DE OPLICHTER. JVette loopjongen Boot te koop gevraagd. welke fabriek, in volle werking, geheel werd bezichtigd. Daarna werden de Vischhallen in oogenschouw genomen, waar de heer Canter Cremers inlichtingen gaf. Met de sleepboot Noord wijk werd overgevaren, nadat vooraf een kiek van de vergaderden was genomen. Aan 'de overzijde werd de IJsfa- briek Gioenland bezichtigd, waarna de heeren zich onder een flinke stortbui naar 't station spoedden YELSEROORD. YELSEN. In aansluiting op mijn circulaire dd. 22 Mei j. 1. Letter L No. 8/3 deel ik U mede, dat het mij bij nadere overweging wenschelijk voor komt de vergunning tot het bak ken van wittebrood op Zaterdag in te trekken. Voortaan zal dus slechts alleen dagelijks wittebrood mogen worden gebakken en rondgebracht, voor hen die in het bezit zijn van een ge neeskundige verklaring. Op Hemelsvaartsdag a.s. zal van wege de atdeelingen van het Leger des Heils te Amsterdam, vereenigd met de afdeeling van Haarlem, een KAMPDAG worden gehouden op het landgoed Rooswijk, daartoe wel willend afgestaan door den WelEd. Geb. Heer Del Court van Krimpen. De Heilssoldaten zullen naar Vel- sen komen in twee daarvoor expres afgehuurde booten, die ongeveer 10 uur in den.morgen zullen aankomen. Op genoemd terrein zullen dan de volgende samenkomsten worden ge houden 11 uur v. m. Openingsdienst. 2 uur n. m. Verlossings Demon stratie. 4,30 Muziek- en Zangfeest. Bijzondere uitvoeringen door de Zangkoren van Amsterdam 1, 3, 5 en 6 en Haarlem en door de mu ziekkorpsen. 's Middags om 1 uur zal eene op tocht met muziek door Velsen wor den gehouden en ook 's avonds, na afloop der laatste samenkomst zul- EEUILLETON. DOOR J. S. De portier van het voorname restaurant maakte een diepe bui ging. De elegante heer tipte aan zijn cylinder en schreed met zijn slanke, blonde dame door de draaideur. De ober-kellner, die het voornane paar verwelkomd had, ging hem voor en stapte de lange gang door, tot hij eindelijk voor een tafel bleef staan, het electrisch licht opdraaide en ook een buiging maakte. De ober nam den taak van den kellner over en noteerde met plech tigheid de uitstekende gerechten, die de heer bestelde. Deze gast was niet licht te bevre digen, maar het kwam in den ober niet op, hierover ongeduldig of be- leedigd te zijn, o neenzulke gas ten had hij gaarne, die wisten de kwaliteit van een eerste-rangs hotel als de hunne te schatten. De derde Champagne stak reeds in de ijskoeler, toen de kellner met de Mocca verscheen. Wenscht U sigaren of sigaretten vroeg de kellner. len de Heilssoldaten jn optocht met muziek naar de aanlegplaats der stoombooten marcheeren. Op het terrein zal voor goede consumptie, tegen billijke prijzen worden gezorgd. De muziek- en Zanguitvoeringen, welke gegeven zullen worden zullen ongetwijfeld veel bijval inoogsten. Alle samenkomsten zullen wor den geleid door Brigadier en Mevrouw Vlas, leiders der Kweekscholen, die pas uit Engeland naar Holland zijn teruggekeerd. Een groot aantal an dere officieren, als ook de Kadetten die in opleiding zijn, zullen assi- steeren. SANTPOORT. Y1SSCHERTJ. Scheepvaart VELSEN. Vertrokken, 24 Mei Eendrachtst. Rouaan, papier. SPORT. GYMNASTIEK. 