De stem der Liefde. FEUILLETON. VISSCHEEU. SPORT. Predikbeurten. Burgerlijke Stand mies van het dep. van Waterstaat. De directeur, de heer M. van Geelen van hier, betreurde in zijn openingswoord de slechte opkomst, waardoor de avönd financieël fiasco lqdt. Het orkest „De Muzikale Vrien denkiing" uit Haarlem, speelde vooraf twee nummers, n.l. „Ases Tod" van Edvard Grieg en „Stabat Mater" van Rossini. Wij hebben daarbij weer veel genoten, ofschoon de schoonheid dezer stukken in de groote Hervormde Kerk te Bever wijk veel meer tot haar recht kwam. Met veel gevoel droeg Mej. Annie van Geelen een nieuw lied voor, „Soli Deo Gloria" geheeten. Met aandacht werd de uitvoering van Romberg's opus gevolgd en al was het voor het koor niet bemoe digend voor zulk een klein gehoor te zingen, dit toonde zich zeer dankbaar en uitte dit in een har telijk applaus. Na afloop bracht de heer van Geelen een woord van dank aan de Direfctie der Kon. Papierfabrieken voor het afstaan der zaal. Wij ontleenen er het volgende aan. Het aantal aangesloten Ver eenigingen bedraagt elf, n.l. twee afdeeliDgen van den A. N. G. O. B. twee der Nat. Chr. Geh. Onth. Ver.; twee der Ned. Ver. tot Afschaffing van Alc. drankeneen afdeeling der I. 0. G. T.een der Ned. Ond. Prop. Club, een der Geref. Ver. voor Drankbestrijding eD een der Ned. Chr. Geh. Onth. Bond, benevens de Geh. Onth. Ver. Santpoort. Verder wordt melding gemaakt van de actie voor vermindering van het aantal vergunningen, hetweiK Naar het Engelsch door Paul Urquhart. Hij seinde zijn adres aan Poole, met het verzoek, gewaarschuwd te worden, wanneer er iets bijzonders voorviel en besloot te blijven. De zon scheen over de lachende velden, toen Weedom den volgenden morgen ontwaakte en hij kon nauwe lijks gelooven, dat in deze vreed zame omgeving een acte speelde uit het groote drama, waarin hij een der hoofdrollen vervulde. Voorzichtig begon hij informaties in te winnen, die echter op niets uitliepen. Het huis was eigendom van een heer en dame, die het naar 't scheen gedurende de zomer? maanden betrokken. Hij had zaken gedaan en genoot een uitmuntende reputatie. Weedom zwierf rond in de nabij heid van het huis, doch zag noch mevrouw Mercelle, noch haar Indi sche dienstbode. Tegen den middag kwamen de heer en dame, die het huis bewoon den. Hij geleek ni®t 't minst op Bloo mer, Fritzgerald of een der mannen, die Weedom als leden der beiden ontmoet had. Hij liep doelloos rond en kwam tenslotte terecht bij een meisjes hockey-wedstrijd. Spoedig was hij verdiept in hun enthousiast spel. Even'later werd er gestaakteen met een gunstig resultaat werd bekroond, van de geschriftversprei- ding en verdere propaganda. De rekening van den penning meester heeft aan ontvangsten f298.02, aan uitgaven f 167.23', zoodat er een batig saldo van f 130.785 is. Opgemerkt wordt echter dat nog verschillende posten moeten worden betaald en ook dat het saldo een gevolg daarvan is, dat in 1915 tweemaal f 100 subsidie is ontvangen, n.l. ook over 1914. Het verslag besluit met de Lijst der Organisaties en Kerkgenoot schappen, welke adhaesie hebben betuigd aan het adres tot vermin dering van het aantal vergunningen. Het zijn er 15, waaronder de IJmui der Bestuurdersbond met 8 organi saties en 1121 leden. VELSEROORD. De damesleden zorgde voor thee en gebak, terwijl het voorgedragene werd afgewisseld door gemeenschap pelijk