Met het oog op de toekomst! HFC Jan Domhoff Wouter Rijpma Het 140-jarig bestaan van onze geliefde Football Club is dit jaar groots gevierd met als thema Traditie en Toekomst. Onder leiding van Monica Versteegh heeft de Jubileumcommissie memorabele evenementen georganiseerd, met als mid delpunt de grote TenT op Veld 4 bij het clubhuis. Uiteraard worden deze feeste lijke gebeurtenissen uitgebreid beschreven in dit boek. Wij wensen u veel plezier bij het lezen en bekijken van dit tiende jubileumboek en wij hopen dat u het in de komende jaren nog dikwijls zult openslaan. Het oog bij HFC is vaak gericht op de toekomst, maar bij zo’n oude club als de onze is het ook mooi om je bewust te zijn van ons rijke verleden. De Archiefcommissie heeft een prachtige tijdlijn samengesteld. Een mooi beeld van al die jaren tussen 1879 en 2019. Verderop in het boek vindt u tevens een compleet overzicht van de besturen van onze vereniging alsmede een uitgebrei de lijst van decoraties die de club heeft toegekend aan de vele, vele en vele HFC’ers die zich vrijwillig hebben ingezet voor onze mooie vereniging. I 1879 1 Gelardeerd met schitterende foto’s wordt tevens geschreven over de prestaties van de leden op de velden. Behalve het reguliere voetbal hebben we tegenwoor dig ook Walking Football en 7x7 op het Gerard Schraa veld. HFC is ook betrok ken bij de doorontwikkeling van voetbal, waarbij we het voortouw nemen door ons O23-team wedstrijden volgens de Future Rules voetbal te laten spelen in Zeist. Naast meisjesvoetbal hebben we inmiddels ook damesvoetbal met als toekomstperspectief een wedstrijd tegen de ex-Oranje dames tijdens de viering van Nieuwjaarsdag op HFC. Natuurlijk is er een speciaal plekje voor onze altijd enthousiaste G-voetballers. De chemie aldaar tussen spelers, begeleiders en ouders is een genot om naar te kijken. “Het is weer tijd voor een boek!”, waren de woorden van onze voorzitter. Het zaadje was geplant met als resultaat het tiende jubileumboek dat hopelijk in de eerdere mooie reeks niet misstaat. Het negende boek uit 2004 is alweer vijftien jaar geleden uitgekomen. Ook buiten het veld gebeurt er veel bij HFC. Zo wordt er gestreden tegen hoc keyers, golfers en cricketers in hun eigen sport. Niet zelden wordt er gewonnen! Ook wordt er gekookt voor kanjers, is de Sint weer vaak langs geweest en werd het tijd voor een heuse Juniorraad om het bestuur te adviseren. We moeten ook mee met de tijd. We hebben de jeugdopleiding zelfs zodanig weten te verbete ren dat we de Rinus Michels Award (2014) en het RJO Certificaat (2014 en 2018) hebben verkregen en we ook beloond zijn met een samenwerking met Ajax. Deze ontwikkelingen worden uitvoerig beschreven. Zoals u begrijpt hebben veel mensen aan de totstandkoming van dit boek mee gewerkt. Naast de auteurs van de verschillende artikelen verdient ook Joke Slootheer grote dank voor de vormgeving. 3

Jubileumboeken HFC | 2019 | | pagina 5