trainingen voor HFC-vrouwen... doorgevoerd. De allereerste STK'er, Adrie van Kampen, wordt nog altijd in één adem genoemd met de trainingen voor HFC-vrouwen, maar in werkelijkheid heb ben Adrie en zijn opvolgers voor veel meer impulsen gezorgd, vooral wat betreft de jeugd. In 2003 zou Adrie bestuurslid worden. Steeds meer aandacht gaat in de jaren tachtig uit naar de jeugd. HFC'ers als Frank Krouwels en Gerard Adrian hebben een stevig fundament voor de jeugd gelegd, dat later is uitgebouwd en geprofessionaliseerd door John Weijers. Signaleerde Rob Heeck in 1988 in de algemene ledenvergadering nog grote kaderproblemen bij de jeugd, in de jaren negentig kom je die klachten minder tegen. Ten tijde van John Weijers heeft het management rond het vrijwilligerswerk handen en voeten gekre gen. Vrijwilligers krijgen, veel meer dan vroeger, waardering en aandacht, wat onder andere blijkt uit bedankfeestjes en dergelijke. In 1989 wordt een beleidsplan van het bestuur verworpen door de algemene leden vergadering. Het bestuur zou terugkomen met, hoe kan het anders, een jeugdplan. Jubileum In datzelfde jaar krijgt de viering van het 110-jarig jubileum een extra dimensie, niet alleen door een eigen huiswijn, maar vooral door een eigen musical. Werd deze musical bij het 100-jarig bestaan nog uitbesteed aan de NCRV, wat resulteerde in een vrij anonieme uitvoering in het Concertgebouw van Haarlem, in 1989 konden bedenker en tekstschrijver Aryan van der Leij en pianist/componist Jaap Stork vrij elijk hun gang gaan. Dat leidde tot een gedenkwaardige, professioneel aangepakte voorstelling van de clubleden in een bomvolle Haarlemse Stadsschouwburg: 'Lekker in je eigen clubhuis'. Deze musical zou de club geen cent gaan kosten. Als een van de vele spelers zal mij het spontane en last minute-karakter altijd bijblijven: nog steeds ruik ik de geur van het decorstuk dat vlak voor de voorstelling geverfd was. Laten we deze ode aan de kunst dan ook maar beschouwen als een compensatie voor de teloorgang van de sculptuur die de gemeente Haarlem bij het 100-jarig bestaan geschonken had aan HFC. Het kunstgewrocht op veld 5 - officieel 'De 37 Adrie van Kampen met zijn vrouwen. John Weijers.

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 41