gezang. De afdeeling heeft een Commissie voor geschrifcverspreiding opgericht waarvan de heer G. Koomen als Secret aris-Pennin gmeester optreedt. der meisjes had een voet verzwikt, Weedom ging naar het groepje toe en knielde bij de patiënte neer. Hoewel het erg leek, was het niet van ernstige aard. Er was een steun noodig en dan moest ze wat rust houden. Een zakdoek was onvol- de. Daarom wendde hij zich tot de omstanders met het verzoek om een sluier. Toen brachten een paar woorden plotseling een episode terug in Wee- doms gedachten, welke van den grootsten invloed was geweest op geheel zijn leven. HOOFDSTUK 27. De sluier werd hem aangereikt en Weedom verbond er den voet mede Deze werd er door gesteund en recht gehouden. „Neem nu rust en loop de eerste dagen zoo weinig mogelijk," zei Weedom. „Dan komt alles vanzelf in orde." Hij hoorde nauwelijks de harte lijkste dankbetuigingen, doch ver wijderde zich vlug van het veld. Die enkele woorden brachten hem weder den avond voor den geest, toen er door een kleine operatie zoo'n totale verandering in zijn leven was gekomen. Dit was dezelfde stem, die hem had toegesproken op den namiddag, toen hij neerknielde bij de oude vrouw in een der Londensche volks straten. Dus ze was hier. Daarom kon mevrouw Marcelle zoo overtuigd spreken over haar veiligheid. Maar hoe zou ze gekomen zijn En wanneer Hij herinnerde zich flauw een paar dames gezien te hebben, „Aan Flarden" van Top Naeff op voeren. SANTPOORT: Der kerkvoogdij werd van dezelfde zijde geschonken: f 1000 als bijdrage voor het bou wen van eene nieuwe pastorie. f 2000 voor verbetering van het predikantstraktement en f 2000 als steun voor de kerke lijke kas, alzoo een legaat van f 5000. 1. R. de Boer, IJmuiden. 2. Dr. Heslinga. Velsen. 3. H. v. Leeu wen, Schoten. W. H. Houwen, Vel- seroord. Tot afgevaardigde naar de ver gadering van de Centrale te Bever wijk op Donderdag a.s. werd geko zen de heer Visser alhier. - DRIEHUIS. doch zij waren met haren rug naar hem toegekeerd. Hij liep naar het huis, doch zag niemand meer. In het hotel trachtte hij na te gaan, hoe juffrouw Fritzgerald ge reisd kon zijn. Zij moest kort na mevrouw Marcelle gevolgd zijn en was waarschijnlijk over Arnside ge gaan, terwijl hij het land doorreed Dooi met de Indische vooruit te gaan had mevrouw Marcelle hem en de anderen van de wijs gebracht. Het was een stout stukje ge weest, doch Weedom was nu over tuigd van mevrouw Marcelle's door zicht en handigheid. Den volgenden morgen was Wee dom reeds vroeg op pad. Nu hij wist dat zij in de nabijheid was, had het buitenleven nog grooter bekoring voor hem. Hij bezocht zijn patient en con stateerde geen achteruitgang. De sluier werd vervangen door een verband. Weedom greep met beide handen de gelegenheid aan, om een bezoek te brengen aan het huis dat zijn gelietde herbergde. Toen hij er aan kwam werd de deur geopend door een frisch bui tenmeisje. Hij vroeg naar de vrouw des huizes wier naam hij bij zijn in informatie te weten was gekomen. De dame kwam en ontving Weedom hartelijk. Hij deelde de reden van zijn be zoek mede en overhandigde haar de sluier nadat zij hem verzekerd had dat hij het goede adres gevonden had, want Weedom had nog niet zeker geweten, of de sluier wel het eigendom van een der bewoners van het huis was. ring met 720 schepen in 1912 en 673,154 tonnen pekel en steurharing met 574. schepen