Zaterdag, de dag der Heeren apostelen. Nakomertje is nog geen zondagskind arpn Ignace van Liemt Nog niet zo lang geleden had de popgroep Blofeen hitsingle met als titel 'Zaterdag, de dag dat alles later mag'. Een titel die alles zegt over onze vrijetijdsbesteding zonder dwang, sleur of moeten. De zaterdag is de eerste dag van het weekend waarbinnen de mens wenst te genieten van enige rust, voornamelijk in de huiselijke sfeer. Door de jaren heen bleek er onder de senioren steeds meer behoefte te ontstaan om op zaterdag te gaan voetballen; deze behoefte werd meer ingegeven door huiselijke redenen dan door een of andere geloofsovertuiging, ofschoon in bepaalde streken in ons land het geloof duidelijk zijn stempel heeft gedrukt op de beoefening van de Van oudsher was de zaterdag de dag van uitslapen, boodschappen doen en de kin deren begeleiden naar de sportvelden. De zondag was meestal voor de eigen spor tieve genoegdoening met in de ochtend en de vroege middag ruimte voor de eerste en de tweede helft, terwijl in de namiddag zich meestal de derde helft afspeelde. Voornoemde invulling van het weekend werd vooral door toedoen van Pim Muiier tot stand gebracht. De oprichting van HFC hield tevens de introductie van het fenomeen 'voetbal' in Nederland in. De return van de eerste echte competitie wedstrijd vond plaats op eerste kerstdag 1886 tussen HFC en 'Sport' in Amsterdam. Deze dag werd in religieuze kringen als zondag beschouwd. Vanwege het vrije karakter van deze dag werd deze mening door niet-religieuzen van harte overge nomen. Dit moet dan ook de aanzet zijn geweest tot het beoefenen van het seniorenvoetbal op zondag. Zaterdagse drukte. V.l.n.r. Ronald Duijtshoff, Juun Akkermans, Antoine Konings, André te Winkel en Waling Westra. 94

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 98