MMool wer Josgeis Kweekerij AURORA. SPOET. Ingezonden Wijkeroog, 7'Juni 1916. Uit de Gemeente. Uit de Provincie. Correspondentie. Burgerlijke Stand AGENDA. Advertenties. FLINK MEISJE FLINKE DAGMEID Een nette Werkster Sm ids-J ongen 2 Nacktstokers W&lsohipper Onze Politieke Partijen Winkelopstand Keddingsloep Begonia planten Canna's voor perk Cactus of Pioen Daklias te VELSEN. Groot pakhuis BEKENDMAKING Yisscherij Maatschappij Adriatic BEKENDMAKING Yisscherij Maatschappij Atlantic BEKENDMAKING Yisscherij Maatschappij facific BEKEN DM AKIN G Stoomvisscherij Mij, Bertha Elisabeth BEKEND MAKING Yisscherij Maatschappij £ems BEKENDMAKING Yisscherij Mij. Engeltje de Nederlandsche Ongevallenwet. Klager meent dat dit wél zoo is en verzoekt ^derhalve' vergoeding van genees- en heelk. behandeling, als mede eene schadeloosstelling van 70 pCt. van zijn dagloon per werk dag. De Telefoon. De directeur-gene raal der posterijen en telegraphie maakt bekend dat te Yelsen een hulpbureel is gevestigd van het locale rijkstele- phoonnet Velsen, met centraalbureel te IJmuiden. Het abonnement voor aansluiting aan het locale rijkstelephoonnet Velsen van perceelen, gelegen bin nen den kring, getrokken met een straal van 1000 M. uit een der bureelen te IJmuiden of Yelsen, bedraagt f 50 per jaar, verhoogd voor elke 100 M. of gedeelte daar van), hemelsbreed gemeten, dat een perceel gelegen is buiten dien kring met f 2 per jaar. Voor de overige tarieven en be palingen wordt verwezen naar het Kon. besluit van 2tDecember 1915 (St. bl. no. 486). De diensturen voor het geven van verbindingen op het hulpbureel te Velsen tot het voeren van locale gesprekken, zullen later worden bekend gemaakt. Statenverkiezing. Ter verkie zing van een lid der Provinciale Staten zijn gisteren in het kiesdis trict Velsen candidaat gesteld de lieeren Z. D. J. W. Gulden (S. D. A. P.) te Amsterdam H. van Leeuwen (V.D.) te Schoten en P. Vermeulen (A.R.) (aftredend) te Velsen. Als 't getij verloopt. Niette genstaande te Wijkeroog en Velsen groote woningnood heerscht, wordt er door den slechten tijd zoo weinig gebouwd, dat een drietal aannemers, omdat er zoo weinig in hun vak omgaat een hoek te veld staande aardbeien gekocht heeft orn in den handel wat te verdienen. Als het getij verloopt, moet men de bakens verzetten. SANTPOORT. Geslaagd. Te Haarlem is geslaagd voor het examen van onderwijzeres Mej. D. Keers van hier. De R.K. Kiesvereeniging had het genoegen in samenwerking met de R. K. Centr. Pol. Prop. Bond „Bever wijk" een welgeslaagde vergadering te houden. De opkomst was voor den tijd van het jaar zéér goed. Als spreker trad op de heer B. Th. de Wolf, van Amsterdam, met het onderwerp„De strijd". ATHLETIEK. De Zondag door de heeren Gebr. Hamers op de terreinen van „Storm vogels" gehouden demonstratie lich te athletiek mocht zich een goede belangstelling verwerven. Met aan dacht werden de wenken gevolgd. Vele leden van „Stormvogels" maakten gebruik van de gelegenheid om van hunne vaardigheid blijk te geven. Het nummer verspringen zonder aanloop was een succes voor den heer A. Hoogerduin, welke M 2.95 sprong. Vergissen wij ons niet dan staat het Nederlandsch record op dezen afstand. Met eenige oefening is dit dus door dezen speler wel te verbeteren. Het programma vermeldde achter eenvolgens speerwerpen, discusslin geren, kogelstooten, kogelslingeren, verspringen met en zonder aanloop, hoogspringen met en zonder aanloop, polstokspringen ver en hoog, cricket bal gooien, Engelsche driesprong (hink, stap en sprong) alsmede hou ding bij wandelen en stapwijze. lederen Woensdag, Vrijdag en Zondagavond van 7—9 uur kunnen de leden van „Stormvogels" zich op het terrein oefenen. Wij vertrou wen, dat velen hiervan gebruik zul len maken, opdat ook in deze tak van sport IJmuiden zich een goeden naam mag verwerven. Op