De stem der Liefde. Uit het land. YISSCHERIJ. FEUILLETOJS. Sport. VËLSEROORD. Een bal onder leiding van 'den heer Ebbeling alhier volgde. De Raad zal later uitspraak doen. De heer G. Bakker alhier brengt een aangekochte sleepboot in het visscherij bedrijf met den naam, Wie Weet? IJM. 311. Vissch. BI. Naar het Engelsch door Paul Urquhart. (24) „Men wil echter de zaak niet langer uitstellen". De telefoon ratelde en Poole nam den hoorn. „Ja," zei hij in aDtwoord op een vraag. „Ik ben vrij. Ja, dokter Wee dom is hier. O, ja, hij zal zeer gaarne meegaan, denk ik." Poole hield de hoorn nog in de hand, toen hij Weedom vroeg, „Je kunt zeker wel meegaan naar kolonel Bloomer's huis?" „Zeker, wat is er gebeurd „In orde," riep Poole door de telefoon. „We zullen er zoo spoedig mogelijk zijn." „Wat zou Neal nu weer voor een idee hebben vroeg Poole na dat hij den hoorn had opgehangen. „Hij wil het puin in Bloomer's huis doen wegruimen." Na een vluggen rit bereikten zij het huis, waar eenige werklieden reeds bezig waren,, de kalk en stee- nen weg te dragen. Neal en zijn beide metgezellen zagen toe, tot een zwaar stuk steen werd weggeschoven. Toen konden zij de gang binnen gaan. Poole en Weedom richtten hunne schreden naar de keuken, doch! Neal's belangstelling scheen zich te concentreeren op het einde van de gang, dat scheen dood te loopen en waar eveneens steenen lagen. Hij rolde zelf een groot stuk ter taal der vennootschap bedraagt drie honderd duizend gulden, verdeeld in driehonderd aandeelen, elk groot duizend gulden, in welk kapitaal bij het verlijden der akte wordt deelgenomen voor zestig aandeelen. Alle aandeelen moeten zijn volge stort. De storting op de aandeelen waarvoor is deelgenomen moet bin nen zes maanden na heden geschie den. Alvorens die storting is geschied, zal het bedrijf niet worden aange vangen. De overige aandeelen moeten uiterlijk binnen tien jaren na de akte geplaatst zijn. Tot directeur is benoemd de heer C. P. Dros. Van de werf van Gebr. Pikkers te Muntendam is met goed gevolg te water gelaten een stalen haring- logger voor rekening van de Vis- scherijmaatschappij „Oceaanster" te IJmuiden. BEUGVISSCHERJJ. Van de beugvisscherij kwamen binnen de stoombeugers Prins Hen drik der Nederlanden VL 195 met f3600 en Uranus VL 207 met f4580, Koningin Emma VL 156 met f3190, Johanna VL 196 met f2380, Een dracht V VL 106 met f2600, Voor uit VL 86 met f2140 besomming. De sloepenNelly Johanna MA 112 met f1625, Minister Keuchenius MA 102 met f1340, Theodora Em- merent'a MD 4 met f2070, Paul Kru- ger MD 14 met f 2030, Cornelia PR 15 met f2440, Lekkerkerk PR 16 met f1980 en Drimmelen PR 19 met f1840, Eibergen PR 20 met f 2500 bruto besomming. GYMNASTIEK. Van de ons zoo welwillend aan geboden ruimte maken we gaarne gebruik, om zoo nu en dan eens iets neer te schrijven over boven staande tak van lichamelijke op voeding. Vooraf onzen hartelijken dank aan de Redactie. Wanneer we in IJmuiden over gymnastiek spreken, vestigen we en kunnen helaas nog maar alleen het oog vestigen op de Turnver eeniging „I Jmuiden". Voorloopig zal dus het wel en wee dezer vereeni- ging ons onderwerp uitmaken. Beginnen we dan met te consta- teeren, dat deze gevestigde bekende club gelukkig weer vooruit gaat, In de laatste jaren heeft T. V. IJ. veel gesukkeld door gebrek aan goede localiteit, een