lelieblanke— huid I Aanbesteding. De Kantonrechter te Haarlem heeft P. de R. alhier ontslagen van Rechtsvervolging wegens het houden van een Taanderij. Adverteert in dit blad, LUXE VROUWTJES". „Wodan" „Ina," „Kami", „Katrina", „Robberta", Oceaan Tlsscteij Maatij. Till, Oceaaa Vissclerjj Maatij. 11 Mij NHARDT's Eiwitstaai. ZATERDAG 29 JULI, AGENDA. Predikbeurten. Gevonden Voorwerpen Plaatselijk Nieuws, Varia. Advertenties. Oorlog-Sigaren. BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. BEKEN DMAKING. BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. BEKENDMAKING OPENBARE want uw zaak kan niet leven zonder drukinkt. Schouwburg „CYCLOOP". de Operette IJmuider Courant 2e BLAD. 22 JULI 1916. MAANDAG. Boaz-bank Visseringstraat 12, 7—9 uur. IJMUIDEN. 10 uurDs. Visscher, Em. Pred. te Drachten 5 uur: dezelfde. 10 uur: Ds. Huizing, 5 uur: dezelfde. VELSEROORD. 5 uur: dezelfde VELSEN. 10 uur: Ds. Kok. 6 uurdezelfde. SANTPOORT. waaromtrent inlichtingen zijn te bekomen aan de politiepost te IJmuiden. 1 klein bruin hondje. 1 wagentje met hout en cokes. 1 kinderstrandwagen. VELSEN. De heer G. D. te Velsen zou Zondagmorgen j.l. even per fiets naar Wijk aan Zee gaan. Aldaar aangekomen moest hij uitwijken voor een rijtuig, zijn rijwiel raakte vast tusschen de tramrails en dien tengevolge kwam hij onder het rytuig, waarvan de wielen hem over den rechterarm reden. Deze brak en had bovendien een bloed uitstorting plaats. Aan de firma Wed. P. van Heijst is bij onderhandsche aanbe steding als 2e inschryfster opgedra gen het bouwen van een pakhuis, onder directie van den bouwkundige K. Boon. voor de N. V. Exploitatie en Administratiemaatschappij Sham rock I te IJmuiden voor eene som van f 18560. Door de kegelclub „Velsen" is verleden jaar een zeer goed geslaagd concours gehouden. Verscheidene dagen en avonden der maand Augus tus werden op aangename wijze in de mooie kegelbaan van hotel „De Prins" gepasseerd en daarom heeft de Club het voornemen opgevat in Augustus van dit jaar weer een concours te organiseeren, maar nu op veel kleiner schaal. Het zal heeten Kennemer Kegel concours en dus alleen maar toe gankelijk zijn voor Clubs uit Ken- nemerland. Door eenige geheelont houders te Beverwijk en Velsen is een vereeniging opgericht „Kinder geluk" ten doel hebbende kinderen van geheelonthouders een prettigen dag te bezorgen door een reisje te maken naar Bergen op den 24sten Juli a.s. We hopen, dat het bestuur er in slagen mag de daarvoor noodige contanten by met aardsche goede ren rijk gezegende kindervrienden te verkrijgen en dat het het weer op dien dag gunstig zij. De reis der afgevaardigden van de kegelclub „Velsen" naar Amsterdam is niet tevergeefsch geweest. De heeren Rutger van der Ploeg en C. Helleman hebben beide op de personeele baan een prijs be haald. Een vlieger die per seconde onge veer 28 metei aflegt, zou na vijf maanden onafgebroken gevlogen te hebben de Maan kunnen bereiken, terwijl hij 5800 jaren zon noodig hebben om bij de avondster te ko men en niet minder dan 17000 jaar om bij de zon aan te „landen" Dezen afstand zou een lichtstraal met een snelheid van 300.000 per seconde in 8 1|3 minuut kunnen afleggen. Een dergelijke lichtstraal, die in 1 'l« seconde de maan in on geveer 4 seconden Neptunus, zou rond 10.000 jaar het onmeetlijk heelal moeten doorijlen, om de uiterste sterren van den melkweg te bereiken, terwijl deze door een van de aarde afgeschoten granaat eerst na verloop van 3 bis milliard jaren getroffen zouden worden. Vijf tien jaren zouden noodig zijn om tot de zon, 4 7, dag om tot de maan te geraken. Hierdoor krijgt men eenig idee van de ontzaglijke afme tingen van het de aarde omringend heelal. In de Vereenigde Staten is onlangs een bijzondere fossielrijke streek in de staat Utah onder staats zorg in bescherming genomen. Man nen van de wetenschap hebben verklaard, dat deze streek de rijkste ter wereld is, wat betreft aantal en variatie van fossielen. Onder leiding van een professor werkt sedert 1909 een groot aantal arbei ders aan het opsporen en opgraven en het bergen van de gevonden gebeenten. Onder meer werd in den aanvang een Dinosuurus gevonden, waarvan