de j.l. Zondag gehouden Internationale Hondententoonstel ling, uitgeschreven door de Haag- sche Kynologenclub, had de Heer G. Lohmann met zijn mooie St. Ber- nardhonden weder veel succes. De volgende prijzen werden hem toege kend: „Freya v. Schagen" Korth. St. Ber- nardhond, le prijs in de open klasse (verguld zilveren medaille) 2 speciale prijzen (in g<jld) „Ingos v. Schagen" Korth. St.Ber- nardhond, 2e prijs open klasse, zil veren medaille; le prijs limiteklasse, verguld zilveren medaillele prijs Nieuwelingsklasse, verguld zilveren medaille „Herold van Schagen" langh. St. Bernardhond, 2e prijs open klasse zilveren medaille le prijs limite klasse, verguld zilveren medaille; 2e prijs Nieuwelingsklasse, zilveren medaille2 speciale prijzen, be staande uit. 2 zilveren bekers. Tevehs werd aan den Heer G. Lohmann toegekend de le prijs voor de beste inzending. Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie Mijnheer de Redacteur 1 Het is wel brutaal om nog eens aan te kloppen, maar toch geloof ik niet, dat U mij een plaatsje zult weigeren, temeer niet omdat het hier gaat over een zaak die de geheele gemeente betreft. Ter zake dus! Hedenavond komt de Raad weer bijeen, om de agenda af te handelen. Aan de agenda is toegevoegd een voorstel van den heer Sluiters, tot het verleenen van een toeslag aan bepaalde inkwartieringsplichti gen Bravo Hulde aan den heer Slui ters voor het initiatief in deze Wanneer van gemeentewege toe slag wordt verleend, betalen allen er aan mede, en al zou daardoor zelfs de hoofdelijke omslag moeten worden verhoogd, redenen van bil lijkheid eischen dat het voorstel Sluiters wordt aangenomen. Ooze vroede vaderen zullen hun plicht beseffen, zij, de vertegen woordigers van het volk, zullen hedenavond toonen, het hart op de rechte plaats te hebben, zij zullen door hun stem te geven aan het voorstel Sluiters, een groote onbil lijkheid uit den weg ruimen, en toonen hoog te staan op het stand punt der rechtvaardigheid. Van den Burgemeester hebben wij niets te verwachten. Immers, aan den heer Vooren heeft hij al te kennen gegeven, dat aan het verleenen van toeslag een principieële kant vastzat, en dat hij daar niet aan kon medewerken. Gemeenteraadsleden, hetvolkhoopt op Utoont dat Gij de waarachtige belangen van dat volk begrijpt, laat de Burgemeester met zij n principieële kant alleen staan, en neemt het voorstel Sluiters aan! 14 dagen geleden nam de gemeen teraad van Haarlemmermeer met. 13 tegen 2 stemmen een voorstel van B. en W. aan, om de met in kwartiering belaste ingezetenen een toeslag van 20 ct. per dag te ver leenen. i Warm verdedigde de Burgemees ter het voorstel, wat een verschil bij hier. In Bloemendaal, Sas van Gent e. a. gemeenten wordt ook toeslag gegeven. Op deze manier zal de Regeering tot het inzicht komen, dat ze met haar 80 ct. te kort geeft, en dat het haar zedelijke plicht is dit be drag te verhoogen. Maar laten de gemeenten er mede beginnen, dan zal op den duur het Rijk zich niet kunnen onttrekken. Ten slotte hoop ik, dat er aan het voorstel Sluiters terugwerkende kracht zal worden gegeven, en dat het idéé er in wordt vastgelegd, om zoo noodigmet andere gemeenten bij 't Rijk op een verhooging der vergoeding aan te dringen. Mijnheer de Redacteur, de pérs wordt wel eens genoemd„de Koningen der aarde", welnu, laat de „IJmuider Courant" de Koningin zijn van Velsen, en door haar in vloed bewerken, dat er recht gedaan wordt in deze gemeente, dat er eene groote onbillijkheid wordt op geheven en dat de rechtvaardigheid triomfeert. Wel vertrouwende M. de Red., dat deze regelen' vóór de vergade ring van heden avond,onder deoogen komen van de Edelachtbare Hee ren, heb ik de eer na U hartelijk dank gebracht te hebben, voor de gastvrijheid in Uw blad, Mét de meeste hoogachting, UEd. dienstw. dienaar MANUS