Kansloos tegen de Kennemer HFC op golfschoenen Jaap Jan Smuling Dit is geen verslag van de voetbalmatch De Kennemers-HFC, maar van de jubileum- golfwedstrijd tussen de Kennemer Golf Country Club en de Koninklijke op 9 oktober. Een maand van tevoren is de spanning al voelbaar. Zullen de captains Poster en Domhoff sr. uitsluitend spelers op grond van kwaliteit uitnodigen om aan deze matchplay mee te doenLaten zij zich omkopen door golfers, die anders nooit in aanmerking zouden komen? Eind september slaakt de geadresseerde van 'Posters Post' een zucht van verlichting: hij zit in de HFC-golfselectie! Het voelt alsof hij gaat strij den om de Ryder Cup. Tijdens de koffie, 's ochtends vroeg in het clubhuis van de Kennemer, peilt een HFC'er de sterkte van zijn tegenstander. "Zeg, heb jij nog een beetje gegolft de laat ste tijd?" "Nee, nauwelijks, en dan ook nog als een natte krant..." Meteen is duidelijk dat die vent een 'streep van een drive' in huis heeft! Vrijwel tot de middagpauze delen wij de lakens uit. Slechts door enkele schoon heidsfoutjes onzerzijds begeeft de tegenstander zich met minieme voorsprong naar de lunchtafel. Geen reden voor Poster om zich zorgen te maken. "Vanmiddag trek ken we de zaak recht." Zijn optimisme blijkt ongegrond. De Kennemer slaat een pijnlijke bres in ons golfvertrouwen: na achttien holes prijkt er een fikse nederlaag op het bord. "We hebben de punten gewoon weggeven..." Goals in eigen doel zou den we aan de Spanjaardslaan zeggen. 182

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 186