geen enkel lid of deeltje aan het geraamte ontbrak. Zelfs de staart was tot de laatste wervels aanwezig. Als groote zeldzaamheid werd ook een gave schedel gevon den. De vondsten worden uit zand steen uitgebeiteld, waar ieder beentje volgens de laag, waarin het gevonden wordt, wordt gemerkt, zoodat de arbeider later niet kan twijfelen. Als hoofdvondst is tot nu toe de grootste brontosaurus gevonden, waarvan de berging alleen twee ja ren tijds heeft gevorderd. Bij verschillende leeftijden ver andert de kleur der veeren nog al eens en er zijn diep donkere tot zeer lichte gekleurde exemplaren. Wanneer men de roofvogel plot seling in zijn vlucht ziet inhouden en vervolgens op een punt in de lucht gedurende meerdere seconden met klapperende vleugels stilstaan, dan heeft 'men met de torenvalk te doen. Gewoonlijk stort hij zich na dit stilstaan plotseling ter aarde om een prooi te bemachtigen. Hij heeft lange, spitse Vleugels en een langen staart. Af en toe hoort men een kreet Kli, kli, van den vogel. Daarenboven zyn in Famiel <"vier balladen geschreven, eveneens be trekking hebbend op den oorlog. Nog meer echter dan deze volken- strijd in Europa schijnt de „Emden" de Indische poëten te hebben be wogen. In Famiel n.l. bestaan gezangen, die de daden van de Emden uit voerig schildert. Een andere ballade schetst op dramatische wijze de vlucht der inwoners van Madras bij het bombardement van de stad. terwijl ook de bekende Malaban- dichter Raman Nambiar de glorie volle vaart van de Emden in een poëtisch werk bezingt. Door tijdsomstandigheden gedwon gen verzenden wij als proef 100 prima Knakjes. 100 Borneo's. 100 Sumatra's A f5.80 franco onder remboeurs, Wederverkoopers rabat. Sigarenfa briek „Java" Nymegen. zonder bruine vlek ken of zomersproeten, verkrijgt men na het gebruik van een pot je SPRUTOL. Alle goede drogisten in iedere plaats verkoopen Sprutol. Te IJmuiden bij M. SMIT, Ka- naalstr. 56; te Beverwijk bij A. DEGEN A AR. En gros bij G. HAAGEN, Kanaalweg 147 te Helder. Eisch Tooralmerk„Mijnhardt" B ingevolge art. 38 W. v. K. Bij akte, voor den ondergeteekende verleden op 16 M e i 1916, is opgericht de Naamlooze Vennoot schap gevestigd te IJmuiden, gem. Velsen. De akte van oprichting in haar geheel, mitsgaders de Koninklijke Bewilliging zijn geplaatst in het Bijvoegsel tot de Nederlandsche Staatscourant van Dinsdag 18 Juli 1916, no. 167. W. A. DÓLLEMAN notaris te IJmuiden. ingevolge art. 38 W. v. K. By akte, voor den ondergetee kende verleden op 3 Juni 1916, is opgericht de Naamlooze Vennoot schap gevestigd te IJmuiden gem. Velsen. De akte van oprichting in haar geheel, mitsgaders de Koninklijke Bewilliging zijn geplaatst in het Bij voegsel tot de Nederlandsche Staats courant van Dinsdag 18 Juli 1916, no. 167. W. A. DÓLLEMAN notaris te IJmuiden. ingevolge art. 38 W. v. K. Bij akte, voor den ondergeteeken de verleden op 30 Mei 1916 is opgericht de Naaml. Vennootschap Visscherij Maatschappij gevestigd te IJmuiden, gem. Velsen. De akte van oprichting in haar geheel, mitsgaders de Koninklijke Bewilliging, zijn geplaatst in het Bijvoegsel tot de Nederlandsche Staatscourant van Dinsdag 18 Juli 1916, no. 167. W. A. DÓLLEMAN notaris te IJmuiden. ingevolge art. 38 W. v. K. By akte, voor den ondergeteeken* de verleden op 30 Mei 1916 is opgericht de Naaml. Vennootschap Vissoherij Maatsohappij gevestigd te IJmuiden, gem. Velsen. De akte van oprichting in haar geheel, mitsgaders de Koninklijke Bewilliging, zijn geplaatst in het Bijvoegsel tot de Nederlandsche Staatscourant van Dinsdag 18 Juli 1916, no. 167. W. A. DÓLLEMAN notaris te IJmuiden. ingevolge art. 38 W. v. K. Bij akte voor den ondergeteeken de verleden op 30 Mei 1916 is opgericht de Naaml. Vennootschap Visscherij Maatsohappij gevestigd te IJmuiden, gem. Velsen. De akte van oprichting in haar geheel, mitsgaders de Koninklijke Bewilliging, zijn geplaatst in het Bijvoegsel tot de Nederlandsche Staatscourant van Dinsdag 18 Juli 1916, no. 167. W. A. DÓLLEMAN notaris te IJmuiden. ingevolge art. 38 W. v. K. By akte voor den ondergeteeken de verleden op 7 Juni 1916 is opgericht de naaml. Vennootschap gevestigd te IJmuiden, gem. Velsen. De