klein ledental tergevolge 'der mobilisatie, enz. enz. zoodat we weinig van haar bestaan zijde, waardoor een massa kleinere brokken omlaag vielen. Hij stapte vlug terug en riep een der mannen die een houweel had. Handig ruimde de arbeieder het puin weg, en ae ingang van een donkere tunnel werd zichtbaar. Met een electrische lantaarn in de hand ging Neal, gevolgd door Weedom en Poole voorzichtig naar binnen. „Dit verklaar.t de totale afwezig heid van papieren in bet huis," zei hij, naar een ijzeren kastje wijzend. Hij liet het naar de kamer terug brengen, waar het gemakkelijk ge opend kon worden. Er waren nog eenige oude couverts en papiersnippers in, doch alles wees" er op, dat het kistje inderdaad geledigd was. Neal ging terug naar den tunnel en bleef, na een paar passen gedaan te hebben, plotseling staan. i HOOFDSTUK 29. Weedom en zijn neef volgden hem en vonden Neal bezig, met het nauwkeurig bestudeeren van een der muren. „Het lijkt me zeer eenvoudig, zei Weedom. „Terwijl wij onderzoek deden, verlieten zij het huis en zij meenden, dat, döor dit op te blazen elk spcor verdwenen zou zijn. Wat zij met Lou deden, is me echter nog steeds een raadsel." „Het is zeer vriendelijk van U, U al deze moeite te getroosten," zei de inspecteur. „Ik hoop, dat U me zult vergeven, dat ik niet met U teugkeer, daar ik gaarne nog langer wil zoeken." „Wederom een vruchtelooze tocht, zei Weedom, toen hij' met zijn neef wegreed. „Voor ons tenminste," antwoordde Poole. „En voor Neal," zei Weedom. „Het is eigenaardig, dat hij zoo bang is dat we bij zijn onderzoek tegenwoordig zijn. Hij scheen te vermoeden, dat we hem door onze bekendheid met het huis van dienst kunnen zijn, maar ik geloof niet, dat we hem veel geholpen hebben Ik begin te voelen dat hij oprech ter tegen mij is dan ik verdien." „Juist, en ik deck, dat dit ook zijn bedoeling is. Hoe meer hij je ziet, des te meer zeg je hem." „Ik begrijp niet, waar je heen wilt" „Mijn waarde, je zult moeten toe geven, dat niemand buiten ons bei den kon weten, hoe jij in dit drama betrokken bent en -wat de aard was van je bezoek aan het geheimzin nige huis. Neal weet niet voldoende, hoe je verhouding is tot juffrouw Fritzgerald. Hij weet natuurlijk reeds laog, datje haar liefbebt, maar hij is er niet van overtuigd, dat dit het uitsluitend motief tot je hande lingen is". „En nu tracht hij mjj uit te hooren?" „Neen, hij geeft je een eerlijke gelegenheid. Als je er in betrokken bent, is het zijn werk te ontdekken in hoeverre je medeplichtige bent. Wanneer je er niet in betrokken bent, heb je ook niets te vreezen voor een onderzoek. Zoo beschouwt hij de zaak." „Maar waarom al die vertraging Je herinnert je, dat we hem advi seerden, het puin weg te ruimen." „Ja, wij wilden grondwerkers, met karren en een heele demonstratie Hij wilde dat niet. liet het huis zooals het geweest is, van buiten gezien tenminste. En, afgaande op wat je mij gezegd hebt, gelukte het hem, daardoor een lid der bende terug te lokken en hij had den man in de val." „Je bedoelt de man, die ons in Westmoreland ontsnapte?" „Zeker". „Dan zal hij het mij wel kwalijk nemen, dat de man door mijn be moeiingen ontsnapt is". „Redenen om je dankbaar te we zen heeft hij zeker niet, doch ik meen wel te mogen aannemen, dat zijn reis niet geheel nutteloos is geweest. De Fransche politie heeft