Stalen neuzen, gespijkerde noppen Het verleden spreekt Jan Dalmeijer De eerste honderd jaar van HFC uitgebeeld in een 'tijdlijn'; een film van Dick Laan uit de jaren twintig van de vorige eeuw, waar veel legendarische HFC'ers in voor komen; het oude tenue, de 'kicksen' en de voetbalkoffer van Arie van Beekum, de in diezelfde periode veelvuldig scorende midvoor van het Eerste; het door tropische insecten aangevreten jubileumboek van Tom Hoyer, dat hij als een van zijn weinige, maar meest troostrijke bezittingen koesterde gedurende zijn gevangenschap in een van de jappenkampen tijdens de Tweede Wereldoorlog; de door Otto Richelmann gemaakte maquette van de oude tribune en de fotoboeken van Jan Domhoff met afbeeldingen van de gebeurtenissen van de laatste vijfentwintig jaar. Al deze kostbare en tastbare herinneringen zijn van 10 tot en met 16 september tentoongesteld in de daartoe tot museum omgebouwde 'Ten Have Cave'. De voor deze gelegenheid ingestelde Tentoonstellingscommissie heeft zich, met de onmisbare hulp van de Archiefcommissie onder leiding van Frits Darlang, ingespannen er een sfeervolle presentatie van te maken om zodoende de leden en andere belangstellenden terug te voeren naar vroegere tijden en bij de HFC- jeugd enig historisch besef te ontwikkelen. Het is boeiend om te zien waar de meeste interesse naar uitgaat en hoe de talrijke bezoekers op het tentoongestelde reageren. Dick Laans film 'De droom van een HFC'ertje' trekt, evenals de maquette van de oude tribune, de aandacht van vooral de allerkleinsten, waarbij het verhaal van de grote brand eenieder sterk tot de verbeelding spreekt. Anders dan bij een vergelijkbare expositie enkele jaren Frits Darlang. Jan Domhoff sr. en Ton ten Have. Rico van der Schaaf. Joost den Hartog. Jan Dalmeijer.

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 176