In 1993 duikt een nieuw fenomeen in de clubhistorie op: een 'non-degradatiefeest' in de Vredenhofkapel, de 'huiskerk' van HFC. Nog altijd zijn we Bloemendaal dank baar dat zij het Eerste toen voor degradatie behoed hebben. En nog altijd zie ik elf talleider Rob Tullenaar ter hoogte van de softbal dug-out op zo'n tweehonderd meter afstand de wedstrijd Bloemendaal-De Volewijckers (2-1) volgen. De betrok kenheid van Rob wordt door steeds meer leden van de harde kern van de club gedeeld. De tweede HFC-musical - die van 1994 bij het 115-jarig bestaan - is geheel in lijn met de algemene ontwikkelingen van onze club. Ten opzichte van de eerste musical is de aanpak professioneler geworden. Nu valt er van twee uitverkochte - voor stellingen te genieten nadat de schouwburg al een dag eerder is afgehuurd voor repetities en opbouw. Geen verse verf meer dus. En ook nu weer: dit unieke initia tief, wederom onder leiding van Aryan van der Leij en Jaap Stork, kost de club geen cent. Een ander memorabel initiatief in 1994 was de erewedstrijd tegen het beroem de vroegere Franse EK-elftal uit 1984. In 1995 dachten Bert Bos en Eildert Stuut HFC - op grond van het aanwezige artistieke talent - te kunnen omvormen tot een cultuurclub met voetbal als bijzaak. Hun Sport Culturele Commissie werd, ondanks succesoptredens, drie jaar later door de realiteit ingehaald: de commissie stierf een zachte dood. Er werd weer gewoon gevoetbald. De sponsorborrels in de Spoelderruimte - al gauw de 'Spoeldóórruimte' genoemd - krijgen steeds meer bekendheid in de regio. Inmiddels genieten ze zelfs landelijke faam. Enige verwarring zaait het eerste sponsormagazine, dat vanaf 1997 rond de kerst uitkomt en dat ook naar alle leden voor wie de sponsorborrels niet toeganke lijk zijn, verzonden wordt. Wat is nou de échte 'HFC'er'? In het sponsormagazine komt, onder de bekwame leiding van Bob Witjas, nog uitdrukkelijker naar voren dat HFC inmiddels gerund wordt als een bedrijf: uit oogpunt van de sponsors is het niet wenselijk dit magazine samen te doen gaan met de grote 'HFC'er'. En dat is wel jammer, vind ik. van Kessel in zijn vaste rubriek De stand van zaken. Qua drukte en gezelligheid heeft de zaterdag de zondag dan allang achter zich gelaten. mCrflwfci ïsche Fog®*"# iptemberfBTS September 1994: HFC-Frankrijk (2-4). V.l.n.r. Pascal Kamp, Chiel Dekker, Roger Mila, Jaap Spee, Alain Giresse en Michel Platini. Wijwateract (35 vol.%) van Freek van Muiswinkel in de Vredenhofkapel. Eerste sponso rmagazi ne.

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 43