BURGER. Regeeringsaardappelen. Wij vernemen dat van gemeentewege Regeeringsaardappelen beschikbaar zullen worden gesteld tegen 7 cent per kilo. Zij zullen bij alle groenten handelaren in de gemeente ver krijgbaar zijn. Halfweg. De „Banka-hoevo" met ruim 84 H.A. bouwland, ih den' Grooten IJpolder, onder Sloten en Haarlemmerliede, gisteren afge mijnd, is in een geheel gebleven en gekocht door denhe-irJ van Splun- ter te Velsen, die eigenaar werd vóór de som van f 268.000. Wij ontvingen een zeer groot ingezonden stuk, waarin de schrijf ster opkomt tegen het plaatsen van haar naam op de zwarte lijst. Wij kunnen dit stuk onmogelijk plaatsen, omdat we zeer waarschijn lijk dan vele van zulke stukken zouden ontvangen. En wij kunnen toch moeilijk alle kwesti.es over het al of niet rechtvaardige van het plaatsen op de zwarte lijst in ons blad laten uitvechten. Temeer waar vaak zeer persoonlijke dingen in de stukken worden gebracht- Wij dienen gaarne het algemeen belang, maar meenen voor deze zuiver particuliere aangelegenheden ons blad niet beschikbaar te moeten stellen. REDACTIE. Van 30 Mei tot en met 6 Juni 1916. BEVALLEN J. WijkerBroek huizen, z; L. Efferuvan Wezel, d.; J. de KoningSoers, zC. J. Zei- lomakerDries, d; A. Osendarp Meesters, z"; A. Oldenburgvan Voorst, z; M. C. Mors—Rusch, d; G. SohlBoon, d; N LooijenZeeuw, zE. G. Butter—Nordmann, zA. VreeswijkBierdrager, z;. ONDERTROUWD: K. Bos24jaar en A. Roodzant 24 jaar; P. Ver hoeven 26 jaar en W. van Heijkoop 27 j. N. Pasrua 24 jaar en M. Boeré 24 jaar; J. H. Boon 32 jaar en B. Visser, 22 jaar;. Gehuwd: M. Dekker 24: jaar en N. de korte 22 jaar; ,P. Clots 25 jaar en B. Tijms 19 jaar; J. Zui- derduijn 23 jaar en M. Kriek 22 jaar; H. Kaprein 28 jaar en G. J. H. Zeegers 25 jaar;. OVERLEDEN M. M. vau Catz, 82 jaar ongehuwd W. Plugge 40 jaar man van T. Bol; M. Kok 16 dagen; M. Stam 55 jaar, vrouw van A. Kok S. D. van Weezei 79 jaar man van H. Ploeg; G. E van Noordt, 62 jaar vrouw van J. M. Thoolen; Th. M. Kramer 76 jaar man van C. van der Meljs. WOENSDAG. Gemeenteraad, ten Raadhuize, h'alf- acht. DONDERDAG. Boaz-bank Visseringstr. 12, 79 uur Grasveiling door Notaris Boerlage, Santpoort, Hotel De Wijman 10 uur. GEVRAAGD in klein gezin voor dag of voor dag en nacht, Visschers- haven No. 1. Terstond GEVRAAGD of WERKSTER. Adres' HSOHL, Keizer Wilhelmstraat. GEVRAAGD P. G. Adres Bureau van dit Dlad- EEN FLINKE gevraagd bij A. J. van ZANTEN, Bik- en Arnoldkade. tevens Nachtwatht GEVRAAGD, bejaarde menschen, Loon f 14. voor 7 nachten. Adres: SMEDERIJ BALLAST- MIJ. Ondergeteekende zag zich gaarne geplaatst als of in dergelijke betrekking bij traw lers en andere visschersVaartuigen. E. DE GROOT, Bioemstraat 62. TE KOOP ex. in prachtband z.g- als nieuw van Koet-weid f3. Adres: bureau van dit biad. TE KOOP AANGEBODEN een met inventaris. Het Winkelhuis is te huur in het nieuwe gedeelte van IJmuiden. Adresbureau v. d. blad. TE KOOP AANGEBODEN een groote met volledig tuig en inventaris zeer geschikt voor de kustvissche- rij. Te zien en te bevragen bij Verboon en Zuidam, Scheepsmakers- dijk 2, Haarlem. v. BOUQETTEN VERSIERINGEN per kssS f 5. geheel gereed voor de perken. Enk., in 6 pracht kleuren p. 12 f 0.60 Dubb. 6 12 f 0.75 dé schoonste der bloemen p. 12 f 0.60 in de schoonste soorten en kleuren per stuk f 0.10 per 10 stuks f 0.75. HILLEGOM, Op 1 Augustus a.s. kunnen aan deze inrichting worden geplaatst: 1°. een Werkmeester-Smid, en 2°. twee beambten in algemeene dienst. Aau de betrekking sub. 1°. is verbonden een salaris van f700- 'sjaars, hetwelk kan stijgen tot f950.benevens kost en inwoning of bij gemis daarvan eene jaarlijk- sche vergoeding van f225.