hem niet bijtijds gewaarschuwd, over mevrouw Marcello's aankomst in. Engeland, doch door zijn man te volgen, ontdekte hij haar". „En verloor haar weder uit het oog, doordat de aanleg van den man mislukte". „Dat geloof ik niet, Lional. Als hij de dame geheel uit het oog had verloren, had hij Middlesex niet verlaten. Hij heeft uit gevorscht waar de dame is, voor hij Arnside verliet, wees daarvan overtuigd". „Maar hoe? De chaffeur wist zelfs niet, waar zjjn meester zou heengaan". „Neen, maar de wagen had een nummer, en we leven in de dagen, van een telegraaf. Doet het feit, dat Neal naar Londen is gekomen je niets vermoeden"? „nij kreeg een telegram, dat hem blijkbaardeed besluiten te vertrek ken". „Ja dat dacht ik al. Wanneer we merkten. Dit wordt gelukkig anders. Den lsten Januari heeft de Heer K. Jansen gymüastiekonderwjjzer, de leiding der vereeniging op zich genomen en tengevolge daarvan en ook door de op den 6den dezer gegeven uitvoering in'^Café Cycloop is het ledenaantal in de verschillen de afdeelingen weer wassende en bedraagt thans: Kleine meisjes 610 jaar 28 Groote meisjes 1115 15 Jongens 1016 30 Heeren 11, plus de gemobiliseerden Dames 10, totaal dus ruim 90, welk aantal hoogstwaarschijnlijk nog zeer zal toenemen. Binnenkort hopen wij eens uitge breider er op terug te komen, waar om dit zoo goed is. Wat het verdere vereenigings- nieuws betreft, kunnen we voorloopig kort zijn. 7 Mei a.s. beginnen de openlucht oefeningen voor de hoofdafdeelingen op Zondagmorgen, welke den ge- heelen zomer voortduren, afgewis seld door wandelingen en afstands- marschen. Vermoedelijk krijgen de joDgens en meisjes binnenkort ook openlucht spel en wandelingen en wel op de vrije Woensdag- en Zaterdagmid dagen. 14 Mei houdt de vereeniging een gemeenschappelijke wandeltocht voor dames en' heeren. Belangstel lenden in ons vereenigingsleven zien wij gaarne meemarcheeren. Verder zal vermoedelijk dezen zomer in den speeltuin eene demon stratie in openluchtspel en lichte athletiek plaats hebben, te geven door het gewest Noord-Holland van het Nederl. Gymnastiekverbond. 1 October a.s. viert de vereeni ging haar 15-jarig bestaan. We hopen ernstig, dat dan een zeer groot aantal jonge en oude menschen aan IJmuidens burgerij kunnen laten zien, hoe goed gymnastiek voor ons lichaam is. Tot slot dit: Voordat we binnen kort wat uitvoeriger het nut der gymnastiek hopen uiteen te zetten wenschen we toch nu reeds deze kleine opwekking tot alle IJmuide- naren te spreken: Ouders laat uw kind turnen. Het lichaam uwer kleinen zal er wel bij varen. 'Jonge vrouwen en mannen, en ook ouderen komt een kijkje nemen in de turn zaal. Ik zeg, ook onderen, en dit is juist het mooie van de gymnastiek, dat zij geschikt is voor den leeftijd van zes tot zestig jaar. Aanschouwt dan den genoeglijken geest welke er' tusschen turners heerscht en doet eens een keertje mee. Meer vragen wij niet. En verder allen, die waarachtig Delangstellen in eene rationeele lichamelijke op voeding en haar niet beschouwen als eene openbare vermakelijkhefid, steunt ons, in dit ons schoone drW. naar mijn kamer zullen gaan, zuuou we eens zien, of de spoorgids ons ook kan helpen". Te Lincoln's Inn bestudeerde Poo le de spoorgids met een spoorweg kaart voor zich. „Het spreekt vanzelf, datje vrien den redenen hadden niet van het station Arnside