1.. De afdeeling kleine meisjes wordt gesplitst, en de lessen voor deze afdeelingen worden op Woens dag gezet. 2. De afdeeling jongens wordt ook gesplitst en de afdeeling jongste jongens krijgt ook op Woensdag les. Deze nieuwe regeling gaat 1 Juni in: De lesrooster der turnvereeniging ziet er dan uit als volgt. Maandag 7—81/, Groote meisjes 1116 jaar. Maandag 81/, -10. Dames. Woensdag 5—6. Kleine Meisjes 78 jaar. De heer wendde zich tot de dame en -zag haar in de lachende oogen. Sigaretten, zeide zij. En mij, en hij draaide zich om tot den ofcerkelner, brengt U fijne Havana's. De kelner kwam met een presen teerblad de ober trad nader, knipte een der beringde sigaren af en legde haar met een buiging op bet kleine blaadje. De joDge heer greep naar de lucifersdóos, en eerst nu be merkten de hun bedienenden, dat de bewegingen der gasten nu juist niet erg zeker waren. Zijn band trilde toen hij langs het doosje streek. Ook de jonge dame merkte het en keek hem zacht verwijtend aan. Haar geleider wierp een on derzoekenden blik op den ober, om te zien, of bij zijn bewegingen soms gezien had. Ober breng mij de rekening! Deze liet zich door den kellner de tamelijk omvangrijke rekening geven. De gast jwierp een blik op den lijst, teiwijl zijn oogen onaf gewend gevestigd waren op de rijen getallen, welke de ober invulde. Met een neiveus lachje legde hij de hand op zijn voorhoofd en schudde het hoofd. Eindelijk tastte hij onge duldig naar het papier en schoof het naar zijn dame. Lees jij, zuchtte Woensdag 6—7. Kleine meisjes 9 en 10 jaar. Woensdag 7S1/,. Jongens 10 en 11 jaar. Vrijdag 7—87, Jongens 1217 jaar. Vrijdag 87s10. Heeren. De groote meisjes maakten Woens dag j. 1. een wandeltochtje över Velsen en de Breesaap naar IJmui den terug. Zondag j. 1. hield de Kennemer Turnbond een wandel tocht, waaraan nog ongeveer 20 leden van T. V. IJ. deelnamen. Het geheele corps, dat dien dag marcheerde, was 105 man groot. De openluchtoeleningen worden thans gehouden Dinsdagavond na 7 uur en Zondagmorgen van 1012 uur op het speelterrein van IJmui den, en Zaterdagavond na 7 uur op het terrein van de Korfbalver- eeniging 0. D. I. S. te Velsen. Wat betr'eft de toename van hët ledenaantal, in 't bijzonder een snelle in de kleine meisjes, jongens en heerenafdeeling, constateeren wij met genoegen, dat ook enkele leden van het onderwijzend perso neel zich voor de zaak der gymnas tiek beginnen te interesseeren Waar in den lande bij bijna alle pogingen, om gymnastiek en goed geleide sport onder het volk te bren gen de hulp der onderwijzers wordt ingeroepen, roepen wij aan de IJmuider collega's een hartelijk welkom in onze vereeniging toe Dat er spoedig meerdere mogen volgen Uit de Provincie, H.A-, Idem, f6000..5 Als voor gaand, groot 2.07.20. H.A., C. E. van Duin, f4800.4. Als voorgaand, groot 2.72 80 H.A., idem, f 6000- 5. Als voorgaand, groot 2.22.80 H.A., M. Rutte, f5175.6. Als voor gaand, groot 1.85 90 H.A. Bergsma, f 4000.7. Als voorgaand, groot I.84.90. H.A. idem f4000.8 Als voorgaand, groot 2.34 H.A.,M. Rutte, f6525.916. Eene hofstede', on der Haarlemmerliede en Spaarn woude, aan de Amsterdamsche Trek vaart inde VereenigdeBinnenpolders en acht aaneengelegen perceelen weiland, te veilen als9. de hofstede c. a. met 't achtereelegen weiland, groot samen 1.02.23 H.A. J. Slabber, f 3100.10. Een perceel weiland, groot 3.03.60 H.A., Hoogeveen, t 6025.11. Als voorgaand, groot 1.52.70 H.A. A. J. Stoel, f3000.