Sproeten Losverpakte A. Mijnhard! Bazaar te Velsen. Groote Serie- en Beker Wedstrijden Toekomstpolis BOSNIA Wzn. Pakhuisruimte. n IJmuider Apotheek. 8. te VLUGT. IJMU1DEN ZONDAG 6 AUGUSTUS Blauw-Wit Combinatie (le kl. N. V. B.) V. S. V. I., vtrrd Neerlandia II, A'dam Zie de biljetten Zie de programma's! J. J. WEBER ZOON t t KoningspleinTelef. 13 Sport. Revue van de Week. Advertenties. STOOMBOOT. Bloemen, Planten, Bloemwerken. Het adres voor alle X (Velserbeek.) Het Bazaar Comité vei zoekt beleefd allen, die voor bovengenoemden Bazaar wenschen bij te dragen, hunne inzendingen te doen aan den Voorzitter, Ds. EGGINK, te Velsen, zoo mogelijk vóór 15 AUGUSTUS a.s. HET COMITÉ. l der Holl. Soc. v. Levensverzekeringen van 1807. VOORBEELD: Een man, oud 25 jaar, neemt eene Toekomstpolis, die hem een pensioen verzekert van b.v. f240 'sjaars, ingaande b.v. op zijn 60ste verjaardag. Hij be taalt hiervoor f43,85 'sjaars. Bij overlijden, vóór dat 't pensioen is ingegaan, worden de betaalde premies teruggegeven. Voor de „Toekomstpolls" is geneeskundig onderzoek niet noodig. Vraagt tarieven en inlichtingen bij den Correspondent IJmuiden Telef. 162 - Velsen Telef. 221. Te Ijmuiden of Velsen groote benedenruimte te huur gevraagd om direct te aanvaarden. Br. fr. lett. K. M. 2089, Alg. Adv. Bur. A. DE LA MAR Azn Am sterdam. Willemsplein. Allopathische geneesmiddelen. Homoeopathische geneesmiddelen, van Dr. WILLMAR SCHWABE Leipzigin origineele verpakking. Verbandmiddelen. Minerale wateren. Spécialité's. te koop aangeboden aan verschillende straten gelegen, meest alle vrye WONINGEN Billijke voorwaarden. Te bevragen Koningsplein 12. ZWAKKE ZENUWEN van Amsterdam naar Ronneby is met schade aan de luiken en het stuurgerij alhier ter reede ten anker gekomen en wacht op nadere or ders van de reederij. In de afgeloopen week kwa men alhier binnen 2-5 stoomschepen en 1 motorzeilschip en vertrokken 23 stoomschepen en 5 zeilschepen. Kinheim. Gelijk we in een vorig nummer van dit blad reeds meld den, heeft eene buitengewone be stuursvergadering van de voetbal vereeniging „Kinheim'' plaats gehad, waartoe ook eenig burgers-sportlief hebbers waren uitgenoodigd. Op deze vergadering werd bespro ken, wat de oorzaak was van den ongunstigen toestand, waarin Kin heim verkeerde, 't Is de mobilisatie welke op de beste spelers beslag legde. Wedstrijden konden daardoor dikwijls niet doorgaan of verloren hunne aantrekkelijkheid, doordat er minder goede krachten de goede spelers moesten vervangen. De in komsten zijn belangrijk verminderd en de uitgaven, om bijv. gemobili- seerden van de grenzen te laten komen voor wedstrijden, heelwat vermeerderd. Enkelen der bekendste spelers hebben bedankt of dreigen te be danken, omdat „Kinheim" in 't a.s. seizoen toch misschien niets zal zijn. „Kinheim" kan er weer boven op komen, maar dan moeten alle sportliefhebbers meehelpen. Er moet in de eerste plaats geld wezen en daarom heeft de vergadering be sloten eene poging te doen om dat te verkrijgen. Er zal (zie de adver tentie in dit nummer) getracht wor den eene rentelooze leening aan te gaan van f 250 in aandeelen van f 10 en bovendien zuilen er po gingen in het werk gesteld worden om donateurs te krijgen. De sportliefhebbers, die wat missen kunnen, hebben den wederopbloei van „Kinheim" in handeD, laten zij nu toonen, dat ze willen helpen om van de vereeniging weer temaken, wat ze geweest is, een voetbalclub, die zeer interessante wedstrijden te zien gaf en daarin zelve meermalen een schitterende rol vervulde. Toen wij lAugustus 1915,'schreven, en de wereldbrand een jaar oud was, waren er velen, die aan de mogelijkheid twijfelden, dat we op 1 Aug. 1916 nog midden in 't vuur zouden zitten. Thans zijn we het derde oorlogs jaar ingegaan, en het getal der pessimisten, die volhouden dat we op 1 Aug. '17 nog even ver zullen wezen, wordt al grooter. Zeker, het verlangen naar terug keer ^an den vrede op aarde is zeer sterx. En bij gelegenheid van de