Slopende ondernemingen Pim Muiier richt slachting aan Gert-Jan Pruijn Al zo'n honderd jaar kent elk HFC-lnstrum de Pim Mulierdag, ingesteld door onze oprichter, die atletiek beschouwde als de moeder aller sporten: HFC'ers moesten bij elke lustrumviering maar eens hun atletische vermogens tonen! De winnaar valt de eer te beurt zich vijfjaar lang de beste atleet van HFC te mogen noemen. Op zondag 5 september, daags na de erewedstrijd tegen Heerenveen, is het weer zover. Het programma dat de 'Mulier-bekeraars' moeten afwerken trekt een zware wissel op de fysieke vermogens: 100 meter sprinten, vérspringen, doelschieten, zo ver mogelijk ingooien (niemand evenaart de afstand die ik Patrick Sweijen ooit heb zien gooien), vérschieten met links en rechts en ten slotte 300 meter hardlopen. Een uitputtingsslag tot op het bot: van de veertig startende deelnemers halen er slechts negen de eindstreep en dat is nog geen kwart! Vooral de jongeren haken voortijdig af. Hun nog zwakke vermogens kunnen de zware eisen van Pim niet aan... Tijdens het ingooien roept iemand: "Je gooit verder dan je schietDat kan op club voorzitter Hugo Bettink slaan want die voorspelt met grote zelfkennis dat hij de geschiedenis in zal gaan als de eerste die eindigt met een negatieve score. Omstreeks drie uur schuift notabel Bram Peper aan op het terras met de vraag: "Wanneer begint die wedstrijd tegen de Friezen nou?" Hij blijkt zich als lid van het Comité van Aanbeveling in de speeldatum één etmaal vergist te hebben, zoals het een verstrooide (oud-)professor betaamt. Schrijver dezes wordt deze keer nu eens niet tot beste atleet uitgeroepen, want hij is die dag 'uw ogen en oren'. De beste is Ronald Duijtshoff, mijn teamgenoot bij de veteranen die wij wekelijks verwijten dat hij zich op het veld zo weinig atletisch voortbeweegt... Uiteindelijk blijkt zijn snelle driehonderd meter beslissend te zijn Bram Peper en Henk Uildriks. Jurjen Bettink. 168

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 172