in 1911. Van de eerste bedraagt het maat; schappelijk kapitaal vijf en veertig duizend gulden, verdeeld in vijf en veertig aandeelen, elk groot duizend gulden, welk kapitaal bij het ver lijden der akte geheel is geplaatst, terwijl alle aandeelen zijn volgestort. En van de tweede vijftien duizend gulden, verdeeld in vijftien aan deelen, elk groot duizend gulden welk kapitaal bij het verlijden der akte geheel is geplaatst, terwijl alle aandeelen zijn volgestort. schreef in de „Telegraaf"'over 'dezen wedstrijd: „Dit resultaat hebben de IJmui- denaren werkelijk verdiend. Het was een stoere ploeg, die zij in het veld brachten, en hun volhouden tot het laatste toe, was voor een 3de klasse team zeer goed te noemen." VOETBAL. V. R. A. Stormvogels een gelijk spel. (33). Deze uitslag tegen een van de sterkste tweede klassers is zeer bevredigend. Hierdoor is be wezen, dat „Stormvogels" eene plaats in de 2de klasse ten volle toekomt, V. R. A. verscheen met twee in vallers, Stormvogels met 3. Beide partijen zijn direct tegen elkaar op gewassen. Er wordt zeer vlug ge speeld. Nu eens is „Stormvogels1 doel, dan weer het „V. R. A. doe: in gevaar, Onverwachts neemt „V R. A." dan de leiding en weet deze vereeniging zelfs haar voorsprong tot 2—0 te vergrooten. De talrijke „Stormvogels" supporters zijn te leurgesteld. De Stormvogelsspelers geven echter niet op en hun vol houden wordt beloond met een schitterend tegenpunt. Rust 2-—1 Direct neemt „Stormvogels" het spel in handen en tot groote vreugde van de IJmuidenaars is het al heel spoedig gelijk. Zelfs west „Storm vogels" dan de leiding te nemen welke zij geruimen tijd weet te ba- houden. Dan is „V. R. A." weer aan het woord en wordt de stand weer gelijk (3—3). Met tijd is de stand nog het zelfde en moet dus 4 X 7Vs minuut verlengd worden. Ook dit half uur verstrijkt lang zamerhand in de grootste spanning, doch zonder resultaat. Hierdoor wist „Stormvogels" zich in de 3de ronde te plaatsen. Dit resultaat is voor „Stormvo gels" ten volle verdiend. Een der Amsterdamsche sportverslaggevers Zij spraken over allerlei dingen Weedom rekte het bezoek zoo lang mogelijk in de hoop een der dames, waarom hij eigenlijk het bezoek bracht, te zien verschijnen. Doch er kwam niemand. Weedom durfde niet langer blij ven, alleen wilde hij nog onderzoeken wat deze dame van hem en de zaak, waarin hij gemengd was, afwist. „Ik vrees, dat U een eigenaardige gedachte van mij zult hebben," zei hij. „Ik was hier op een avond en werd wat driftig. Ik hoop, dat me vrouw Marcelle niet boos is?" „Ik heb gehoord, dat mevrouw Marcelle bezoek ontving," antwoord de de dame onbevangen. „Helaas waren wij niet thuis. Wij zijn hier niet geregeld en vinden het prettig, nu en dan kennissen te logeeren Mevrouw Marcelle is hier eenige dag6n. Zij heeft haar eigen bediende en is meestal op haar kamers. „Dat is een Indische nietwaar?" vroeg Weedom; „Een flinke dienst bode geloof ik?" Er volgde geen antwoord. „Ik hoop dat de jonge dame, die mevrouw Marcelle gisteren naar den wedstrijd vergezelde, niet ziek is?" vroeg hij terloops. Hy keek mevrouw Medway uit- vorschend aan, toen hij deze vraag stelde, doch zij was óf er op voor bereid óf zij wist niets. Op zeer natuurlijke toon ant woordde ze tenminste „Er is geen andere dame." „Maar dan zal ze pas gekomen zijn" hield Weedom vol. „Ik kan U alleen zeggen, dat er buiten mevrouw Marcelle en haar dienstbode geen andere gasten hier zijn," antwoordde mevrouw Medway, IJMUIDEN. 