Op veld 1 geven de selectiespelers van Zaterdag 1 een echte 'voetbalclinic' (chapeau, heren!). Opkomende talenten uit de jeugd krijgen verschillende facetten van het voetbal voorgeschoteld: hoe draai je samen de tegenstander dol en hoe speel je de 'een-man-meer-situatie' uit? Steeds gerichter en harder worden de ballen de touwen ingejaagd, 's Middags is er een '360°' twee tegen twee-voetbaltoernooi op het trai ningsveld: drie teams van telkens twee spelers moeten proberen in een soort circus- ring eikaars namaakflessen Coca-Cola omver te schieten. Dan verzamelen de ouders zich rond veld 4 voor het onderdeel 'Spelprogramma'. Vrijwilligers, die alles in goede en veilige banen leiden, hebben daar allerlei spelle tjes uitgezet: Bungeerun, D'rop en D'r over, Levend Sjoelen, The Sky is the Limit, Rokkenvoetbal.Dit zegt u allemaal niets? De meer dan 600 deelnemers wel en ze hebben de grootste lol. Liefhebbende moeders worden bloednerveus als zij hun kin deren in een zes meter hoge, levensechte draak zien verdwijnen en het monster zijn bek sluit. Gelukkig komt hun kroost er even later aan de achterkant ongeschonden weer uit. Maar ja, als je niet weet hoe een kindvriendelijke draak zijn werk doet, dan heb je het wel even benauwd. Vooral de jongste jeugd heeft ook nog zusjes, buurmeisjes en vriendinnetjes meege nomen. Natuurlijk mogen die meedoen! Alle deelnemers voelen zich thuis bij HFC. Rogier heeft, zoals zoveel andere trotse jongens, al zijn nieuwe kicksen aan, Nathan vindt Levend Sjoelen gaaf maar wel hartstikke nat en Mats is de wesp in zijn oor allang weer vergeten. Aan het eind van de ochtend en van de middag is er voor beide categorieën een lote rij met als prijzen kaartjes voor de wedstrijd Nederland - Tsjechië. Gelukkige win naars zijn onder anderen Willem de Vries, Bram Slot, Ivo Haas en Tobias de Jong. Glunderend gaan zij op de foto met Rico van der Schaaf en Piet Hein Stapensea, die samen met Helen Lopuhaa voor een vlekkeloze organisatie hebben gezorgd. Zij, en al die andere vrijwilligers, hebben hun allerbeste beentje voorgezet. Het moest een hele bijzondere dag worden. En dat werd het. 161

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 165