koude vazen bier en heerlijke spareribs. inhoud en vorm het levende bewijs, al is daarmee niet gezegd dat het met het vrij willigerswerk in elke episode van ons bestaan goed gesteld is geweest. Na doorgaans feestelijk commissiewerk voor de club bestaat er zoiets als het walhalla van de voet balsport: Zeist. Terecht deed Kiek Gilthay Veth als toenmalig voorzitter van HFC - ik meen in zijn eerste hoofdartikel in de 'HFC'er' - een oproep om de club ook te dienen door het vervullen van functies binnen de KNVB. Jammer dat dit geluid niet op gezette tijden herhaald wordt. Naast voetballen in het weekend is iets doen voor de club iets wat er ook bij hoort. Zo besloot ik ooit om met Joris Mol een jeugdteam te trainen en te leiden. Het werden C- junioren, die inmiddels oud genoeg zijn om de basisprincipes van de voetbalsport onder de knie te hebben, maar die gelukkig nog net niet in de puberteit zitten. Twee leuke en dankbare jaren waren het. De seniorencommissie onder leiding van Hein Roelfsema heeft me daarna nog enkele jaren zeer gezellig beziggehouden. De vergaderingen, onder het genot van koude vazen bier en heerlijke spareribs, vonden als het even kon plaats in een Haarlems restaurant. Momenteel blijft het bij het af en toefluiten op zondag bij een sfeervol vriendenteam. Toch is alles in zekere zin erg leerzaam geweest. "Waar werd oprechter trouw" dichtte Vondel in of voor De Gysbreght'. Het is ook de koptekst boven de fotoreportage in de laatste 'HFC'er' van het seizoen 1960/1961 Die tekst staat, althans in mijn plakboek, boven een foto van juichend HFC-publiek bij de kampioenswedstrijd van ons Eerste bij ESCA in Arnhem. Ik bevind mij daar te midden van grootheden als Ignace van Liemt, Wybo Rijpma en Hans Dekker, uno e molto steun aan onze helden belijdend: oprechte amateurs en dus ware liefhebbers. Het mooiste aan een club als HFC is toch het feit dat behoorlijk veel jongens met wie je op toevallige wijze wordt samengebracht als zesjarige, jaren later vrienden voor het leven blijken. Frappant daarbij is ook de samenstelling van mijn huidige team waarin dit duidelijk naar voren komt. Voetbal bij HFC, op welk niveau dan ook, vormt de basis voor vriendschappen die je elders niet zo snel vindt! 4e De twaalfde man.

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 50