Ook zo’n traditie geeft aan dat een voetbalclub midden in de maatschappij staat. De kunst is om als club mee te blijven groeien met de wensen van de samenleving. Om jezelf keer op keer opnieuw uit te vinden en aantrekkelijk te blijven voor alle leden, zonder daarbij je identiteit en tradities te verliezen. En om te zorgen dat iedereen plezier houdt in het voetbal. Dat is de spil waar alles om draait. Ik feliciteer HFC met de 140e verjaardag en wens de club en alle leden een gouden toekomst toe! te zijn, en dat ze daar trots op moeten zijn. Het gaat om plezier. Daarom zijn we allemaal begonnen met voetballen en dat gevoel mag niet verdwijnen, ook niet als je profvoetballer bent. Afgelopen jaar gaf ik op de KNVB Campus een training aan een groep kinderen en die vroegen me allemaal tips om beter te worden. Natuurlijk heb ik die, maar mijn belangrijkste tip is altijd: zorg dat je plezier hebt in wat je doet. Als dat de basis is, komt de rest vanzelf. Amateurclubs spelen daar natuurlijk een belangrijke rol in. HFC is een prachtige club, die bol staat van tradities. Een club die er trots op mag zijn al zó lang een belangrijke rol in de lokale samenleving te spelen. In de rest van Nederland kennen we HFC vooral van een andere traditie, name lijk als organisator van de jaarlijkse Nieuwjaarswedstrijd van de Ex-Inter nationals. Dat evenement krijgt ieder jaar - terecht - veel aandacht. Ik moet hier wel opbiechten dat ik er zelf nooit bij ben geweest. In mijn tijd was 1 januari de speeldatum en dat is de verjaardag van mijn dochter. 9

Jubileumboeken HFC | 2019 | | pagina 11