten. De viering van de 125ste verjaardag van HFC leek hem derhalve een geschikte gelegen heid om golf, momenteel een van de snelst groeiende sporten, toe te laten op het Koninklijk Domein van een van de snelst gegroeide voetbalclubs in Nederland. Zo is er voor vandaag 21 augustus, door de speciaal voor dit doel opgerichte The Royal and Ancient HFC Golf Country Club, een championship georganiseerd voor 48 deelnemers. Zes flights van acht dames en heren verdeeld over zes topholes, gepositioneerd op de vier velden rondom ons clubhuis. Er mag uitsluitend met een '8', een pitching wedge en een putter gespeeld worden. De zusterclub van The Royal and Ancient HFC Golf Country Club, de Kennemer, is zo goed geweest om ons hun overbodige driving range matten, cups en vlaggen te schenken. De wedstrijdleider heeft de zes holes vernoemd naar onze oprichter en vijf voor zitters. De scorekaart is opgedragen aan Martinus Loosjes, de man die HFC in 1899 van de ondergang redde. Per hole moeten de deelnemers enkele multiple- choicevragen beantwoorden over het verleden van HFC, zoals 'Hoeveel kostte in 1912 de bouw van de in 1974 afgebrande Grote Tribune?' (Antwoord: 3850 gul den). Nienke Stuivenberg. Patricia Bettink. Jan Domhoff jr.

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 160