—. 12. Idem, groot 2.15.90. H.A., M. Joles, f 4525.18. Idem. groot. 3.74.70 H.A., A. J. Stoel, f 5400.14. Idem groot 1.04.90. H.A., P. Dijk- zeul, f2125.15 Idem, groot 1.53 hij, ik kan het niet meer. De jonge dame nam het papier, trok een koddig gewichtig gezicht en gleed met de oogen langzaam langs de getallen naar beneden. Vijf-en-negentig gulden Hij opende zijn brieventasch en nam er een bankbiljet van duizend uit. De jongedame greep naar een nieuwe sigarethaar begeleider wilde haar een lucifer reiken, maar naeenige vérgeefsche pogingen gaf hij het lachend op De ober, die het met een glimlach had aangezien, nam een kleine zilveren kandelaar van een nevenstaand tafeljte en stak de kaars op. De jonge heer zag met bevallig knikken naar deze bereid willige hulphij strekte zijn hand uit naar het brandend licht, maar onhandig greep hij te hoog, in de vlam. en in het velgend oogenblik stond het bankbiljet in brand Plotseling ontnuchtert, staart de heer op het hoopje asch, dat in zijn hand smeulde. Na een pauze zeide hij met heesche. maar nu volkomen vaste stem: Dat is uw schuld mijnheer. U moet mij dit bankbiljet vergoeden 1Ik heb geen order gegeven, em een lamp te brengen. Ik verlang mijn geld van U! Toen de ober nog als H.A., Idem, f 8250.16 Idem groot 0.81.60. H.A., Idem, f 2000.—. 17—23. Zerenfaaneen gelegen per ceelen Weiland onder Haarlemmer liede c. a. aan den Zwarten Weg, te veilen als volgt: 17. Een perceel weiland, groot 1.44.80. H.A., C. Kroon, f3650.18. Idem, groot I.14.90. H.A., A. J. Stoel, f 2500. 19. Idem. 2.12.40. H.A., Idem, f4300. 20. Idem. groot 94 A. 40. c. A. H. Kemper, f 2125. 21. Idem, groot 1.12.30. H.A., Idem, f 2525. 22 Idem groot 1.78.10. H.A., Idem, f4225 23 Idem, groot 93 A. 80 c. A., Idem f 2075.—. 24—38. Een Bouwhoeve in den Z Spaarndammerpolder, onder Spaarn dam, en diverse perceelen bouw land, teelland, en weiland en eeni ge daarbij gelegen perceelen in den polder. Buitenhuizen aan het Noordzee kanaal en het Zpkanaal C, te veilen a's volgt: 24, Het Huis c.a. met erf en bouwland, groot 85 A., P. v, d. Stad f4700. 25. Een perceel land groot 1.53.30 H. A., P Hoogeveen f4325. 26. Idem, groot 2.01 H.A Buisma, f 490o, 27. Idem, groot 1.65 H.A., A. J. Stoel, f4000, 28. Idem groot 1.54.10 H.A., W. Braam f3700. 29 Idem, groot 1.56 20 H.A. W. Braam, f3750. 30. Idem, groot 2.46.20 H.A., F. J. Kokcx, f7000, 31. Idem, groot 2.46.30 H.A., F. J Kokcx, f6925. 32. Idem, groot 2 45.60 H.A., D. Bus, f7025. 33 en 34. Twee perceelen land, genaamd Klaayweer en Pieter Floor, groot shmen 13.28. 70 H.A., A. J. Stoel, f7800. 35. Een perceel land, groot 2.75.86 H.A.,, Buisma, f6000. 36, idem, groot 1.17.20 H.A., D. Bus f2200. 37. Idem groot 1.80 H.A B. Yf, f3900. 38. Idem, groot 2 S3-55 H.A., D. Bus, f5250. 39 Een café met bovenwoning erf en bergplaats aan de Leidschevaart hoek Kogelstraat No. 2 te Heemstede, P Jansen, f3175. 