Jonge helden zijn goud waard Een kwart eeuw door weer en wind Jan Domhoff sr. Er waren financieel slechte berichten tijdens de algemene ledenvergadering in 1979, vlak na het 100-jarig bestaan. Voorzitter Kiek Giltay Veth drong er bij alle commissieleden op aan om waar mogelijk te bezuinigen. Zou dat ook voor ons redactieteam van de wekelijkse kleine HFC'ergelden? We kregen op maandagavond alle kopij van de commissieleden aangeleverd met teksten en programma's die uiterst noodzakelijk waren voor het reilen en zeilen van de vereniging. Dinsdag werd het clubnieuws gedrukt en woensdag verzonden naar de leden. We hadden minimale type- en drukkosten, waarop niet te bezuinigen viel Of toch? Had iemand een idee? We gaan daarvoor even terug in de tijd. Legioen Er was enige jaren geleden een 'Legioen achter de goal' ontstaan van jongens, veel al D- en E-junioren, die of met de fiets, of per autobus het Eerste bij uit- en thuis wedstrijden luidkeels aanmoedigden. Degene die het hardst schreeuwde won de Schreeuwbui, een echte leren, fonkelnieuwe wedstrijdbal. "We hebben een H... We hebben een F... We hebben een C... H...F...C..SEen gouden zin die we ons alle maal uit onze eigen jeugd herinneren. Met de koperen toeter en tassen vol gesponsorde trekdroppen en smiles om de gehavende kelen te smeren, dromden ongeveer vijftig jongens achter de goal van de tegenstander. Op de fiets naar DSS en HBC en per bus naar onder andere OSV, WFC en Zaandijk, met als dieptepunt 'De Bijlmer' en de HVB. Het was vaak snerpend koud, veel verlies, maar soms ook winst en dan voelden deze jongens, allemaal in de leeftijd van tien tot twaalf jaar, zich op de terugweg alsof ze zelf gewonnen had den. Ze hadden iets voor HFC gedaan en een geweldige middag gehad. Ze kwa men met stoere verhalen thuis en waren drie dagen hun stem kwijt. De ouders, per definitie verwachtingsvol, waren gecharmeerd van het enthousiasme van hun zonen en waarschijnlijk ook van die-oude-club-met-jong-elan aan de Spanjaardslaan. En zo werd een brug geslagen tussen onze bereidwillige vriendjes van het Legioen, de redactie van de kleine 'HFC'er' en de wens van voorzitter Kiek om te bezuini gen. Er kwam een plan... Stel dat we de omgeving rond ons clubhuis, en iets daar buiten, verdelen in 26 wijken en we vragen 26 van die enthousiaste D- en E-juni- oren om wekelijks in hun eigen buurt de 'HFC'er' te bezorgen, wat niet meer dan 25 minuten hoeft te kosten. Stel dat wij op woensdag voor 12 uur bij elke jongen zijn eigen bundeltje 'HFC'ers' afleveren en we spreken af dat ze ons clubblad die zelfde middag nog of donderdag bezorgen. Dat zou elke week een aardige bespa ring zijn. En dat voor 30 weken per seizoen... Bovendien zal dat de betrokkenheid van de jongens met de club ongetwijfeld verhogen. Voorts zal de zelfwerkzaam heid door zowel leden als ouders zeer gewaardeerd worden. 68 Bart Krouwels. Cees Bart Spoelder. Hans Paul Braun. ]an Hein Endlich. Klaasjan Deves. Guido Geheniau. Diederik ter Haar.

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 72