Screen' geheten, doch in de volksmond 'De Kaasschaaf' genoemd - bleek niet weer- en vandalismebestendig genoeg om het 110-jarig bestaan te halen. In 1988 werd het weggehaald. De betonnen sokkel schijnt zich nog onder het maaiveld te bevinden. De plannen voor een aparte 'Spoelderruimte' in het clubhuis ten behoeve van de sponsors verdelen de vereniging. Het bestuur dreigt in de algemene ledenvergade ring van september 1991 met opstappen. De vooruitgang blijkt echter niet te stop pen. Misschien is het wel symptomatisch voor die tijd dat een rapport Liefdewerk - de moeite waard van een kadercommissie niet eens de algemene ledenvergadering haalt. Aan de andere kant leidt zelfwerkzaamheid een bloeiend en langdurig bestaan: de vouwdames van Pinky Huygens en de HFC-bezorgertjes van het club blad in zesentwintig wijken rond het clubhuis onder regie van Jan Domhoff sr. Daar komt in de jaren negentig een 'klussenteam' van gepensioneerde HFC'ers bij. Hun hulp is van grote waarde bij allerlei werkzaamheden op HFC: de bouw van de Spoelderruimte in 1992, de uitbouw van de serre van het clubhuis in 1994 en de bouw van kleedkamers 9 en 10 in 1995. Een ander verschijnsel dat in deze jaren bij de senioren zijn intrede doet is de beleidsmatig gesanctioneerde opkomst van zogenaamde 'vriendenteams'. "Over de hele linie wordt gedacht dat het eigen team het gezelligst is", meldt redacteur Rolf Sponsorbeleid Het Eerste promoveert in 1990 weliswaar naar de tweede klasse, maar in 1992 volgt weer degradatie naar de derde klasse. Dan wordt het wat stiller rond het vlaggen schip, maar van andere geledingen van de club horen we begin jaren negentig des te meer. De oprichting van een sigarenrokersgenootschap is een teken van een zich uitbreidend clubleven. Steeds vaker moeten in die periode begrotingstekorten wor den goedgemaakt. De geldstroom van sponsors wordt navenant belangrijker. "De contributies maken al minder dan 50% van de inkomsten uit", valt in een 'HFC'er' uit die tijd te lezen. Van de hand van Henk Uildriks verschijnt de notitie Op weg naar een integraal sponsorbeleid. Onthulling van 'De Screen', alias 'De Kaasschaaf', op 20 augustus 1979. Spoelderruimte verdeelt HFC'ers. 38

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 42