geheten. Een beslissende penalty vlak voor tijd tegen en in De Bijlmer wordt nu niet benut. Enkele jaren daarvoor was dat Wytze Couperus in een vergelijkbare situatie nog wél gelukt, maar Norbert Vissers zag zijn hoge inzet gekeerd door de goalie van De Bijlmer. Achteraf gezien misschien wel goed. Het prestatief dieptepunt in de geschiedenis riep onvermoede krachten binnen de club op. Na afloop van de uit wedstrijd was het clubhuis van HFC ineens stampvol. En het verhaal gaat dat bij die gelegenheid verschillende leden voorzitter Poster geld toestopten. Een andere instantie binnen HFC, de Club van 100, was ook al geld aan het inza melen voor prestatieve verbeteringen. Een jaar eerder was deze Club van 100 opge richt door Gerard Adrian, Jan Domhoff sr., Rembrandt Heerkens Thijssen sr., Ad Sandtke, Wichert van Schouwenburg, Hans Tekelenburg en Henk Uildriks. Doel stelling van de Club: het spelpeil van alle HFC-selectieteams verbeteren door het aantrekken van uitstekende trainers en het creëren en instandhouden van goede trainingsvoorzieningen. De hele club komt in actie. Frits Darlang zou Frits Darlang niet zijn, als juist hij niet Richard Kerktnan strikt zichzelf. in deze tijden een pleidooi zou houden voor een Club van Tien om goede elftal leiders uit het hart van de club te rekruteren. Die goede leiders zijn er ook gekomen: o.a. Paul Bouwman, Arie Kalkman, Rob Tullenaar, Kees Zeeman en Richard Kerkman. De oproep van Frits Darlang staat achteraf gezien niet haaks op de Club van 100, maar vult deze aan. De tijden na 1986 hebben geleerd dat de identiteit en de zelfwerkzaamheid binnen de club hand in hand kunnen gaan met een steviger financieel draagvlak. Stijgende prestaties De ommekeer laat voor het Eerste niet lang op zich wachten: in het volgende sei zoen (1986/1987) wordt onder trainer Gerrit Peijs promotie via een periode kampioenschap bereikt en het jaar daarna, 1988, komt het Eerste via een recht streeks kampioenschap terug in de derde klasse. Kampioen worden, dat was sinds 1961 niet meer gebeurd. Zoiets gaat niet zonder slag of stoot. Opeens worden in de algemene ledenvergadering vragen gesteld zoals: "Is er voldoende plek voor talent volle jeugdspelers in het Eerste? Houden we de club wel zuiver? Wordt er niet te veel aan het presteren opgeofferd?" Vragen die tot op de dag van vandaag nog steeds gesteld worden. Inmiddels hebben de eerste STK'ers, zijnde de door het kabinet-Den Uyl ingestelde arbeidsplaatsen van een zogeheten 'Sport Technisch Kader', op HFC vernieuwingen Gerard Adrian. Gerrit Peijs. 36

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 40