Dartel door een lang leven Traditiegetrouw verschijnt er sinds de oprichting van de Haarlemsche Football Club in 1879 op gezette tijden een jubileumboek. Voor u ligt de negende afleve ring in de reeks. En niet voor niets: anno 2004 viert HFC zijn 125-jarig bestaan op Koninklijke wijze. Het als eerste bereiken van zo'n mijlpaal in de Nederlandse voetbalgeschiedenis dient uiteraard niet alleen beschreven, maar vooral ook kwistig in beeld gebracht te worden. Het door sommigen - o ijdelheid - haastig door te bladeren boekwerk ("sta ik erin?") telt vier delen waarvan er drie zéker meer dan alleen wat oppervlakkige aandacht verdienen: een rijk geïllustreerd overzicht van de eerste honderd jaar. de laatste vijfentwintig jaar, soms degelijk, vaak luchtig beschreven in merendeels korte verhalen over saillante feiten en ontwikkelingen binnen de vereniging, voorzien van talrijke 'plaatjes', prikkelende limericks, anekdotes en oneliners. de jubileumviering van één-en-een-kwart eeuw HFC, per evenement kort verwoord en breed in beeld gebracht. foto's van alle HFC-teams die gedurende het jaar 2004 actief waren. Uitgangspunt van de projectgroep 'Jubboek 2004' was dat het een 'dartel' docu ment moest worden, vlot leesbaar met veel kijkmateriaal, kortom, licht verteer baar voor de consument. Deze uitgave kon alleen tot stand komen dankzij de bezielende inzet van ongeveer vijftig creatieve HFC'ers, ex-HFC'ers en enkele zeer betrokken outsiders. Naast Frits Darlang, initiatiefnemer en supervisor van deze heugelijke jubileum uitgave, verdient Henk Uildriks, die zorgdroeg voor de fondsenwerving, kosten bewaking en public relations, buitengewone vermelding. Als redactie zijn wij allen die aan de verwezenlijking van dit jubileumboek heb ben meegewerkt veel dank verschuldigd. Rob Rib Eildert Stuut Bert Vermeer

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 7