10 uur: Ds. Creutzberg 7 uur: Ds. Creutzberg, H. Avondmaal 7 7» uur Ds. Huizing VELSEROORD. Geen dienst. Goede Vrijdag 77» uur de heer Brederveld. VELSEN. 10 uur Ds. Eggink. Voorbereiding. 7 uur Ds. Eggink, H. Avondmaal. WIJKEROOG. SANTPOORT. In de Bewaarschool van Mevr. Wüste 10 uur Dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga, Bevestiging en doop nieu we lidmaten. 57, uur dezelfde, H. Avondmaal. Evangelisatie. 10 uur: Ds. T. Doevendans van Amsterdam. Van 4 tot 18 April 1916. BEVALLEN: M. C. van Huiten van L96UW6, d. R. Leijenaar— Hamer, d. M. van der Zee de Groot, d. G. DriesRijkers, d. A. C. Niestenvan der Kaaij,z. A. G. de Smitde Groot, z. J. E. CoppeeBijleveld, d. G. P. Scheflfer—Belderok, d, F. D. MulderBus, d. S. C. Eijnthoven—Servaas, z. M. C. G. van Loenen—Parson, z. B. M. Huijboom—Hoogland, d. J. de BoerKorf, 2 d. A. de Leeuw Krijgsman, z. C. Janson—Ros, z. N. van RijswijkKwantes, d. J. C. Krak Sondervan, d. M. Heeremans—Kloes, z. M. Gebe Bos, d. ONDERTROUWDA. Taanman en J. Prins. H. J. Fidder en A. de Koning. L. A. van IJzen. stijf, op een toon, die geen verdere tegenspraak duldde. Zij stond op en liep naar de deur. Weedom ging heen en wandelde door de eenzame heuvels, om over dit nieuwe mysterie na te denken. „Geen andere gastBeteekent dat, dat er nooit een derde is ge weest, of dat zij gisteravond ver trokken is." Hij maakt een vrij groote wan deling en keerde eerst laat in den avond terug. Na het diner ging Weedom naar de rookkamer, waar verschillende lieden uit de omtrek nog even kwamen rooken, drinken en praten. Weedom nam plaats naast een taf eitje,waaraan twee mannen zaten, die, toen hij naderde, even hun ge sprek staakten en daarna op zach- teren toon voortgingen, zooals men dat pleegt te doen, als een vreemde in de nabijheid zit. Na een oogenblikje stond een hunner op. Terwijl hij tusschen de tafeltjes doorliep vroeg een der andere be zoekers hem iets en Weedom hoorde, hoe de man antwoordde dat er nog een groote tocht met den wagen gedaan moest worden. Er werd nog iets gezegd, toen liep de man lachend verder. „Die is altijd vroolijk", zei de man die was blijven zitten, zich half en hal' tot Weedom wendend. „Hij is zeker chauffeur? vroeg Weedom. „Ja, hij is in dienst bij de familie Medway." Wordt vervolgd. Concert. In de Concertzaal „Con cordia" der Kon. Papierfabrieken heeft het Ned. Herv. Koor ait Bever wijk een uitvoering gegeven van Schiller's „Lied van de Klok", mu ziek van A. Romberg. Niet gegund. B. en W. hebben het verbouwen der vroegere onder wijzerswonidg aan het Willems plein te IJmuiden tot een gebouw voor algemeenen dienst niet gegund Secretarie. Tot adjunct-com mies ter gemeente-secretarie is be noemd de heer J. Pen te Uithuizen. Mannenkoor. In het begin van Mei hoopt „Velsen's Mannenkoor bij gelegenheid van het éénjarig bestaan een uitvoering te geven in Hotel „De Prins" met medewerking van „Kunstkring" en „Mannenkwar- tet" te IJmuiden, en Mej. A. van Geelen te Wijkeroog. Drankweer-Comité. In druk is verschenen het Jaarverslag over 1915 van het Centraal Drankweer- Comité in de gemeente Velsen. (22) Schoolvereeniging. In de gister avond gehouden vergadering der Herv. Schoolvereeniging werd tot bestuurslid gekozen de heer D. Jon gens. Besloten werd een Propagan