Als ik zes ben mag ik op voetbal! driekwart van de mini's wil later beroepsvoetballer worden. Minifeest, maxiplezier Ruud Onstein Op zondagmorgen tijdens het voetbalseizoen is het feest op HFC. Van tien tot elf uur bevolken meer dan honderd zesjarigen het veld achter de tennisbaan en omzomen hun ouders, grootouders, broertjes, zusjes en honden het veld. De kerkdienst in de Vredenhofkapel, die tegelijkertijd begint, zou ook graag zo'n grote belangstelling hebben en dominee De Waard kijkt dan ook vaak afgunstig naar de groene velden waarop hij vanaf zijn preekstoel uitzicht heeft. Er worden op dat ene voetbalveld acht wedstrijden tegelijk gespeeld en het over zicht is moeilijk te krijgen. De mini's spelen zoals mini's behoren te spelen, met zijn allen op de bal en met een hartstocht die in het Eerste niet zou misstaan. Het Eerste, daar willen ze later natuurlijk ook allemaal in spelen en van sommige jon getjes kun je al zien dat ze inderdaad zo ver kunnen komen, als ze tenminste niet ingehaald worden door de verlokkingen van de moderne maatschappij. In de praktijk blijkt namelijk dat deze meer dan honderd mini's, als ze via de F, E, D, C en B doorgroeien naar de A, uitdunnen tot hooguit 35 spelers. Dat geloven de mini's op dit moment nog niet, want hun enthousiasme is zo groot dat ze zich niks leukers kunnen voorstellen dan voetbal. Een beroepskeuzebureau heeft zelfs uitgezocht dat 75% van deze categorie het liefst beroepsvoetballer zou worden. Scouts van beroepsvoetbalorganisaties (BVO's) zijn dan ook regelmatig langs de lijn bij 'Haafcee' te vinden. Augustus 2000: de eerste en enige (illegale*) zesjarige mini-mini's van HFC ooit. V.l.n.r.: Folkert Stijnman, Maurits van Pampus, Jesse Kloppenburg, Thijs Vochteloo, Laurens van Slooten, Laurens Winkenius, Bastiaan van der Kuijl, Niels Schinkelshoek, Bas Lucas en Michiel Koster. De KNVB had bepaald dat m.i.v. het seizoen 2001 de leef tijd voor mini's verlaagd zou worden van 7 naar 6 jaar. HFC had echter op dat moment een dermate lange wachtlijst dat besloten werd deze jongetjes op zondagmorgen alvast te laten voetballen. Zij werden derhalve de mini-mini's genoemd. Kluitjesvoetbal. 70

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 74