F. 1. L DE SM, mxs Footballs, 27 en 38, Leidsehe straat, Het Sport-Magazijn i919_1929 1909-1919 er werd niet meer gevraagdwie is de papa van de candidaat, maar men zocht stevige, vlugge knapen en nam ze als lid aan, minder lettende op hun stand, wanneer ze overigens geschikte, fatsoenlijke jongens waren. Uit het jubileumboek 1879-1919, blz. 9. Pint Muiier, voorzitter 1879-1895. 1879 Pim Muiier werd in 1865 in Witmarsum geboren. Hij verhuisde op tweejarige leeftijd naar Haarlem. Op 14-jarige leeftijd richtte hij samen met Peltenburg, Van Lennep, Schiff, Schorer, Hoog, Ypey, Van Walchren, Beets en van Dorsten HFC op. Tussen zijn veertiende en dertigste (vertrek naar Indonesië) ontwikkelde hij een verbazingwek kende activiteit als sportman, schrijver-journalist en illustrator. Ook nam hij het initiatief tot het oprichten van verschillende sportbonden en sport verenigingen. Behalve voetbal bracht Muiier ook hockey en bandy (het latere ijshockey) naar ons land. Hij behoorde tot de oprichters van de Haarlemsche Lawn Tennis Club (HLTC), die daarmee de oudste tennisvereniging van Nederland werd, en blies het Friese kaatsspel nieuw leven in. Hij hield zich verder bezig met cricket, atletiek, schaatsen, wielrennen, skiën, vissen en jagen. Pim schaat ste in 1890 in zijn eentje een tocht langs elf Friese steden (200 km in 12 uur en 55 minuten) en maakte daarna propaganda voor het organiseren van zo'n tocht. Hij was oprichter van de Nederlandsche Voetbal en Athletiek Bond (de latere KNVB) en, na afstoting van de sectie atletiek, de Nederlandsche Athletiek Bond (de latere KNAU). Tevens richtte hij de Internationale Schaatsunie op. Pim was overtuigd van het maatschappelijk nut van sportbeoefening en droeg dat in woord en geschrift uit. Hij was vele jaren voor HFC de drijvende kracht en was in hart en nieren een 'oprechte amateur'. Hij overleed op 89-jarige leeftijd in 1954. 1881 Oprichting van de Haarlemsche Cricketclub Rood en Wit ?.VLAYR£$ Tekeningen van Pim Muiier. vr <3*. 'v v is weder ruim voorzien van alle grootten Association Pattern. Verder voorhanden losse Blazen voor dito Luchtpompen, Boundary Sticks Shingiuirds, Rules, etc. etc. Men vragt den uitvoerigen, rijk geïllustreerden Prij courant. AMSTERDAM. 12

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 16