Het zit in de genen Vader Zn. - Solide hang- en sluitwerk Pieter en Ernst Kalbfleisch Volgens mij was het in augustus 1958 dat ik door mijn vader met min of meer krachtige hand voor het eerst werd meegevoerd richting HFC. Ik herinner mij nog duidelijk deze in mijn ogen angstige tocht over de Haarlemse Middenlaan, die nu Churchilllaan heet. Waarom wordt iemand door zijn ouders gedwongen voortaan iets op elke zaterdag en woensdag te gaan doen, wat klasgenoten van de toen nog zeer christelijke Bosch en Hovenschool niet deden? Het was in het jaar 1983 dat ik met enkele vriendjes naar de Spanjaardslaan ging om lid te worden van HFC. Waar de minicultuur tegenwoordig spectaculaire vormen aan neemt was het toen nog een stuk rustiger. Toch was het een indrukwekkende, spannen de en vrolijke gebeurtenis voor mij als zesjarige. Woensdagmiddag probeerden we mas saal een bal recht vooruit te trappen op het kleine veldje naast 'Sint Jacob in de Hout'. Drie dagen later werd de vergaarde kennis in praktijk gebracht met in mijn belevenis vaak zinderende partijtjes prutsvoetbal. Zo speelde ik in 1983 op een kwart hoofdveld mijn eerste wedstrijden, waar ik dat exact twintig jaar later nog altijd doe. Trokken mijn ouders - of beter, mijn vader - consequenties uit hun opvoedkundig beleid in de zin, dat zij regelmatig langs de lijn acte de présence gaven? Nee en ja; zaterdags was mijn vader geen rijder en geen leider. Het eerste niet omdat het niet hoefde - we deden alles op de fiets - en het tweede niet omdat zijn driedelig-grijs- 44 Wembleystadion Londen.

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 48