töC Koninklijke Er is er een jarig, hoera, hoera... '872-2004 Bobo's pakken uit Jan Siebenga Het clubhuis ligt er op 15 september feestelijk bij, geheel in de stijl van een vereniging die haar 125ste verjaardag viert. Ook geheel in stijl is het bestuur, dat al ver voor de officiële aanvang in zijn beste pak klaarstaat om alle verwachte loftuitingen te ondergaan. Voor een fleurige entourage zorgen de Haarlemse Bloemenmeisjes, die de reeds vroeg binnenstromende receptiegangers bij de entree een fraaie oranje roos op hun traditionele revers spelden. Op het podium is het trio Peter Engelenberg bezig het clubhuis met stemmige klanken te vullen. Verder veel onbetaalbare vrijwilligers, die prachtige hapjes en drankjes op een presenteerblaadje aanbieden. Om de feestvreugde te verhogen kondigt ceremoniemeester Rembrandt Heerkens Thijssen maar liefst acht sprekers aan. Bezorgd over het incasseringsvermogen van de aanwezigen deelt hij mee dat de sprekers in twee groepen van vier aan het woord komen. Opvallend is overigens, dat zich daaronder slechts één vertegenwoordiger van een collega-voetbalvereniging bevindt. Het spits wordt afgebeten door burgemeester Pop van Haarlem. Deze had nog getwijfeld of hij wel zou spreken, maar het feit dat zijn ambtsketen nog door Pim Muiier is ontworpen, had hem ervan overtuigd dat hij zich hier moest laten zien en horen. Als cadeau biedt hij HFC het respectabele aantal van 650 nieuwe donateurs aan, die hij 's middags op een congres over rampenbestrijding heeft geworven. Verder spreekt de heer Ed Degenkamp van HET: de vereniging van Hoofdklassers, Eerste- en Tweedeklassers van het district West van de KNVB. Hij is met de pet rondgegaan bij zijn leden en overhandigt het resultaat in een blanco envelop aan het zichtbaar verraste bestuur van HFC. Eindelijk een financiële meevaller! Henk Wester biedt vlag aan. Pops ofPims keten Ed Degenkamp. 174

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 178