40. Een perceel bouw terrein aan de Leeghwaterstraat te Haarlem, groot 143 M., J. Meijer. f1225. Bovenstaande perceelen zijn thans alleen in opbod gebracht en zullen den 31en Mei a.s worden afgeslagen en gecombineerd worden opgeboden en afgeslagen. Advertenties. Gevraagd een nette DIENSTBODE voor dag en nacht, goed met kin deren kunnende omgaan. Julianakade 19. Net DAGMEISJE gevraagd bij A. J. BAKKER, Ka naalstraat 38. GEVRAAGD een zindelijke Werkster Maandag, Donderdag en Vrijdag, Adres C. STAM Neptunusstraat 7, aan den grond genageld bleef staan, sprak hij weer: Roep den hote lier Deze verscheen, onafgebroken een verwijtvollen blik op den ober ge richt. Ik hoor van een ongeluk, mijnheer, begon hij, het is mij buiten gewoon onaangenaam en ik wil na tuurlijk niet beweren, dat mijn oberkellner buiten iedere schuld is, vooral daar ik er niet ben bij ge weest Maar Ik verlang mijn geld! Ik wilde zeggen, een zekere on voorzichtigheid Uwerzijds De jonge heer hernam ter zeerste verbolgenUw ober moest toch zien, dat ik een bankbiljet in de hand hield, niet waar? Daar komt men toch niet met licht bij. „Zeker niet, mijnheer, en daarom wil ik U een voorstel doen." „Wat voor een voorstel?" „Nu, wanneer wij eens de schade deelden De heer keek een weinig bedrem meld zijn begeleidster jaan, die een medelijdenden blik öp het gezicht der ongelukkigen ober wierp. Daar na wendde hij zich om: „Goed mijn- ïeer,ik zie in. de schuld is wel een weinig aan beide zijden. ik ga ermede accoord Zoo spoedig mogelijk gevraagd een flinke Dienstbode. v. g. get. [voorz.fflink loon. Werk- stei* voor Winkel. Adres Mzj. KUIPER Rijksstr.w. L.4 Wijksrooq Velsen. Nette Werkster GEVRAAGD. AdresBur. v. d. Blad. Meisjes gevraagd voor Strijk en Rekkamer loon f3.50 per week, spoorgeld vrfl, adres: P. HUYG, Hoek Vaart, Santpoort. Mevroüw de BRUEIJS TACK vraagt met Sept. een burgermeisje, zelfstandig kunnende werken en koken. GEVRAAGD. SINJEWEL's BOEK HANDEL. Nette LOOPJONGEN GEVRAAGD. Adres Joh. de Waard, Kanaalstraat C 24—26. IJmuiden. Voor zoo spoedig mogelijk ge vraagd een LETTERZETTER Drukkerij SINJEWEL IJmuiden. VOOR TERSTOND GEVRAAGD een motordrijver voor een stalen Noordzee botter, met 26 P.K., Kromhoutmotor, zon der water injectie, tegen overeen komende conditiën. Zondags vrjj, H. MULDER, Pr. Hendrikstr. IJmui den. GEVRAAGD: Zit- en Slaapkamer met of zonder middageten. Br. No. 162 bureau van dit blad Eene gepruikte doch in goeden staat verkeerende Zeilvlet of Sloep te koop gevraagd met of zonder zeilen, doch met Mast, lengte osg. -7 M. Fr. br. met opgave van prijs, en bijzonderheden aan Boekh. C, de BEST, Katwijk aan Zee onder No. 160. TE KOOP AANGEBODEN: Ca. 54.800 stuks Kalk zandsteenen, zooals deze zich bevinden op het terrein van de Woningbouwvereeni- ging Velsen te Velseroord. Aldaar te bezichtigen. Aanbiedingen worden ingewacht onder R 69,. aan het adv. Bureau P. F. C. ROELSE. TE KOOP AANGEBODEN: Winkelopstand MET STELLINGEN. Te bevragen Schoolstraat 5 IJmuiden. Een goed onderhouden Kinderwagen TE KOOP AANGEBODEN, Kanaal straat 96. De directeur maakte lachend een buiging, nam zijn portefeule en tel de vijfhonderd gulden op tafel. De gast blikte vluchtig op de rekening. „Vijf en negentig gulden, zei hjj knikkend, wierp een bankbiljet van 100 op tafel en stond