mmm ...het is bon ton als je op HFC zit. Minicircus De mini's zijn lid van HFC zonder enig historisch besef, zonder enige kennis van de geschiedenis van de oudste club van Nederland. Geen van hen heeft ooit gehoord van Pim Muiier, dr. Spoelder, Mannes Francken, Arie van Beekum en Piet van Houten, laat staan van Hugo Bettink. Het deert ze ook niet, hun enthousias me is er niet minder om. Misschien treffen ze over een aantal jaren een leraar geschiedenis of maatschappijleer, die hun iets over de achtergronden van Hollands Fijnste Combinatie vertelt, of misschien hebben ze ouders of grootou ders met HFC-boeken in de kast. Voorlopig interesseert het hun niks en voetbal len ze met passie en aandoenlijke kinderlijke blijheid. Arend Regeer, eerste-elftalspeler, en Piet Stut, oud-eerste-elftalspeler, zijn verant woordelijk voor het minicircus op zondagmorgen*). Zij hebben de leiding van dit feest en lopen kriskras door de acht wedstrijden heen, geven aanwijzingen en zijn op zoek naar twintig spelertjes, die na de jaarwisseling extra aandacht zullen krij gen omdat ze over meer talent beschikken dan de rest en het volgende jaar de F1 en F2 moeten gaan vormen. De prestatiemaatschappij begint nu al. Arend Regeer vindt het ontzettend leuk om te doen. Hij is sportinstructeur van beroep en kent het klappen van de zweep. "Deze kinderen zijn zo enthousiast, dat het aanstekelijk werkt. Ik ben zo vroeg op de zondagmorgen ook wel eens een beetje minder gemotiveerd, maar dan helpen die kinderen mij er overheen en ga ik toch weer gedreven aan de slag. Het is mooi om te zien hoe de kinderen zich ontwikkelen. Sommige spelertjes beginnen hier en hebben nog nooit tegen een bal getrapt en als je dan ziet hoe het een paar maanden later gaat, is dat een mooie beloning voor het werk dat je doet." Op zondag heel vroeg op de velden Hoe klein ze ook zijn, het zijn helden En pa langs de lijn Schreeuwt: "Voetbal is fijn." Ja, zó veel plezier zie je zelden. 7i

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 75