18*1 ...spanningen en kwaaie koppen. J HLTC 't Is heerlijk om buiten te ballen En niet in die stoffige hallen Maar 't Hollandse weer Wil iedere keer 't Plezier in het tennis vergallen. Convenant ■■^wssssjss^aessf* «txss- -ssS^' alledrie clubs nadrukkelijk voelbaar. En alledrie hebben ze de eerste honderd en nog wat jaren doorstaan. Naast en met elkaar. En dat de sporten voetbal, tennis en cricket - ondanks sporadische spanningen en strijdige belangen - naast en met elkaar kunnen leven komt omdat ze ondanks hun tegenstellingen toch comple mentair zijn. Ik zal dat uitleggen. Kijk, een tennisser slaat de bal bij voorkeur over het net, maar een voetballer schopt er liever zoveel mogelijk in. Een cricketer slaat de bal bij voorkeur het veld uit, maar een tennisser houdt hem liever binnen de lijnen en zo wil een voetballer wél met het hoofd scoren maar een cricketer liever niet. Zo zie je maar weer: de Spanjaardslaan biedt van alles wat. Wie de bal graag in het netje schopt gaat voetballen, wie de bal liever over het netje slaat gaat tennissen en wie de bal het liefste het veld uit mept gaat cricketen. Ergo, wie niet kan tennissen gaat voetballen, wie niet kan voetballen gaat cricketen en wie niet kan cricketen gaat tennissen. Of zoiets. Onzin? Ja natuurlijk, maar de Spanjaardslaan biedt wel een unieke mogelijkheid om op historische grond bij clubs met een rijk verleden een sport naar keuze te beoefe nen. En die clubs bieden die mogelijkheid hoewel ze af en toe last van elkaar heb ben. Maar zo gaat het al zo'n honderd jaar. Zelfs de beste buren zorgen wel eens voor overlast en het gaat er nu om elkaar dat te kunnen zeggen zonder daar ruzie over te krijgen. Rekening houden met elkaar en begrip opbrengen voor elkaar. In goed overleg. Natuurlijk zijn er soms spanningen en kwaaie koppen. Rood en Wit heeft last van fietsers voorlangs de tribune, bij HLTC ploffen de cricketballen op de tennisbanen, HFC kan niet voetballen als Rood en Wit de matten uitrolt, Rood en Wit kan niet cricketen als HFC de velden nog nodig heeft en HLTC en Rood en Wit ondervinden allebei hinder van de verbouwingen van het clubhuis van HFC. Het is dringen aan de Spanjaardslaan. Alle clubs willen wel meer en beter, maar wat de een tot lust is, zal de ander tot last zijn. Historische band en respect In september 2002 wordt door de drie clubs een Werkgroep Sport Spanjaardslaan in het leven geroepen. Deze commissie krijgt als opdracht een toekomstgerichte visie te ontwikkelen over de vragen hoe de drie verenigingen op de lange termijn baat kunnen hebben bij eikaars aanwezigheid, hoe de onderlinge communicatie gestructureerd kan worden en hoe van de beschikbare accommodaties door alle drie verenigingen optimaal gebruik kan worden gemaakt. Op 10 september 2004 ondertekenen de clubs een convenant, waarin zij onder schrijven een historische en vriendschappelijke binding met elkaar te hebben opgebouwd en waarin zij verklaren het recht, dat elk der verenigingen in beginsel heeft op een passende accommodatie aan de Spanjaardslaan, wederzijds te zullen respecteren om elkaar in staat te stellen hun sport aldaar blijvend te beoefenen. Zo is het, want het zou ons als voetballers, tennissers en cricketers sieren indien wij in alle bescheidenheid zouden onderkennen dat wij slechts een beperkt aantal jaren deel mogen uitmaken van de geschiedenis. Het is aan niemand van ons hieraan een wending te geven ten nadele van de ander. Ik kan me de Spanjaardslaan tenminste niet voorstellen zonder HFC én HLTC én Rood en Wit. Voor mij is dit altijd zo geweest en voor mij mag dat altijd zo blijven. "i £j*-~' -« >4> «70,'' ~»^"K 57

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 61