...ik zat altijd bij het verkeerde team. Keepers lid en leed Er was eens een doelman in Lisse Die tijdens de wedstrijd moest pissen De halleve zool Verliet er zijn goal: De bal uit het net kon hij vissen. Ook al scheen de zon volop, altijd belde je de informatielijn of het wel doorging. Niet om je vaders telefoonrekening hoger te maken, maar wel om te horen of iemand misschien een bericht voor jou had ingesproken. Dus eigenlijk vanaf het moment dat ik van school thuis was liep ik al in HFC-kleding rond. En als ik dan op de training kwam was daar een ClOS-leerling om stage te lopen en om mij en de rest van het team aanwijzingen te geven. Hij begon altijd met loop- en trap- oefeningen en pas helemaal aan het eind van de training mocht je eindelijk een partijtje spelen. Gek genoeg zat ik altijd bij het verkeerde team, maar ik had toch plezier. Je begon dan ook veel vrienden te krijgen op en rond het veld. Langzaam wordt het winter, en als de keeper van de D7 een keer niet kan, nou dan wil je wel invallen. Vanaf dat moment blijf ik eigenlijk maar keepen en hopen dat ik ook eens in een hoger team mag spelen. Het begint steeds leuker te worden naarmate je ouder wordt. En dan word je ineens gevraagd om in de C3 te keepen. Nou, eerste jaars C-selectie, twee keer per week trainen. Je krijgt training van een speler van Haarlem en het wordt allemaal wat officiëler. Ik mag het seizoen daarna in de Cl keepen en dan merk je voor het eerst dat er concurrentie is. Maar ik mag blijven keepen in de Cl. Helaas, rond september breek ik mijn voet bij het uitkomen en zit ik zomaar vier weken in het gips. Dat is zuur, zeker als je de volgende week tegen Ajax moet. Gebroken vinger Na mijn herstel moest ik weer proberen terug te komen, en dat lukte door veel te trainen en door een goeie coaching. Mijn team speelde vaak wedstrijden om 10 uur 's ochtends, altijd op zondag, en als ik dan thuis kwam stapte de helft van de familie pas uit bed. In de Cl speelden we toernooien in Venlo en Volendam en dat is een eind weg. Maar het belangrijkste is, je hebt er veel plezier in. Je vindt het leuk om veel te voetballen. Met pianospelen wordt het ook steeds drukker, met optredens en met een nieuwe band. En als dan ook nog eens die school erbij komt wordt het eigenlijk allemaal te veel. Ik blijf dan ook zitten. Dan is het seizoen 2002/2003 afgelopen, en het spe len als C-junior ook, want daarna ga ik over naar de B-junioren. En ook al ligt dan het voetbal aan de Spanjaardslaan een poosje stil, ik ga vrolijk verder met de vol gende sport die daar wordt beoefend: cricket. Breek ik mijn vinger doordat ik een bal ongelukkig vang, lig ik er weer een tijd uit! Als ik terugkom van vakantie krijg ik te horen dat ik ben uitgenodigd om mee te trainen met de BI en B2. Ik schop het uiteindelijk tot de BI, al moet ik oppassen met piano en school, want ik ben tenslotte wel blijven zitten. Ik krijg van thuis het voordeel van de twijfel. Dan breek ik wéér op een ongelooflijke manier mijn vin ger, dezelfde als die van afgelopen zomer. Dat is natuurlijk balen, maar gelukkig sta ik al gauw weer te keepen op mijn oude niveau, al verslijt ik twee rolletjes tape per week aan het verstevigen van mijn vingers en moet ik thuis veel oefenen om mijn pianovingers te revalideren. Voetbal betekent heel veel voor me. Het is toch geweldig om met je vrienden de tijd door te brengen. En als je dan wint op zaterdag ga je 's avonds lekker op stap met elkaar. Je traint drie keer per week, dus er ontstaat vanzelf een band met de trainer en je medespelers. Er wordt doordeweeks elke dag op de velden van HFC getraind. Vier velden en een trainingsveld vol voetballers. HFC is een club, voor mij dé voetbalclub. 43 "Liever vissen dan vingers missen."

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 47