da-club ten bate der school op te richten. Statenverkiezing. Met op 1 na algemeene stemmen heeft de Vrij zinnige kiesvereeniging Velsen be sloten, de candidatuur van den heer J. H. Heslinsa voor de Provinciale Staten op de a.s. vergadering der Centrale te Beverwijk te stemmen Lijk opgevischt. In het Noord zeekanaal is opgevischt het lijk van A. Hopman van Wijk aan Zee die 22,ïebruari van een zandbak te water is gevallen en verdronken Drankbestrijding. De Nat. Chr, Geh. Onth. Ver. had Maandagavond in het Gebouw der Evangelisatie een vergadering belegd met de nieuwe lidmaten der Ned. Herv. gemeente De Voorzitter hield naar aanleiding van eenige schriftgedeelten een toespraak, de tweede voorzitter las een schetsje van Johanna Bree- voortde secretaris en zijne vrouw vergastten de aanwezigen op eenige liederen, terwijl ook de voorzitter eenige stukjes las. Bewaarschool, Bij den heer Gutteling is van N. N. alhier voor den bouw eener Chr. Bewaarschool een gift van f25 ingekomen. Aan Flarden. Naar wij ver- nemen zal de Geh. Onth. Tooneel- vereen. „Voor uw Naaste" de vol gende week het bekende tooneelspel Legaten. De Diaconie der Ned. Herv. gemeente alhier ontving van wijlen den Heer J. R. Wüste een legaat van f 3000. PastoriebouvtNaar men van bevoegde zijde verneemt, heeft Mej. Cr. te Bioemendaal, bezitster van uitgestrekte gronden alhier, zich bereid verklaard een geschikt perceel land beschikbaar te stellen om daar op eene nieuwe pastorie te bouwen. De Herv. Kerk. De nieuwe Herv. kerk zal weder op dezelfde plaats worden opgebouwd, echter grooter en ruimer dan de oude en met een forschen toren erbij. Prov. Siaten. De vrijzinnige Kiesvereeniging „Burgerplicht" al hier heeft als candidaat ^voor de Prov. Staten na gehouden stemming in de ledenvergadering op 17 April 1.1. achtereenvolgens aanbevolen. Gouden echtpaar. Op 26 Apri hopen A. Tervoort en A. Alders hun 50-jarige echtvereeniging te herdenken. Haring aanvoer. Verschenen is de statistiek der hariogvisscheri over 1915, samengesteld door L. F. H. Dirkzwager, s'Gravenhage. Daar uit blijkt dat de totale aanbrengst in Nederland heeft bedragen dóór 630 loggerschepen enz. 542,052 ton nen pekel- en steurharing, door 33 bomschepen 19,092 kantjes 15,274 tonnen pekel- en steurharing, door 62 stoom- en motorschepen 104,408 tonnen pekel- en steurha ring, door 4 stoomdrifteis 2853 ton nen pekel- en steurharing. Totaal in 1915 664,587 tonnen pekel- en steurharing. met 729 schepen tegen 524,354 tonnen pekel- en steurha ring met 737 schepen in 1914, 794,687 tonnen pekel- en steurha ring met 717 schepen in 1913, 533,906 tonnen pekel- en steurha Zeevisscherijmaatschappijen. De St. Ct. behelst de statuten der N. V. zeevisscherij maatschappij „Piovin- cie Noord-Holland" en „Provincie Zuid-Holland", Stoomzeevisschervj. De St. Ct no. 92, behelst een wijziging in de oprichtingsakte der Naamlooze Ven nootschap „Stoomvisscherij. Mij Zaanstroom IV", gevestigd te Zaan dijk, waarbij in art. I het woord „Zaandijk" wordt vervangen door het woord „IJmuiden" 21 April 1916, Goede Vrijdag. Ned. Herv. Kerk. Dooprgez. Gem. afd. Prot.-Bond. 7 uurDs Luikinga, H. Avondmaal. Geref. Kerk. Herv. Evangelisatie. Geref. Godsdienstoefening. Donderdag 20 April v.m. ll*/4 uur: Ds. Huizing, Huwelijksinzege ning. Ned. Herv. Kerk. Geref. Kerk. 77, uur: Ds. Kok. Ned. Herv. Gem.

IJmuider Courant | 1916 | | pagina 2