Investeringen In september 1995 volgt Henk Uildriks Eggie Poster op als voorzitter. Uildriks, in 1979 toegetreden tot de club, heeft de afgelopen 25 jaar liefst vijftien jaar als bestuurslid gefunctioneerd. Een van de begincitaten van de nieuwe voorzitter luidt: "HFC heeft alle kenmerken van een familiebedrijf dat te hard gegroeid is". Zoals gezegd heeft hij in zijn zeven jaar voorzitterschap vooral een beleidsmatige struc tuur aan de stormachtige ontwikkelingen gegeven en het voetbal centraler gesteld. Met zijn oog voor de toekomst heeft hij de traditie niet genegeerd. Een tweede alge mene ledenvergadering wordt jaarlijks in juni gehouden, onder andere om de con tributies (inmiddels ruim veertig procent van de begroting) eerder te kunnen innen. Ook de velden moeten aangepakt worden. In deze tijden van gedurige stijging van het aantal leden en van steeds strengere trainingseisen aan de selectieteams dreigen sommige velden overbegraasd te worden. Het resulteert eerst in een, overigens gro tendeels mislukt, experiment met wetra-velden (wetra, de afkorting van wedstrijd en trainingsveld). Later zal veld 3 ontwikkeld worden met een 'Grassmaster'-procé- dé, dat succesvoller uitpakt. De mogelijkheid van besproeiing van de velden met water uit de Crayenestersingel is een andere belangrijke vooruitgang. Een punt van zorg is de steeds moeilijker wordende beschikbaarheid van de velden in de zomer voor 'onze zustervereniging', de cricketclub Rood en Wit. Er is een groepering binnen de vereniging die zich steeds meer gaat verzetten tegen de aanwezigheid van Rood en Wit op 'ons' terrein. In 1999 komt het jubileumboek HFC een eeuw aan de Spanjaardslaan uit. Omdat in dat jaar ook het 120-jarig jubileum van HFC plaatsvindt, ziet de derde HFC-musi- cal het levenslicht. Het overlijden van Freek van Muiswinkel, die de hoofdrol zou spelen, maakt de omstandigheden waaronder deze musical voorbereid moet wor den uiterst zwaar. Des te groter is de bewondering als de musical twee prachtige en volledig uitverkochte uitvoeringen beleeft in de schouwburg. Nog geen jaar later ontvalt ons wederom een prominent HFC'er als erelid J.J. (Tonny) de la Mar over lijdt. Tonny heeft in de periode 1946/1947 tot en met 1969/1970 vierentwintig jaar onafgebroken deel uitgemaakt van het bestuur. Kampioenschappen De ontwikkeling binnen de club is duidelijk merkbaar in de voetbalprestaties. Het Eerste wordt onder trainer Ted Immers al op 27 februari 2000 kampioen van de derde klasse en is daarmee de eerste Nederlandse voetbalkampioen van het nieuwe millennium. Het volgende seizoen wordt het kampioenschap nog eens dunnetjes Oud-voorzitter Henk Uildriks van Forward uut' noorden Die spreekt vaak met geestige woorden Maar soms ook wat boud Al laat hem dat koud Terecht dat HaafC'ers hem hoorden. y eei1 eeuw aan de panjaardslaan Onder Ted Immers van de derde naar de eerste klasse. V.l.n.r. Wessel te Winkel, Onne van Balen, (verzorger), Patrick Tenthof, Michel de Haan, Ted Immers, Sander Vink, Karei Willemse en nog net zichtbaar Remco van Bemmel. 40

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 44