'5 nachts stiekem voetballen. zijn sip kijkende zoon. Een andere vader kijkt meewarig toe. "Heeft jouw zoon ver loren? Ach jongen, je was hartstikke goed, volgende week gewoon een beetje har der lopen. Wil je een AA'tje?" Mijn zoon Harmen maakte in 1994 het 115-jarig jubileum mee, grote witte tenten op het veld, jeugdmanifestatie, drie dagen. Dinsdagmiddag weg, slaapzak mee, 400 meter van huis. Wat ze deden? Woensdag kwam hij het huis binnenstormen, hij moest poepen. Kan dat daar niet? Nee, er was geen wc-papier meer. Ik vroeg hem of het leuk was. Ja, het was heel leuk! Wat vond hij het leukst? Dat je nergens naar toe hoeft! 's Nachts stiekem voetballen, daar kon geen vakantie tegenop. Ik vermaakte me wel op die zaterdagochtenden, met de drukte van zo veel jongetjes en de koffieblikken in de ogen van de vaders. Mijn vriendin, Ineke Brandse, vroeg mij om een zondag in te vallen bij de ijzersterke barploeg van Elske Uildriks. "Half een beginnen en als het Eerste thuis speelt is het topdrukte, want ze kunnen kam pioen worden, geloof ik." Wat doe ik aan, welke schoenen? Bestand tegen vet en drank, makkelijk bewegen en toch leuk. Help, kan ik wel tappen, alles tegelijk, kaarten afschrijven, broodjes, kof fie, borreltje, wijntje, soep, broodje kroket, en dan als we op topsnelheid draaien wordt er Red Buil besteld. Red Bull? Red Buil? Weet niet, nee dus, lachen en terug lachen, en door... Nee, wij hebben geen patat, wij hebben kroketten en frikadellen. "Tweemaal frikadel mét!" Die moet je doormidden breken, want wij hebben alleen ronde broodjes. Het clubhuis loopt weer voor drie kwartier leeg. Ik hoop dat we winnen, want daar doe ik het voor. Ik wil dat ze scoren, dat iedereen straks lachend, druk pratend terugkomt en nog wat te drinken bestelt. Uit de keuken verschijnt Frits Bettman met schalen leverworst voor de Spoelderruimte. 75 Goke Welboren, Ineke Brandse en Elske Uildriks. Tapdrukte.

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 79