Met vallen en opstaan volwassen Vijfentwintig jaar jeugdvoetbal Eildert Stuut Met het honderdjarig bestaan van HFC in zicht vormden Gerard Adrian, Ignace van Liemt en Bob Witjas een driemanschap, dat zich bekommerde om het wel en wee van het jeugd- en seniorenvoetbal op HFC. Was er iets misEen zeker jeugdbeleid bestond er wel, maar het was te vrijblijvend naar de zin van deze heren. Het had te veel weg van laisser faire, laisser aller, van laat die knullen toch lekker ballen... (HFC1 speelde vanaf het seizoen 1976/1977 tot en met 1985/1986 in de vierde klasse, een seizoen later in de eerste klasse van de Haarlemse Voetbal Bond, de huidige vijfde klasse KNVB). Het jeugdbestuur dacht na over een plan van aanpak en haalde het oude principe 'Leid jeugdvoetballers op tot spelers van het Eerste' uit de kast. Dat een en ander niet eenzijdig door een jeugdcommissie verwezenlijkt kon worden, was duidelijk: er zou den veel vrijwilligers nodig zijn om de functie van coach, elftalleider, fluiter, vlagge- nist of chauffeur bij uitwedstrijden te vervullen. De 'rijkeluisclub HaafCee' beschik te als amateurvereniging toen niet - en nog steeds niet - over grote sommen geld om al die taken door beroepsmensen te laten uitvoeren, dus ging er van het bestuur in 1979 een oproep uit naar alle ouders van voetballende zoons jonger dan achttien jaar om in een hoorzitting - populair in die tijd - het plan van aanpak te ontvou wen en hun bereidheid tot vrijwilligerswerk te peilen. De opkomst was bedroevend laag: zegge en schrijve acht ouders, van wie er vijf praktisch geen mond opendeden, gaven gehoor aan deze cry for help. De overige drie waren de eerdergenoemde heren organisatoren die uiteraard wel 'mondig' bleken en allerlei ideeën hadden. Na wat heen en weer gepraat was de conclusie: "Dan moeten zij hun plannen maar zelf uit voeren ook.Ze weten het toch zo goed?" Met uitzondering van enkele kleine veranderingen bleef het jeugdbeleid - noodge dwongen - nog een paar jaar vrijwel bij het oude, ondanks de moeite die de kers verse jeugdcommissarissen Frank Krouwels, Rob Heeck, Ernst Meyer, Frits Bettman en later Rudolf Smit zich getroostten. Dat het geringe enthousiasme van de ouders mede zijn repercussie had op de jaarlijkse aanmelding van nieuwe spelertjes, is te 58 Ignace van Liemt. Frank Krouwels.

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 62