...in Parijs werd er traditiegetrouw eerst stevig ingenomen... Geluksmomenten Voorzitter ben je maar even, HFC'er voor het leven. Althans, je bent langer HFC'er dan voorzitter. En juist als HFC'er ken je je geluksmomenten. Het gelukkigste HFC-moment van Hugo Bettink lag in maart 1968, toen hij als zeventienjarige in een vriendschappelijk duel zijn debuut maakte in het Eerste als spits. Bekende namen als Paul Bouwman, Henny Wijkhuizen, Hans Tekelenburg, de gebroeders Erik en Peter Thole en Gerard en Han Koenders passeren de revue. Aadje Wille deed toen ook al mee. Van het daaropvolgende seizoen (1968-1969) staan Bettink alle wedstrijden nog in het geheu gen gegrift. Hij zou het uiteindelijk tot 177 caps brengen. Gevraagd naar zijn HFC-geluksmoment haalt Henk Uildriks een mooie HFC-herinnering op, te weten het moment dat hij met Freek van Muiswinkel, die hij van de Haarlemse Sportraad kende, op het terras van Brinkmann wat zat te drinken en Freek hem voorstelde om bij De Hondekoppen te komen voetballen. "Ja, een mooie herinnering, dat zal best, maar waar blijft nu dat geluksgevoel, Oelie?" wordt er gevraagd. "Dat was het HFC - Frankrijk. Michel Platini (l) en Jaap moment dat het lukte het Franse sterrenteam, dat in 1984 Europees kampioen was sPee met scheidsrechter Hans Winter jr. geworden, naar de Spanjaardslaan te halen. Een team met namen als Michel Platini, Alain Giresse, Jean Tigana en Roger Mila. Laatstgenoemde was weliswaar geen Frans international, maar was wel WK-ganger met zijn eigen land Kameroen. Zij kwamen in 1994 ter gelegenheid van het 115-jarig bestaan van de club. Dat ze kwa men was al een wonder. Eerst moesten zij zich in Parijs verzamelen. (Interessant detail: alle Franse ex-internationals mogen binnen de grenzen van la patrie gratis reizen). In Parijs werd er traditiegetrouw eerst stevig ingenomen. Daarna moesten zij nog de reis naar Haarlem maken. Maar ze waren er en ze speelden een prachtige demonstratiepartij tegen het Eerste (uitslag 4-2 voor de Fransen). De adrenaline gierde door mijn lijf." Karakteristiek voor Eg Poster is dat zijn geluksmoment is afgeleid van dat van een ander, te weten zijn zoon Eg junior, die met de E3 kampioen werd in het seizoen 1980. Eg senior was leider van dat team en beleefde aldus zijn mooiste moment als HFC'er. Paul Begemann gaat het verst terug in de tijd. Zijn HFC-moment was de promotie wedstrijd tegen Blauw Zwart in juni 1950 (Begemann speelde 81 wedstrijden in het Eerste). Plaats van handeling was het oude VUC-terrein in Den Haag; inderdaad, met 'de wondertent' van Lotsy. "Die wedstrijd ging het zo makkelijk, zo vanzelf. We stegen boven onszelf uit. Een afstandsschot van Cees de Nijs verdween in de krui sing. Daarna volgde een voorzet van Hans Winter op het hoofd van Jan Moolenaar en weer was het raak. We wonnen met 6—2, terwijl we enorm tegen die wedstrijd hadden opgezien. Ik weet nog dat Pim Muiier er ook was en dat hij ons mee uit eten heeft genomen. Maar van dat diner weet ik vreemd genoeg niets meer, terwijl ik die wedstrijd nog helemaal kan terughalen." Prestaties Het moment breekt onvermijdelijk aan om de blik te richten op de toekomst. 'Waar Hugo op moet letten' is de vraag. Voor de eerste en enige keer is Uildriks in verle genheid gebracht. Hij vraagt om bedenktijd. Een uniek moment. Begemann heeft minder moeite: "Het prestatievoetbal wordt binnen HFC steeds meer centraal 92

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 96