Tafelronde in balpaleis Royaal onderdak Mare Goedknegt Een zonnige zomeravond, 10 september. Rode loper uitgelegd voor veel HFC'ers, die met elkaar en met een aantal gasten feestelijk het glas willen heffen op de voltooiing van de renovatie van ons clubgebouw. Blazersorkest Teisterband zet de toon. Burgemeester en Wethouders zijn graag geziene gasten op ons complex. Trapte bur gervader Pop al een week eerder af bij de erewedstrijd HFC-Heerenveen, nu is het wethouder Sportzaken Barnhoorn die met een raak schot de toegang tot het clubge bouw opent, waarna iedereen met eigen ogen kan zien wat er in de zomermaanden werd verfraaid en bijgebouwd. Hulde aan sponsor/aannemer Holleman en diens medewerkers, de gemeente Haarlem, de Rabobank en de overige sponsors, aan onze leden en onze bouwcommissie en niet te vergeten onze eigen Aschwin Minke. De Koninklijke heeft weer een paleis. Koning Voetbal zal zich er nog beter thuis voelen! HFC, honderdvijfentwintig jaar veel vertier, veel vergaderen. Aan het eind van de 19e eeuw werd al druk gediscussieerd over de toekomst van de club. En nog altijd komen de leden bijeen en buigen zich over de vraag: hoe kan de Koninklijke tot in lengte van dagen actief blijven als de oudste voetbalvereniging van Nederland? Verleden, heden en toekomst. De feestelijke Algemene Ledenvergadering van deze dag is hét moment om te herdenken, te gedenken en te bedenken. Voorzitter Bettink gedenkt meer dan vijftig prominente HFC'ers, die ons de laatste vijfentwintig jaar zijn ontvallen: onder hen - kort na het honderdjarig bestaan - Piet van Houten, veel recenter Kiek Giltay Veth en zeer onlangs nog Kees Zeeman en Allard Brouwer, leden die voor de club bijzonder veel hebben betekend. Dat HFC ook veel voor zijn leden betekent maakt Pieter Kalbfleisch meer dan dui delijk in een stijlvolle feestrede. HFC als bakermat voor loopbaan en leven; HFC de club van dromers, denkers en doeners. In een terugblik op de afgelopen vijfentwintig jaar worden door de voorzitter de ups en downs van de vereniging aangehaald. Op sportief gebied kwam de degradatie naar de HVB buitengewoon ongelegen. Het aantal leden in 1986 bedroeg 786. Inmiddels zijn dat er ruim 1500! Een snelle groei met heel veel jeugd, driemaal een 170 Wethouder Pieter Barnhoorn aan de bal en in gesprek met Arie Kalkman. Pieter Kalbfleisch. Henk Uildriks en Eggie Poster.

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 174