Buiten op het terras heeft Ronald Koeman inmiddels de verkeersdrukte achter zich gelaten. Binnen neemt Henk Uildriks met hem het naderende tweegesprek nog even door. "Ik stel de vragen, knal er af en toe een lekkere oneliner in, wacht op het 'Bravo' vanuit het publiek en laat jou dan de boel afmaken met strakke antwoorden en pakkende anekdotes. En wees gerust, ik heb gisteravond nog met je vader Martin gebeld en weet nu ook wat je vroeger op de lagere school hebt geflikt." Zo moet het ongeveer hebben geklonken uit de mond van Uildriks. ideale gelegenheid om ook bekend te maken dat de lijst van sponsors wederom met een aantal bedrijven is uitgebreid. Dit opgeteld bij het aantal mensen dat hier in het clubhuis nu al aanwezig is, kan ik maar tot één conclusie komen: het gaat niet verkeerd met de Koninklijke. Het gesprek tussen de twee Groningers, beiden gemoedelijk als in een kroegje ergens aan de voet van de Martinitoren, gaat over de inhaalrace van Ronald ten opzichte van zijn oudere broer Erwin, de strijd tegen de bobo's op het EK in Duitsland, het achterwerk van beide heren en de uitnodiging om op 1 januari samen met broer Erwin de kou te trotseren tijdens de traditionele Nieuwjaars wedstrijd. Maar de mooiste anekdote is toch wel die over Zlatan Ibrahimovic en Richard Witschge tijdens een trainingskamp in Portugal. Witschge had net zijn beoorde ling gehad en hem werd in het gesprek gevraagd op welke van de gereedstaande stoelen hij zou gaan zitten als hij zichzelf zou moeten beoordelen: de grote fau teuil of het kleine krukje? Op weg naar buiten kwam Witschge Zlatan Ibrahimo vic, de volgende in de rij voor een functioneringsgesprek, tegen. "Wat ze je ook vragen, direct op het kleine krukje gaan zitten", fluisterde Witschge hem toe. En ja hoor, Ibrahimovic was nog geen twee seconden binnen, liep op het krukje af en nam daarop plaats met een glimlach van oor tot oor. Het heeft even geduurd voordat de coaches Koeman en Krol doorhadden dat Witschge de aanstichter van deze verbazing was geweest. Al met al een zeer geslaagde sponsorborrel. Een van de tradities die van de Ko ninklijke HFC toch een bijzondere vereniging maken. In de jaren negentig ooit begonnen met gasten als Erik Jan Nederkoorn en Michael van Praag en nu, in het feestjaar 2004, met Ronald Koeman in het rijtje van illustere sprekers. Op naar het volgende jubileum. Isabelle Merks van Merks Autoschade ondertekent sponsorcontract. Burgemeester Pop (l) en Ronald Koeman. Jos Staatsen (1) en Pim van Liemt sr. 179

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 183