De Haan laat zich Foppe Friesland boppe Jitse Kooistra en Eildert Stuut Aan de erewedstrijd HFC-Heerenveen op zaterdag 4 september gaat de match van onze Al vooraf tegen het hoogste jeugdelftal van de noorderlingen, dat drie klassen hoger speelt dan wij. De Friezen behoren natuurlijk te winnen.Welaan dat doen ze ook, met 5-2, overigens na veel weerstand onzerzijds in de eerste helft. Met opgeheven hoofd gaat het puikje van de FIFC-jeugd naar de kleedkamer, opgebeurd door bemoedigende klanken van de Blauhüster Dakkapel', het immer trouwe 'dweilorkest' van it Fean. Boven, voor een geopend raam in de Spoelderruimte, staat een hoogbejaarde reü nist met zijn armen de maat te zwaaien op een klassieke meezinger. Even later zien we deze éminence grise beneden hartstochtelijk de kapelmeester omhelzen, die het zanglustige publiek strak in de pas weet te houden met behulp van een omhoogge stoken flip-overtje met pakkende teksten als "JA, JA, JA' en - op het juiste moment -"STILTE" of "JUICHE".Absolute hulde voor dit briljante ensemble, dat met 400 Blauhüster Dakkapel. Burgemeester Pop trapt af. Fries volkslied Frysk bloed tsjoch op! wol no ris brüze en siede, En bünzje troch us ieren om! Flean op! Wy sjonge it béste lan fan d'ierde. It Fryske lan fol eare en rom. Klink dan en daverje fier yn it run Dyn aide eare, o Fryske grün! Klink dan en daverje fier yn it run Dyn Side eare, o Fryske grun! Voorzitter van Heerenveen Riemer van der Velde (l) en Foppe de Haan. Foppe de Haan en Hugo Bettink.

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 168