H. H. REEDERS! teert JOH. BAIS VERKOOPING 1-en 8TDDI Atlassen Woordenboeken ROELSE. agenda. bankwerker en schilder boekhouden a. remmers Boekhouden Reederijen, Be Hofstede „Bist in Vrede," Eeo Café met Botwoéi, Kantoormachines. YISSCHERIJ. Sport. Uit de Provincie, B" gerlijke Stand. Gevonden Yoorwerpen Uit de Gemeente. Dit het Land. Advertenties. DIENSTBODE, Flinke Jongen net jongmenseh, een jongste bediende, nette jongen Broedeieren LINNENKAST Lehnhardt piano M agazij n meester. Reuzen Konijn café met bovenwoning zes Arbeiderswoningen OPENBARE G. d. BOK RL AGE Eene Hofstede Zeven aaneengelegen perceelen Weiland Eene Bouwhoeve BOEKHAN DEL Luctor et Emergo werden tot com missarissen gekozen de heeren J. Th. Böhm en J. J. Vis alhier. Verkooping. Bij de gisteren door Notaris Boerlage uit Velsen in café De "Wijman alhier gehouden verkooping van de villa Roos en Beek heeft deze f12265 opgebracht. Haring. De minister van Land bouw, Nijverheid en Handel heeft bepaald, dat de marktprijs van ha ring, voor de week aanvangende 8 Mei en eindigde 14 Mei, zal bedra gen f 6.25 per 18 K.G. of per tal van 200 stuks. Visschery in Ned. Indië. Ver moedelijk zal te Makasser binnen kort een visscberijmaatscbappij worden opgericht met stoomtraw lers. Het kapitaal is reeds aanwezig. De heer van Heutz en andere in vloedrijke personen zegden hun steun toe. Handel in visch. Zondag 14 Mei, des middags te 1 uur, wordt in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, Mariaplaats te Utrecht, een bijeenkomst gehouden van handelaars in visch, ten doel hebbende een gezamelijke actie te voeren tegen het handel drijven in visch door Rijk en gemeente. Naamlooze vennootschappen. De Staatscourant bevat de sta tuten van de Naamlooze Vennoot schap: Visscberij „Marie Louise," te IJmuiden. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt f 10.000, verdeeld in tien aandeelen, elk groot f1000, in welk kapitaal bij het verlijden der akte is deelgenomen voor vijf aandeelen, welke geheel zijn volge stort. Verder van de Naamlooze Ven nootschap: Visscherij „Elisabeth," te IJmuiden. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt f 10.000 verdeeld in 10 aandeelen, elk groot f1000, in welk kapitaal bij het verlijden der akte is deelgenomen voor vijf aandeelen, welke geheel zijn volge stort. Nieuwe schepen. Te Waterhui zen is te water gelaten de stalen logger Falina Catharina IJ M. 288, voor rekening van de reederij Rienstra en de Jong te IJmuiden. VOETBAL. H. B. S. Stormvogels 4—3. Eene pracht prestatie voor onze plaatsgenóoten. Het elftal was na genoeg volledig. Hiertegenover stel de H. B. S. het sterkste elftal wat zij op het oogenblik in het veld kon brengen nl. v. d. Wilk Gaster, Denis Voorduin, v. d. Wilde, v. Dapperen v. Rappard, Bos, Hisrink, Poortman, v. d. Loo. Het is dan ook niet te verwonde ren, dat in de dagbladen mooie verslagen voor „Stormvogels voor komen. De Telegraaf schrijft o.a. „In den Haag hebben de Storm vogels zich zooals wij wel dachten, „uitstekend tegen H. B. S. geweerd De Nieuwe Courant (Haag) be sluit haar verslag over deze wed strijd met „De Stormvogels hebben getoond „een elftal te zijn, dat niet in ce „derde klasse thuisbehoort. De links buiten, is een speler, die in een „lste klas elftal geen kwaad figuur „zou maken." Hiermede kunnen „Stormvogels" te vreden zjjn. Met ruim 100 aanhangers waren onze spelers vertrokken. Direct na den aftrap wordt door „Stormvogels flink aangepakt en duurt het niet lang of de bal ligt reeds in het „H. B. S." doel. Evenwel werd dit punt wegens buitenspel niet toegekend. „H. B. S." is dan gelukkiger en neemt de leiding. Dit prikkelt de „Storm vogels" en met nog meer vuur wordt doorgespeeld. Al heel spoedig heerscht er vreugde in het „Storm vogels" kamp, wanneer den rechts buiten een keurige kans wordt geboden, welke hij benut. Als weer afgetrapt wordt, is de bal onmiddellijk weer in bezit van „Stormvogels" voorhoede. De bal wordt keurig gecenterd naar den linksbuiten, welke op de bekende wijze de „H. B. S." veidtdiging passeert en „Stormvogels" de lei ding bezorgt. De „Stormvogels" aanhangers weren zich geducht. Het „Stormvogels" lied weerklinkt van de tribunes. Tot rust weet „Stormvogels" den stand zoo te houden. Na rust kwam er meer wind op zetten, waarvan „H. B. S." het voordeel had en wist deze daardoor dan ook spoedig de stand gelijk (2—2) te maken. Van beide kanten wordt er nu weer hard gewerkt om de leiding. „H. B. S." is de gelukkigste. Een „H. B. S." speler trapt in buitenspel positie, net welk niet door den scheids rechter werd opgemerkt, een bal in. Bremerkamp redt nog, doch de scheidsrechter is van meening dat de bal reeds over de lijn was en kent het punt toe. „Stormvogels" protesteert hiertegen, te meer daar enkele „H. B. S. spelers erkennen, dat de bal de lijn niet gepasseerd is geweest. Dit helpt evenwel niets; het punt blijft toegekend. „H. B. S." weet dan haar voor sprong tot (4—2) te vergrooten. „Stormvogels" geeft evenwel nog niet op en weet de rechtsbinnen kort voor het einde den achter stand tot 43 te verkleinen. Denis welke eenigen tijd afwezig is, komt haastig terug om te voorkomen, dat „Stormvogels"'op het allerlaat ste oogenblik nog weer gelijk maakt. „Stormvogels" heeft een zeer goed figuur geslagen. „H. B. S." heeft van het begin tot het einde hard moeten werken voor de overwin ning. Indien met hetzelfde vuur in de bekerwedstrijden van „Alcmaria Victrix" gespeeld wordt, belooft dit heel wat. A.s. Zondag 1 uur „Stormvogels" „de Spartaan" op het terrein van „Alcmaria Victrix" te Alkmaar. BEVALLENA. van Croonen- borg—van Woensel, d.M. Lustig Zwartveld, z.J. van Beien—Guijt z.D. de Krijgervan Duijn z. A. van den Braber—Jacobs, z. J. PostKramer, z.S. Eikelboom Kraaijpoel, d.J. A. Bais Cüt- hard, d.A. Doeves—Pruis, z.G. M. Kobus—Koelemij, d.C. Ver- kooijenKuljper, d.A. M. Zwa nenburgSintenil 2 z. ONDERTROUWD: D. H. Broek man, 41 j. en E. A. Amons, 29 j. G. Schraa, 25 j. en E. van Voorst, 24 j. J. F. J. I. van Blokland, 39 j. en J. Arisz, 46 j. H. S. van Son, 23 j. en H. Wessel, 19 j. GEHUWDP. J. Sneekes, 39 j. en M. H. Miner, 33 j. H. Lusthuis, 31 j. en D. Vroonland, 30 j. OVERLEDEN: Helena de Ligt, 81 j. vr. van J. van der Pijl, Her- manus van Hoeflaken, 45 j. man van M. Kraak. Fredrik Wilhe m Dikker, 51 j. man van A. E. Kubbe Grietje Kuiper, 8 mnd. Jaunigje Geertje Agatha Vastenhouw, 6 j. Maria Duigerdis, 41 j. vr. van H. Nijman. waaromtrent inlichtingen zijn te bekomen aan de politiepost te IJmuiden. 2 passen ten name van A. A. A. Sijnja en F. H. Sijnja. 1 wagenwiel. 1 jong geitje. 1 heeren rijwiel. 1 gouden oorbelletje. 