te vertrekken. Naar Shipley is slechts een klein eindje en om 'middernacht vertrekt van daar een trein naar Londen". „Het telegram dat Neal ontving, deelde hem bepaald mede, dat de dames daar de trein namen". „Zou hij weten, waar ze te Londen zijn"? „Dat is moeilijk te zeggen, maar ik g loof zeker, dat hij ze op het spoor is". „Dan kan ik niets anders doen, dan afwachten," antwoordde Wee dom. Neal zal me niet meer zeggen, dan wat hij noodig oordeelt". Weedom hoopte, dat er iets ge beuren zou, waardoor hij ontdekken kon, hoeveel Neal wist. De behandeling van de moordzaak had plaats gehad. Het lichaam was reeds ter beschikking gesteld en de coroner had toegestemd in een uit stel voor verder onderzoek. De pers had natuurlyk de zaak uitvoerig beschreven. Er werd op gewezen, dat de moord op de kamers van Stanley Poole geschiedde en dat hij, evenals Dr. Weedom, met wien hij een avond had doorgebracht aanwezig was. Men veronderstelde dat ook dr. Weedom als getuige gehoord zou worden. Dit motiveerde de vrees, die Poole had, dat Wee dom aan een kruisverhoor zou wor den onderworpen. Wordt vervolgd. Melkfeest. Reclame is alles. Zoo zal ook de melkslijter gedacht heb ben, die de vrouwtjes te hulp kwam, toen voor ruim een jaar hier een melkoorlog uitbrak. Donderdagavond gaf deze aan zijn afnemers (de mannen mochten zij meebrengen) een feest in de zaal van den heer Bakker. Verscheidenen hadden daaraan gevolg gegeven. De melk slijter riep zijn klanten het welkom toe, waarna het Duo Westerhoven en Scheiferuit Haarlem de aanwe zigen bezig hield. Woningbouw. Voor rekening van Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hoge- landen wordt in de Kikvorsch al hier, een nieuwe ambtswoning ge bouwd voor den alhier gestatio- neerden rijksveldwachter. Militielichting 1907.— De „Avp." meldt, dat de landweerlichting 1916Ö dat is de militieüchting 1907 bijzondere omstandigheden buiten gesloten omstreeks 20 Aug. e.k. met onbepaald klein verlof huis waarts zal worden gezonden. De Oceaan I. De Raad voor de Scheepvaart heeft Dinsdag een on derzoek ingesteld naar het vermoe delijk vergaan van den stoomtraw ler Oceaan I, IJM 91, reederij Oceaan-V isscherij-Maatschappij te IJmuiden.-Met het schip is de ge- heele bemanning in de golven ver dwenen, zoodat er geen getuigen gehoord konden worden. De voor zitter deelde mee, dat de raad bij informatie vernomen heeft, dat de machines enz. van den trawler goed in orde waren. De bemanning be stond uit 11 personen. De inspec teur voor de scheepvaart verklaar de desgevraagd, geen bijzonderheden omtrent het vermiste schip te kun nen mededeelen. Sinds 13 Maart is er niets van gezien of vernomen. Men kan aannemen, dat het schip met man en muis vergaan is. Vlootuitbreiding. Door de heeren Zwaan, Stam Kerkhof alhier wordt een door hen aange kochte sleepboot als stoomtrawler in de vaart gebracht met den naam Adrian a, IJM 275. „De Elf Provinciën". De „St. Ct." behelst de statuten der N. V. Zee- visscherijmaatschappij „De Elf Pro vinciën". Het maatschappelijk kapi- Nieuwe schepen. In de binnen haven alhier ligt gereed om naar Scheveningen te worden overge bracht de op de werf der firma Gebi. Boot te Leiderdorp voor reke ning van den heer M. Verheij Jz. te Scheveningen nieuwgebouwde zeillogger „Zeearend" SCH 276. i I 1

IJmuider Courant | 1916 | | pagina 2