op Zoo is 't goedEen auto...." De auto kwam voor en tufte even daarna met deze beiden weg. De dame wikkelde zieh vaster in haar pelsmantel en keek haar begeleider van ter zjjde aan. „Waar vandaan had jij dan eigenlijk dat bankbiljet 'tan 1000?" vroeg ze met een glimlach. Hij lachte. „Slechts op de eene zijde, op de andere zijde stond een reclame van een firma. Daarom heb ik het wijselijk Diet uitgevouwen. „Vijf gulden drinkgeld heb je ge' geven. Verkwitser." „Och, 't zou wat. 't Is zoo goed. Wij hebben toch nog vierhonderd gulden en een fijn avondmaal ver diend. Dronkenschap. J. H. Sch. al hier werd wegens dronkenschap door den kantonrechter te Haarlem tot f 5 boete of 5 dagen h. veroor deeld. Een succes. Door den Burge- meester was een regeling getioffen, die hier op neerkwam, dat na 1 Juni as. nog alleen regeeringsbrood zou mogen worden verstrekt aan personen, welke een inkomen heb ben van niet meer dan f1000 per j^ar. Door de raadsleden Netscher, Sluiters, Landeweerd, en Handgraaf werd toen, naar aanleiding van deze bepaling, krachtens artikel 40 der Gemeentewet, een spoedeischende raadsvergadering aangevraagd. En nu heeft de Burgemeester het be drag van f 1000 verhoogd tot f2000' zoodat de aangevraagde raadsver gadering niet behoeft door te gaan. Geen wittebrood. Wij krijgen heden geen wittebrood. De Burge meester heeft aan de bakkers de volgende circulaire doen toekomen Leger des Eeils. Rechtzaken. G. R. D. alhier werd door den kantonrechter te Haarlem veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen wegens het leveren van melk van te geringe vetgehalte en J. S. te Jan Gijzenvaart door de rechtbank wegens diefstal tot f 15 boete of 15 dagen. Examens. Voor het examen van onderwijzeres is te Haarlem geslaagd Mej. A. C. A. van Meete- len alhier. Leessaaltje. In de Kerkekamer bij de afgebrandde kerk is een lees zaaltje voor de militairen geopend. Haring. Ten gevolge van een ernstig verschil van meening om trent den inkoop en uitvoer van haring in het a.s. seizoen, -hebben zich onder de kooplieden en ree ders te Vlaardingen twee partijen gevormd, waarvan de eene besloten beeft voorloopig den publieken af slag niet meer te bezoeken. Woens dag werd dan ook de lading beug- visch van het loggeschip „Vlaar dingen 79" niet verkocht in het verkooplokaal, maar in een pak huis van de reederij N. V. Mer- curius. Er waren veel koopers. Turnvereeniging „IJmuiden". Op de Donderdag j. 1. gehouden bestuursvergadering werd tot het volgende besloten Verkooping Uitslag der veiling van onroerende goederen in het Algemeen Verkooplokaal, te Haar lem ten overstaan van Notaris G D. Boerlage te Velsen op Woensdag 24 Mei 1916, des namiddags na 2 uur. 18. De hofstede „Rust in Vrede", onder Haarlemmerliede en Spaarnwoude, inde Vereenigde Bin- nenpolders, aan den Kerkweg en de Molensloot, te veilen in 8 per- ceelen, als: 1. De boerderij c.a. met erf groot 45 c.A., Slabber, f3350.- 2. Een perceel weiland, groot 2.12.10 Beverwijk. Bij de Woensdag middag ten overstaan van Notaris J. Willems te Hdarlem alhier ge houden verkooping van de villa's „Ruimzicht en Landzicht" te Wijk aan Zee, werden deze opgehouden voor f10410.

IJmuider Courant | 1916 | | pagina 2