m we bakken er niets meer van... zich aan bij HFC of worden enthousiast gemaakt om bij onze club te komen voet ballen. Ineens zien we nieuwe gezichten, afkomstig van Zandvoortmeeuwen, Ripperda, Stormvogels, enzovoorts. Inmiddels is er een Technische Commissie inge steld en ik citeer uit een 'HFC'er': "De eigen jeugd dient voorrang te hebben. In per soonlijke gesprekken met de nieuwkomers moet blijken dat redelijkerwijs mag wor den aangenomen dat zij zich bij HFC thuis voelen. Er is sprake van een nieuwe ont wikkeling en wil FIFC zich op niveau handhaven, dan is hieraan niet te ontkomen. Dat succes hierdoor niet direct verzekerd is, bewijst wel het seizoen 1991/1992 met de nieuwe trainer Boekhof. Aanvankelijk is er met 15 punten uit 14 wedstrijden niets aan de hand. Bovendien hebben we de eerste periodetitel dan al binnen. Maar dan gebeurt het: we bakken er niets meer van en behalen uit de laatste acht wed strijden slechts één overwinning! HFC degradeert naar de derde klasse, ondanks het binnenhalen van een periodetitel. Ongelooflijk, maar waar. De klap komt hard aan bij HFC, maar deze staat niet in verhouding tot de dramatische gebeurtenis op 22 maart 1992. In de wedstrijd aan de Spanjaardslaan tegen zijn oude club Ripperda wordt John van Norde - voor het eerst spelend bij HFC - getroffen door een hart stilstand. Hulp mag niet meer baten. Grote verslagenheid bij Ripperda en HFC: John van Norde overlijdt in de kracht van zijn leven. Maar life goes on, zoals zo vaak wordt gezegd, en in september 1992 kunnen trainer Boekhof en elftalleider Rob Tullenaar aan de bak. Het wordt alweer een seizoen met nacompetitie, maar nu om degradatie te ontlopen. Van De Volewijckers wordt, evenals in 1989, opnieuw gewonnen, maar van Bloemendaal verloren. We hebben niets meer in eigen hand en zijn afhankelijk van de uitslag Bloemendaal—De Volewijckers. Het lot is ons gunstig gezind: Bloemendaal doet zijn sportieve plicht en HFC kruipt door het oog van de naald. Stijgende lijn Trainer Gerrit Peijs - weet u nog? - keert in 1993 terug op het vertrouwde nest. Met hem weer aan het stuur wordt in het seizoen 1993/1994 een derde plaats behaald en daardoor mogen we wéér meedoen aan de nacompetitie. Dit keer helaas zonder succes. In de daarop volgende seizoenen 1994/1995 en 1995/1996 worden geen prestaties van formaat geleverd. Met een achtste plaats in 1995 en een uitstekende eindsprint in 1996 wordt het derdeklasseschap gecontinueerd. Daarmee komt tevens een einde aan het hernieuwde optreden van Gerrit Peijs, die sindsdien de ver richtingen van het Eerste met belangstelling volgt. Het seizoen erop mag Frans Post de kar trekken en de start met 28 punten uit 22 wedstrijden is beslist niet slecht. Een goede vijfde plaats is het uiteindelijke resultaat. Post krijgt in het seizoen 1997/1998 Arie Kalkman als teamleider naast zich en er wordt een uitstekende vierde plaats bereikt met 35 punten uit 22 wedstrijden. Het bereiken van de nacompetitie met eventueel promotie naar de tweede klasse wordt gedwarsboomd door SVA, dat ons aan de Spanjaardslaan met 2-1 verslaat. Halverwege het seizoen 1998/1999 slaat het noodlot toe als Frans Post zijn werk zaamheden om gezondheidsredenen moet beëindigen, terwijl hij nog zo veel had willen en kunnen doen. Ted Immers is zijn opvolger. Het seizoen was uitmuntend begonnen en bij de winterstop staat ons Eerste dan ook gedeeld bovenaan met Purmersteyn. De goede reeks van voor de stop kan helaas niet worden gecontinu eerd, zodat het seizoen eindigt met een alsnog teleurstellende zesde plaats. De verwachtingen voor het seizoen 1999/2000 zijn hooggespannen. De komst van Rokus Hoogendoorn uit de zaterdagtak van HFC en van Radjin de Haan, Raymon Rob Tuilenaar. Anthony de Groot, Jaap van Buchem, Cor van Gelder, Frans Post en Ignace van Liemt. 77

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 81