Anekdotes Een scheids - hij was trots op zijn kennis Die zei: "Waar ik zeker van hen is Ik graaf er mijn graf Als ik jullie straf Want dan is het majesteitsschennis." Balvirtuozen of taaigoochelaars? Oefenmeesters: Sluit bij! Nou pompen! Geef druk! Ze moeten meer in de bal spe len! Nee, de bal ging naar de hand, niet andersom! Hij gelooft telkens te laat in de fijne trap... André te Winkel, de vorige coach van Zaterdag 1: "Los van de kaats, ik wil rust in de bal!" En tegen een arbiter, die, staande op de middenstip, een sigaret opsteekt en vanaf die plek een wedstrijd tussen twee E-elftallen leidt: "Scheids, er komt rook uit je fluit." Ex-voorzitter: "Vrouwenvoetbal op HFC? Dat nooit!" Voorstander: "Wat wil je dan met ons balvoordeel?" Alles uit de kast Chris Rijpma: "Wordt een jeugdselectieteam kampioen, dan weet je dit is een gouden lichting waarvan de meesten over enkele jaren in het Eerste zullen spelen. Immers, zelfs de laagst geplaatste tegenstander haalt tijdens de competitie alles uit de kast om eindelijk eens van 'die Haarlemse kakkers' te winnen." Keurig opgevoed Gerard Adrian: "In 1987 hadden we met de BI in Hirson, Frankrijk, een toernooi. Na de maaltijd brachten wij als enigen onze vuile borden en bestek naar achteren. We konden bij de leiding geen kwaad meer doen, vooral niet bij de moeders. Toch hingen wij aan tafel net zo de beest uit als de andere teams: doperwten schieten, appelmoes kwakken... Altijd een puinhoop. Op de slaapzalen hadden alle bedden twaalf latten als bodem, maar onze jongens ontdekten dat de matrassen ook op vier latten bleven liggen, zodat er 's avonds heel wat bedden van de tegenstander op scherp lagen... 's Nachts natuurlijk groot spektakel. In een hoek lagen tientallen lat ten keurig opgestapeld. Niemand wist wie dat gedaan had. HFC kon het niet geweest zijn, want dat waren van die keurige jongens! Daar moest de rest maar eens een voorbeeld aan nemen. Man bijt hond... Frits Darlang: "Nadat bekend was geworden dat het predikaat 'Koninklijk' niet aan het honderdjarige Ajax verleend zou worden dit tot grote teleurstelling van de Amsterdammers - werden begin 2000 toenmalig voorzitter Henk Uildriks en ik op onze tribune geïnterviewd voor het enigszins sarcastische televisieprogramma 'Man bijt hond' waarvan de makers op zoek waren naar het koninklijk gevoel bij HFC. Een van de vragen was op welke plek de koningin zou komen te zitten mocht ze ooit HFC bezoeken, waarop Uildriks antwoordde dat we speciaal voor haar een hele tri bune hadden gebouwd. Maar wat er nou zo koninklijk was aan HFC. Stonden er soms kroontjes op de hoekvlaggen?" "Henny Böhm en zijn assistent Ger Kruijer zagen de uitzending en besloten Uildriks te verrassen. Bij de eerste thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen tegen 't Gooi bleken de hoekvlaggen voorzien te zijn van gouden kroontjes. Böhm en Kruijer hadden een paar stoelornamenten gekocht, deze voorzien van een laagje goudverf en ze op de stokken gelijmd. De scheidsrechter had geen bezwaar, want de KNVB-reglementen schrijven slechts voor dat de hoekvlaggen ten minste anderhalve meter boven de grond moe ten uitsteken. Over goudglanzende puntige kroontjes geen woord." Waar ben nr. Voor de HFC-tribune. En jij?" V. Een door de Haarlemse graficus Joost Swarte ontworpen tapijt siert sinds kort de vloer van de Gravenzaal in het Haarlemse stadhuis. Alle pictogrammen op het tapijt zijn verweven met de geschiedenis van Haarlem. De Koninklijke HFC inspireerde Swarte tot deze voetballer.

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 77