— als mede uniformkieeding en vrije ge neeskundige behandeling. De beambten in algemeeuen dienst zullen ontvangen een salaris van f550—, dat kan opklimmen tot f650.'sjaars met kost en in woning, of eene jaarlijksche ver goeding van f200.alsmede uni form- en onderkleeding en vrije ge neeskundige behandeling. De veieischten zijn: leeftijd 25 35 jaar, goed zedelijk en maat schappelijk gedrag, tact en ervaring om jongens te leiden. De werkmeester-smid zal belast worden met de leiding van dun ar beid in de smederij en met het geven van onderricht in het lijn- teekenen. Van - één beambte in algemeene dienst zal worden gevergd, dat hij bekwaam en in staat is den werk meester smid bij afwezigheid te kunnen vervangen en van den andere dat hij genoegzaam ervaren is in het schoenmakersvak om den werkmeester-schoenmaker bij ontstentenis te kunnen vervangen Gegadigden hebben zich vóór 20 Jsani a.s bij gezegeld en eigenhandig geschreven en onder teekend adres te wenden tot Z.E. den Minister van Justitie ondei overlegging van een geboorteacte, eene geneeskundige verklaring, af gegeven door een geneesheer, ver bonden aan eene tuchtschool, rijks1- opvoedingsgesticht, gevangenis of rijkswerkinrichting en van bewijzen van bekwaamheid én verdere be scheiden, die tot aanbeveling kun nen strekken. N De aanstelling geschiedt aanvan kelijk op proef voor den tijd van een jaar. Nadere inlichtingen zijn te ver krijgen bij den Directeur van voor noemd gesticht. De Directeur, P. SCHOLTEN. te huur, met ruime zolder, en boven- zolder gel. in de Neptunusstr. C 13. Te bevr. bij P. v. d. OORD, Kerkstraat 2. ingevolge art. 38 W. v. K. Bij akte, den 3 April 1916 voor den ondergeteekende verleden, is opgericht de Naamlooze Vennoot schap te IJMUIDEN, gem. Velsen. De akte van oprichting in haar geheel, zoomede het Koninklijk Be sluit van Bewilliging zijn geplaatst in het Bijvoegsel tot de Ned. Staats courant van 29 Mei 1916 no. 126. G. D. BOERLAGE, Notaris in de g meente Veisen. ingevolge art. 38 W. v. K. Bij akte, den 3 April 1916 voor den ondergeteekende verleden, is opgericht de Naamlooze Vennoot schap te IJMUIDEN, gem. Velsen. De akte van oprichting in haar geheel, zoomede de Koninklijke Be williging zijn geplaatst in het Bij voegsel tot de Ned. Staatscourant van 29 Mei 1916 no. 126. G. D. BOERLAGE, Notaris iu de gemeente Velsen, ingevolge art. 38 W.v.K. Bij akte, den 3 April 1916 voor den ondergeteekende verleden, is opgericht deNaaml. Vennootschap: te 1ÜMUIDEN, gem. Velsen. De akte van oprichting in haar geheel, zoomede het Koninklijk Be sluit van Bewilliging, zijn geplaatst in het Bijvoegsel tot de Ned. Staats courant van 29 Mei 1916, no. 126. G. D. BOERLAGE, Notaris in de gemeente Velsen. ingevolge art. 38 W. v. K. Bij akte, den 29 Februari 1916 voor den ondergeteekende verle den, zijn wijzigingen gebracht in de akte van oprichting van de Naam looze Vennootschap: te IJMUIDEN, gemeente Velsen. De akte van wijziging in haar geheel, zuomede het Kon. Besluit van Bewilliging, zijn geplaatst in het Bijvoegsel tot de Ned. Staats courant van 29 Mei 1916 no. 126. G. D. BOERLAGE, Notaris in de gemeente Velsen. ingevolgè art. 38 W. v. K. Bij akte, den 13 April 1916 voor den ondergeteekende verleden, zijn wijzigingen gebracht in de akte van ('priehtmg van de Naamlooze Ven nootschap gevestigd te IJMUIDEN, gem.Velsen. De akte van wpziging in haar geheel, zoomede het Kon. Besluit van Bewilliging, zijn geplaatst in het Bijvoegsel tot de Ned. Staats courant van 29 Mei 1916 no. 126. G. D. BOERLAGE, Notaris in de gemeente Velsen. ingevolge art. 38 W. v. K. Bij akte, voor den ondergetee kende verleden op 10 Mei 1916, is opgericht de Naaml. Vennootschap gevestigd te IJMUIDEN, gemeente VELSEN. De akte van oprichting in haar geheel, mitsgadersde Koninklijke bewilliging, zijn geplaatst in het Bijvoegsel tot de Nederlandsche Staatscourant van Vrijdag 2 Juni 1916 No. 129. W. A. DóLLEMAN, Notaris te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1916 | | pagina 3