Van het comité van aanbeveling is Bram Peper nu wel op tijd. Alleen jammer dat zijn collega Erica Terpstra er niet is. Ze zou hier zéker in haar oranje Olympische Spelen-tutuutje verschenen zijn. Het kwartet Tiga, bestaande uit drie vrouwen en een man, verzorgt de muzikale warming-up. Salsa, samba, fado.De flamenco wordt gedanst als opmaat voor de aftrap van het bal. Maar eerst gaat de saxofoniste nog even de gordijnen in en zorgt voor acrobatisch spektakel. Aan het slot van haar optreden haalt zij uit een sporttas aan het plafond niet de feestsigaren van De Sigareband tevoorschijn, maar een voet bal, die zij de voorzitter toewerpt. Het openingswoord is daarmee aan Bettink, nog altijd voorzien van oranje onderstel. Door de microfoon verzekert hij dat HFC echt al.25 jaar bestaat! De stotterende geluidsinstallatie is duidelijk op de hand van sporthistoricus Van Horn door de vereniging nu zelfs een eeuw minder leven te gunnen. Vanaf het begin loopt er tussen de gasten een 'animeerteam' van kleinkunstartiesten rond dat op hilarische wijze acts opvoert en gasten laat deelnemen aan een krank zinnige quiz en bizarre spelletjes als spijkerpoepen en olympisch vrij borstelen. Twee remake 'Cocktail Trio's' spelen in verschrikkelijk foute pakken en vloekende schoe nen Eddie Christianiliedjes en verder is er een casino waar de familie Uildriks vaste plaatsen aan de speeltafel heeft. In de grote zaal van de Lichtfabriek speelt een elf- persoonsband en er is een diskjockey. In het Oliehuis lopen goochelaars rond. "Kent u die truc van die fokkende konijnen?" Nou, wij wel. Geweldig feest. We gaan nu even loungen. 177

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 181