Dat het leven bestaat uit ritme en herhaling tonen de mini's van weleer, want ook zij eindigen ten slotte bij de veteranen. Voor die laatste categorie is de prestatie vrijwel geheel ondergeschikt aan het plezier. Sterker nog dan bij de mini's staat een sportieve en plezierige zaterdag bovenaan. En een plezierige zondag en een plezierige maandag... Ook zij zijn aan het einde van het seizoen meestal niet op de hoogte van de stand op de ranglijst. En als de leider dan een beker bij Jan Monnikendam koopt en onder het genot van bitterballen en een biertje vertelt dat het team alsnog volslagen onverwachts kampioen is geworden, omdat een leer ling-drukker van het Haarlems Dagblad per abuis de sportpagina ondersteboven heeft afgedrukt, is het groot feest in het clubhuis. Op wat latere leeftijd blijft de teamspirit, maar veranderen de doelstellingen: er moet gepresteerd worden en de jonge spelers wordt besef van normen en waarden bijgebracht. Het plezier raakt geleidelijk aan meer ondergeschikt aan de prestatie. Bij deze leeftijdsgroep is het vooral belangrijk dat ook de coaches beseffen dat het presteren op een zo plezierig mogelijke wijze het hoogste rendement oplevert. Bij de selectieteams van de senioren is de prestatiedrang het hoogst. Alles staat in het teken van het resultaat. Uiteraard is er ook tijd voor ontspanning, zoals een avondje bowlen of paintballen. De eigen verantwoordelijkheid op het veld is groot en als die niet wordt genomen zal de ploeggeest corrigerend werken. 67 0EIUGING 20 mei 1990: Promotie naar de tweede klasse op het veld van Alcmaria Victrix. V.l.n.r. staand: Ignace van Liemt, Eggie Poster, Piet de Krijger, trainer Doby Peters, Bobby Witjas, Gerard Adrian (nog net zichtbaar), Huib Arends, Maxime van Liemt, Hein Kiemeney, Jasper ter Braak, Patrick Tenthof, Raymond Roode, Peter van Essen, Cor Plaizier, Bart van Rheenen en Rob Bakker. Zittend: Monne Krant, John Burke, Jaap Spee, sponsor Bennie Roode, Norbert Vissers, Joost Lamp, Richard Kerkman en Rob Verstraten. F16 straaljagers in 2003. V.l.n.r. achter: Bas Lievaart, Matthijs Nolst Trenité en Pepijn Werre. Voor: Dennis Dickman, Ruben Schelvis, Daan Gladon en Bram Baarslag. Afwezig: Siebeti Begeman en Coen Brandjes.

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 71