...om zoveel mogelijk vijandelijke soldaten met snipers en kalasjnikovs de kop van de romp te schieten. Dat bij de huidige jeugd de inzet voor de 'Grote Clubactie' tanende is en de belang stelling voor het bijwonen van genoemde evenementen lijkt af te nemen, baart het bestuur zorgen. Moet HFC om de jeugd aan zich te binden meer met zijn tijd mee gaan en die Oudhollandse spelletjesavond of dat pinshottoernooitje, waar bijna nie mand meer voor te porren is, gewoon vergeten, omdat de jongelui tegenwoordig met hele andere dingen bezig zijn en niet meer geloven in oubollig vermaak? Moet HFC in het clubhuis dan een local area network (LAN) organiseren, waarbij junio ren gewapend met computer, muis en toetsenbord tegen elkaar kunnen counter- striken om zoveel mogelijk vijandelijke soldaten met snipers en kalasjnikovs de kop van de romp te schieten? Wellicht komt de jeugd dan wel en bevordert dat de team building nog beter. Of moeten wij huiswerkbegeleiding op de club introduceren: in HFC-tenue anderhalf uur met de neus in de boeken, dan drie kwartier het veld op om daarna bemodderd en bezweet nog een uurtje verder te leren? Het is ooit over wogen. Zij het aarzelend, het ging met het juniorenvoetbal een paar jaar voor het verschij nen van het Handboek Jeugd alweer een tikkeltje beter, maar vooral in de periode die erop volgde bleef het kwalitatief én kwantitatief krachtig bergopwaarts gaan. De actieve jeugdcommissie van 1992 onder leiding van André te Winkel beschouwde het werk van Adrian c.s. zeker als een impuls tot kwaliteitsverbetering van de jeugd opleiding, maar het was met name Manager Voetbalzaken John Weijers die - tot aan zijn contractbeëindiging in 2000 de organisatie van het jeugdvoetbal volwassen heeft gemaakt. Begin jaren tachtig mochten zesjarige mini's hun voetbalkunsten op onze velden vertonen. Dat bleek een gouden greep. HFC was in die tijd de enige club in Haarlem en omstreken die zulke jonge voetbaldriftige knulletjes binnen zijn poorten haalde. Toen tien jaar later in 1993 de 'voeding van onderop' dreigde te stagneren werden in samenwerking met verschillende basisscholen in de omgeving van de Spanjaardslaan alle ouders van zevenjarige jongens uitgenodigd om eens te komen praten over een aantrekkelijk HFC-lidmaatschap van hun zoon. Dit leverde in één klap 87 eerstejaars E'tjes op en een groot aantal vaders die, net als bij de mini's, bereid waren teamleider te worden! Precies wat HFC nodig had. Maar wie van die pappies had verstand van voetbal? Weijers bedacht een list: "Zet al die vaders naast elkaar op het veld en schiet ze één voor één de bal strak toe. Wie het leer meteen dood legt, kan misschien ook een beetje voetballen en die wordt coach. En zulks geschiedde. 63 HFC D2 (1997/1998) viert een weekend feest in een huisje in Groot-Valkenisse op Walcheren. Er werd gegeten, gedronken, gevoetbald, getennist en gezwommen. 'Sweet' Sue Heeremans pakt de jeugd aan.

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 67