De heer Henk Wester, vice-voorzitter van het district West I van de KNVB, biedt een speciale door de KNVB ontworpen vlag in koninklijk oranje aan, waarvoor men kennelijk inspiratie heeft opgedaan bij het aanschouwen van ons fraaie jubileum embleem. De heer Harry Bos, voorzitter van de LBA (Landelijke Bond van Amateurvoetbalverenigingen), en tevens vice-voorzitter van UW, citeert een meer dan veertig jaar oude opstelling waarin HFC uitkwam in het toentertijd prestigieu ze toernooi om de 'A.R.O.L. Beker'. Genoemde sprekers komen woorden tekort om de superieure eigenschappen van HFC te roemen. Spreker nummer vier, Joop van Schaik, besteedt hieraan weinig tijd en na een kritische schets van de eet- en drink gewoonten van de voorzitter, die hij en passant als advocaat van de zuivel karakte riseert, presenteert hij de voor deze gelegenheid speciaal gemaakte jubileumsigaren. Tijdens de pauze betreedt Ed van der Rest het clubhuis en hij grijpt onmiddellijk zijn kans en de microfoon. Omdat volgens hem de vereniging altijd goede voorzit ters heeft gehad en daarom in goede gezondheid de huidige leeftijd heeft bereikt, wil hij de aanwezige oud-voorzitters Poster en Uildriks en de huidige voorzitter Bettink eren door ze ieder een taart te overhandigen. Hij geeft ze de simpele opdracht mee deze door hun partners op te laten eten. Als een na laatste spreker meldt zich de heer Jaap de Vries, voorzitter van collega voetbalclub Bloemendaal. Hij beweert dat HFC wel groter is dan zijn club, maar zeker niet sterker. In de zaal is inmiddels het officieuze gedeelte begonnen, hetgeen verklaart dat er nauwelijks een reactie volgt op deze ludieke provocatie. Het dank woord van voorzitter Bettink besluit het officiële gedeelte. Hij zegt de gulle gevers toe dat alle geschenken een passende bestemming c.q. plaats zullen krijgen. Obbo Reder, de innemende netwerker met zijn unieke uit palindromen samenge stelde naam, is verantwoordelijk geweest voor de onmisbare sponsoring en hij zorgt samen met Ellen Mutsaerts bovendien nog voor een passend geschenk bij de uit gang. Het duurt lang voordat Obbo zijn post kan verlaten. De laatste receptieganger vertrekt namelijk pas om half tien. Deze verstokte HFC'er heeft zich terdege gerea liseerd dat het nog lang zal duren, voordat er weer zo'n onvergetelijke receptie zal plaatsvinden. Trio Peter Engelenberg. Joop van Schaik. Haarlemse Bloemenmeisjes. Obbo Reder. Ellen Mutsaerts. Harry Bos. Jaap de Vries. 175

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 179