1 kinderceintuur met gesp. De Staatscourant bevat de lijst der hoogst aangeslagenen in de Directe belastingen. Uit onze ge meente vinden wij vermeld Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelaoden, C. A. Breitenstein, J. T. Cremer, J. M. A. Kruimel, F. W. C. H. ba ron Van Tuyd van Serooskerken J. Wichmann, B. J. A. vanVeeien vaa Veen, J. Visser Hz. Watersnood. Dezer dagen heeft de commissie ter versterking van dijken in de waterschappen Wor- mer, Jisp en Nek, geconstitueerd tijdens den jocgsten watersnood, van de Vereenigde Koninklijke Pa pierfabrieken der firma Van Gelder Zonen, gevestigd te Amsterdam, f5000 ontvangen, als sympathiebe tuiging. Bevolking. De Stct. no. 106 bevat het bevolkingscijfer van iedere gemeente der provincie Noord- Holland, op 1 Januarie j.l. De provincie Noord-Holl telde op dien datum 595,575 mannen en 625,049 vrouwen, totaal 1 220.624 inwoners. Voor Amsterdam waren deze cij fers: 296,802, 319,787 en 616,589; voor Haarlem34,204. 38,158 en 72,362. voor Hilversum: 15.994, 18,333 en 34,326; voor Helder: 15,763, 14,005 en 29,768; voor Zaandam13,604,13,582 en 27,186; voor Velsen: 11,961, 11,649 en 23,610; voor Alkmaar: 10,766, 11,473 en 22,239 voor Bussum: 7310, 8709 en 16,019; voor Hoorn5528, 5722 en 11,250; voor Haarlemmermeer: 11,210, 10,558 en 21,798; voor Schoten: 6177, 6120 en 12,297. Inlijving militielichting 1916. 's Gravenhage, 6 Mei, (Officieel). De dienstplichtigen der militielich ting 1916, wier opkomst, aanvan kelijk bepaald in het tijdvak van 1620 April, of in het tijdvak van 15 Mei j.l. werd uitgesteld, zui len worden iDgenjfd in het tijdvak van 16—20 Mei a.s. De opkomst der landstormplich- tigen, wier inlqving eveneens is uitgesteld, zal nader worden gere geld. W. C. J. Passloors f. Zaterdag avond is plotseling overleden de heer W. C. J. Passtoors, burgemees ter van Ginneken en gedurende vele jaren Lid der Tweede Kamer voor het district Beverwijk. WOENSDAG. Feestavond door de militairen van Bataljon D, 8 uur in Cycloop. DONDERDAG. Boaz-bank, Visseringstraat 12 7—9 uur. Ve gaderingen Maatschappijen Nicolaas, Nicolaas II, Bertha Elisa beth, Sophie en Truus, De Hoop, Ons Belang, nam. 3 uur ten kanto re. Aanbesteding pakhuisruimten visscherschaven, 101/, uur te Ëaar- lem. VRIJDAG. Inlevering biljetten, verkooping afvalgoederen Tuchtschool, bjj de Registratie te Zaandam. De Heeren Mevrouw verLOREN VAN THEMAaT—Laman Trip heb ben het genoegen kennis te geven van de geboorte hunner dochter CORNELIA MATHILDE. „Stormveld" Velsen 10 Mei 1916. Geboren MARIA, dochter van J. A. BAISGüthard en D. J. BAIS Jr.' IJmuiden, 7 Mei 1916. Kanaalstr. C 43. GEVRAAGD een flinke bij S. HEUVEL, Zeeweg 13 Velser- oord. Zondags vrij. GEVRAAGD. Zich te'vervoegen bij de directie uei Rijkscentrale, Sluis- eiland 16. GEVRAAGD, voor loop- en winkel- werk in den boekhandel P.F C. Roelse Op kantoor te IJMUIDEN kan geplaatst worden een bekend met gewone kantoor-admi nistratie. Brieven letter R bur. v. d. blad. GE VRAAGD voor directe indienst treding op druk Expeditie-kantoor, leeftijd onaeveer 16 jaar. Br. onder no. 150 bur. Hm Crt. Ten behoeve barer Afdeeling Provianddienst vraagt de A 1 g e- meene Visscherij Maat schap p ij een boven de 16 jaar, tot het verrich ten van pakhuis- en loopwerk. Zich in persoon aan te melden. LES