Van vaderfiguur tot praatpaal ...in 1988 was er veel eigenzinnigheid, in 2003 veel consensus. Voorzitters weg uit het centrum Rolf van Kessel en Willem Padt Het was op Oudejaarsdag 1988 dat zeven HFC'ers bij elkaar kwamen: Wim Heijbroek, Maarten Ruskamp, Jaap van Baasbank, Paul Haverkamp Begemann, Alex Oud, Kiek Giltay Veth en Eg Poster. De overeenkomst tussen voornoemde heren zal misschien niet iedere lezer meteen duidelijk zijn, maar allen waren ooit voorzitter van HFC. Alleen Eg Poster was op dat moment nog voorzitter in functie en zou dat tot 1995 blijven. De zeven kwamen bijeen voor een gezamenlijk interview ter gelegenheid van het 110-jarig bestaan van de club*). Van dat zevental zijn inmiddels Heijbroek, Ruskamp, Van Baasbank en Giltay Veth overleden. De overige drie - Poster, Oud en Begemann - zijn daarentegen nog zeer in leven. Het leek ons de moeite waard hen ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van HFC bij elkaar te halen en dit drietal uit te breiden met Henk Uildriks, voorzitter van 1995 tot 2002, en met de huidige preses Hugo Bettink. En zo geschiedde het dat op donderdagavond 11 december 2003 vier van de vijf voorzitters in huize Bettink bijeenkwamen. Alleen de in Frankrijk wonende Alex Oud kon zich niet vrijmaken. Veranderingen Zeven presidenten bij elkaar in 1988 tegen vier in 2003. Wat is het verschil? Het ant woord 'drie' rekenen wij goed. Maar wat wij bedoelen is het verschil in benadering van de kwesties die op tafel kwamen. In 1988 was er veel eigenzinnigheid. Je kunt Paul Begemann: "Jullie drieën zijn wél sociaal." 90

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 94