akte van oprichting in haar geheel, mitsgaders de Koninklijke Bewilliging, zijn geplaatst in het Bijvoegsel tot de Nederlandsche Staatscourant van Dinsdag 18 Juli 1916, no. 167. W. A. DÓLLEMAN notaris te IJmuiden. ingevolge art. 38 W. v. K. By akte, voor den ondergetee kende verleden op 7 Juni 1916, is opgericht de Naamlooze Vennoot schap gevestigd te IJmuiden, gem. Velsen. De akte van oprichting in haar geheel, mitsgaders de Koninklijke Bewilliging zijn geplaatst in het Bijvoegsel tot de Nederlandsche Staatscourant van Dinsdag 18 Juli 1916, no. 167. W. A. DÓLLEMAN, notaris te IJmuiden. De ondergeteekende zal trachten uit te besteden op 2 Augustus 1916: Het bouwen van een Witte Kruisgebouw voor de aid. Santpoort en }an Gijsenvaart, voor rekening van de Noord-Hol- landsche Vereeniging „Het Witte Kruis", afd. Velsen. Bestek en teekening te verkrijgen vanaf DINSDAG 25 JULI a.s., tegen betaling van fl.50 bij den heer NAUTA, boekhandelaar te Velsen en bij ondergeteekende. C. C. SCHilLLER, L 115 te Velsen Een gevoel van lOOfflhdd en voortdurende vermoeid-1 heid kan zich van ons meester maken en ïykt het alsof dit ons niet wil verlaten. Om deze loomheid te overwinnen, moet men I zorgen voor gezond bloed, dat men verkrygen kan door 't gebruik van Dit geeft in betrekkelijk korten tijd eene flinke hoeveelheid goed, gezond bloed, dat u frissche levenskrachten zal toevoeren. Mijn- hardt's Eiwitstaai is verkrijgbaar in verzegelde liter-fllesschen j A f 1.25 te IJMUIDEN bij S. SMIT. 1 II Zondag 23 Juli 1916. Ned. Herv. Kerk. Doopsgez. Gem. afd. Prot.-Bond. lOVjUurDs. Bruins van Stiens. Geref. Kerk. Herv. Evangelisatie. 10 uur: ae heer Gutteling. Geref. Godsdienstoefening. 10 uurde heer Brederveld. Ned. Herv. Kerk. 10 uur: Ds. B. de Jong v. Heemse WIJKEROOG. Geref. Kerk. Ned. Herv. Gem. (Bewaarschool.) 10 uurDr. G. A. v. d. Bergh van Eijsinga. Evangelisatie. 10 uur: Ds. A. G. A. van -Hoogen- huyze van Amsterdam. Huisindustrie. Te Wijkeroog treft men tegenwoordig vele gezin nen aan, waarvan de vrouw en een of meer kinderen er iets bij verdienen door voor de Conserven- fabriek te Beverwyk, bessen at te risten. Afstanden. By het berekenen van afstanden tot hemellichamen kan men verrassende resultaten bereiken. Een 6-millioen jarige paarl. Een parel, van welke gezegd wordt, dat zjj de oudste der wereld is, werd ontdekt door Mr. Stanford C. Herald een student uit Engeland. De paarl zal aan het Stanford Museum in California aangeboden worden. Kenteekenen van Roofvogels. In dien men op een zonnigen lentedag twee of meer roofvogels in de lucht ziet, die wijde kringen beschrijvend en zonder beweging schier van de vleugels steeds hooger zweven ter wijl men daarboven nog een luid geschreeuw hoort, dat eenigszins met het miauwen van een kat over eenstemt, dan kan men er haast zeker van zijn, dat het muizen buizerds zijn. Zij hebben breede, afgeronde vleugels en een breede, niet langen staart Oorlogsinvloeden. In de laatste twaalf maanden is de invloed merk baar geworden van den oorlog op de literatuur van de ingeborenen in Britsch-Indiö. Sedert dien tyd zijn in Famiel twintig en in Telugu drie werken verschenen, welke zich met de oorzaken en het verloop van den oorlog bezig houden. Be trekkende soldaat. Van alle reizenden of trekkenden, die gewoon lijk wel voor zaken of voor genoe gen uit zijn, onderscheidt zich de soldaat daardoor, dat hij geen eigen wil heeft. Ja, zelfs is hem meestal het doel van den tocht niet bekend. Wat het voortdurend reizen van den soldaat voor heeft, is dat hij als 't ware ieder oogenblik van den dag en den nacht leert bereid te zijn tot den marsch met al de ba gage die de krijgsman heeft mede te dragen, zonder dat hij er aan denken kan van de hulp van een „dienstman,, gebruik te maken. En voorts, dat hij iets vertellen kan van zijn reizen en trekken. En dit doet hij dan daarom juist meestal zoo intressant en bekoorlijk, wijl hij er niet naar streeft zijn verhaal op te smukken, zooals de geschied schrijvers zouden doen m.a.w. hij laat gewoonlyk het „jagerslatijn" achterwege. Visscherij Maatschappij Visscherij Maatsohappij -Il-

IJmuider Courant | 1916 | | pagina 5