GEVRAAGD in eenvoudig Br. met opgaaf van conditiën on der- no. 149 bureau v.d. blad. van mijn bekroonde, stam Buff Orpington enwitte Leghorn üt 20 ct. Ook broedsche kippen te koop Buff Orpington. Adres Huize Kriemhilda, Driehuis. Mahoniehouten ter overname aangeboden. AdresBureau van dit blad. voordeelig ter overname aangeboden Zoo goed als nieuw, a f 250. onder garantie. Brieven lett. C Boekhandel DINGLER Beverwijk. Biedt, zich aan, net persoon, mid- delb. leeftijd, voor Magazijnmeester of iets derge ijks, bekend met tim meren. Br. fr. lett. M bur. v. d. bl. (voedster) te KOOP bij KRAAK, Velserduinerbuurtweg 16B. UIT DE HAND TE KOOP, op een der drukste standen te IJmuiden, een ruim (hoekhuis). Adresbur. v. d. blad. TE KOOP op goeden stand te Wijkeroog, goed verhuurd, aangesloten bij de riolee- ring. Brieven Fr. P. F. C. ROELSE No. 1916. Kalverstr, 41, Valseroord is KOOPER tegen de hoogste waarde van oud 1 o o d, zink, ko per, ij z e r enz. Laat zich aan huis ontbieden. Kantoor voor boekhouden inrich ten en contröle. Rijksweg 24a Santpoort Tel. no. 5. Voor IJmuiden Tel. no 86. want uw zaak kan niet leven zonder drukinkt. IJMUIDEN. Handel in te Haarlem, in het Algemeen Verkooplokaal aan de Nieuwe Gracht, ten overs'aan van den in de gemeente Velsen gevesügden Notaris op Woensdag 24 Mei 1916 bij inze' en op Woensdag 31 Wi«i 1916 bij toesb-g, telkens aan vangende nam. 1.30 uur van: 1-8. onder Haariemmerhede en Spaarn- woude, aan den Kerkweg en de Molensloot, met zeven stuk- ken aaneengeleoen Wei land ter gezamenlijke grootte van 15 Hectaren, 65 Aren, 70 Centi aren, in perceelen, combinatiën en massa. Thans in huur bij den heer P. H. VINK. Aanvaarding 1 Dec. a.s. de wo ning c. a. 1 Mei 1917. 9-16. onder Haarlemmerliede en Spaarn- woude, aan de Amsterdamsche Trekvaart, met acht aaneen. gelegen perceelen Wei land, ter gezamenlijke grootte van 13 Hectaren, 87 Aren, 73 Centi aren, in perceelen, combinatiën en massa. Thans in huur bij den heer H. N. Vriesekoop. Aanvaarding 1 Dec. a. s. de wo ning c. a. 1 Mei 1917. 17—23. onder Haarlemmerliede en Spaarn woude, Dabij de vorige perceelen aan den Zwarten Weg, samen groot 9 Hectaren, 50 Aren, 70 Ceatiaren, in perceelen, combinatiën en massa. Thans in huur bij de heeren J. M. KROON en B. P. VINK Jr. Aanvaarding 1 December a. s. 24—38. in den Zuid Spaarndammerpolder, met diverse perceeien Bouwland Teelland en Weiland en eenige daarbij gelegen perceelen in den polder Buitenhuizen, aan het Noordzeekanaal en Zij kanaal C, ter gezamenlijke grootte van 28 Hec taren, 7 Aren, 95 Centiaren in perceelen en diverse combinatiën. In huur bij den heer J. J. VELDT, de landerijen tot 15 September 1918 en de woniug tot 1 Mei 1919. 39. Erve en Bergplaats onder Heemstede, aan de Leidsche Vaart hoek Kogelstraat No. 2, groot 90 Centiaren. In huur bij den heer J. BAKKER voor f7, per week. Notitiën met kaartjes en nadere inlichtingen te bekomen ten kan tore van Notaris BOERLAGE, te Velsen. Wij onderwijzen in 40 uur, voor vijttien gulden Machineschrijven op alle soorten, o.a. ook op de Boek- schrijfmachine, waarmede men in gebonden boeken kan werken. ANNEVELDT -P1TM ANSCHOOL, Haarlem, Ged. Oude Gracht 14. Amsterdam, Singel 386. Alkmaar Ged. Nieuwerlaat B 49 Nijmegen. Arksteestraat 19.

IJmuider Courant | 1916 | | pagina 3