ivoor. Met vijftien strafpunten ben je onherroepelijk uitgeschakeld. Dus, uiterste concentratie is van cruciaal belang. Helaas zit er een groepje bridgers in dezelfde zaal dat ons biljarters met veel lawaai overstemt (mind you, bridge is a silent game!). Deze geluidsoverlast wordt Tonnie al gauw te veel. Hij zorgt er binnen de kortste keren voor dat het kaartvolk naar een andere zaal wordt verbannen. De ideale condities voor het creëren van een topavond zijn nu eindelijk aanwezig... En dat wordt het. Ja, en na veel gekrijt en gekets, geklots en geklets zijn er natuur lijk vier tafelwinnaars: Don Arends, Siebe Tijmstra, Paul Hoeke en Aad van der Weijden. Om bij potten te zegevieren is het belangrijk dat je tafelgenoten beschik ken over een ruime dosis techniek, onkunde of slimheid of een combinatie daar van. Voor argwaan is geen plaats. Desondanks uiten na afloop sommigen het ver moeden dat een enkeling onder één hoedje speelde met zijn tafelwinnaar. Maar de andere verliezers doen elk vermeend onsportief gedrag onmiddellijk af als de kift. Aangezien Ten Have - door heftige emoties bevangen - op het laatst geen woord meer kan uitbrengen, doet Henk Uildriks de prijsuitreiking op de van hem beken de wijze en ter afsluiting van zijn geestige verhaal roept hij de meest stootvaste potter naar voren. Met een door niemand geëvenaard aantal caramboles is Aad van der Weijden de glorieuze winnaar van het toernooi. De hoofdprijs is een diner voor vier personen in het Holland Casino. Er zal daar aan tafel nog lang over dit geslaagde, klassieke avondje biljart worden nagepraat. 185

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 189