kentering, den overgang van 't tweede naar het derde oorlogsjaar heeft men daar de bewijzen van gezien. De Anti- Oorlogsraad ge tuigde door de vredespeld, een duifje voorstellend met olijftak in den snavel, de A.O.R. vergaderde en dr. Van Leeuwen gaf op de talent volle wijze, die men van hem kent een schets van den toestand. Er werd te 's-Gravenhage eene confe rentie gehouden door de socialisten uit de neutrale landen en M. Troel stra vond na zijn langdurige ziekte weer lust en kracht om namens de Nederlandsche partijgenooten het woord te Voeren. De mannen en vrouwen van „Vrede door Recht" hebben van hun kant getuigd. Maar op de bange vraag: „Wach ter, wat is er van den Nacht?" krijgt niemand voorshands antwoord. Minister Loudon heeft op 29 Juli j.l. in de openbare zitting des Par- lements, in weerslag op een vraag van den heer Spiekman getoond, dat wij ons niet door het Engelsche dreigement laten overbluffen. In Nederland begint gebrek aan bloem te komen dermate, dat men komt er geen oplossing zich heeft voor te bereiden op een nieuwe periode van witbrood-gemis. De on veiligheid der zee is eer toe- dan afnemend op de plek, waar onze „Maas" werd vernietigd, ging ook de „Koninging Wiihelmina" van de Mij. „Zeeland", te gronde, en de jongste scheepsramp kostten 3 men- schenlevens. Zooeven komt het be richt mij, onder de oogen, dat de „Zeeland" den dienst Vlissingen— Queensborough gestaakt heeft. Duik- booten en mijnen bedreigen thans weerlooze schepen der neutralen. Wij kunnen protesteeren tegen aan vallen, in flagranten strijd met de beginselen van het volkenrecht. Het geval met de „Geertruida," door een Duitsche onderzeeër getroffen, is aan de lange lijst toegevoegd. Het (nu ook in den vreemde ver spreide) jongste „Oranjeboek is een goed, zelfs treffende wijs van de waakzaamheid, de volharding onzer Regeering, wier buitenlandsch beleid alle hulde verdient. Ten slotte heb ben wij in een tijd, die van ons allen groote, zware offers van aller lei soort vergt, te berusten in het overmijdelijke Aan beiden zijden van hetHaag- sche Binnenhof is nu rust ingetre den. 't Zeggen is dat de Eerste Kamer nog in den loop van Augus tus zal bijeenkomen, doch dan zal 't slechts zijn vermoedelijk om te bepalen, wanneer het afdeelings- onderzoek zal worden gehouden zan het financieele ontwerpen, die thans door een senatoriale Commissie van Voorbereiding, onder leiding van den voortreffelij ken financier Mr. van Nierop worden onderzocht. Er is hier perieulum in mora, want Mi nister Van Gijn moet weten, waar hij zich het Budget voor 1917 ont werp aan hoeft te houden. Speci aal het ontwerp tot wijziging der succussiewet zal ongetwijfeld in het Hoogerhuis verzet vinden, juist op dit ontwerp is (gelijk de heer Van Nierop) zei zoozeer van toepassing dat elke dag talmen de Schatkist die nu zoovele millioenen nooc heeft schade berokkent. Ten slotte zal ook hier de Senaat moeten zwichten voor den drang der nood zakelijkheid, aan den nijpende nood der schatkist bezwaren van princi pieelen aard ten offer brengend. Het Parlement heeft het 20 mil- lioen-ontwerp en de Distributie-wet inderdaad toch nog afgedaan voor dat 1 Augustus in het land, was. Minister Posthuma kan ten slotte tevreden zijn over ons Lagerhuis. Nadat het den minister van Kolo niën onmiddelijk na zijn terugkeer (bij het gutta-percha-ontwerp van Tjepitir, weet men) een uiterst ge voelig en pijnlijk échec had toege bracht, was het Parlement voor minister Posthuma „genadiger" dan velen hadden verwacht. Zoowel de heer Duys met zijn aandringen op eene commissie, die te onderzoeken zou hebben, waar „de millioenen" gebleven zijn bij de graanpolitiek der regeering; vol houdend dat de minister hier om den tuin is geleid, zoowel hij als de heer TeeDStra, die gewaagde van de desorganisatie aan het departe ment van L. N. en H., berokkende Exc. Posthuma min-aangename kwartiertjes bij het debat over de distributie-wet. Eu de minister van Landbouw enz. plaatste zich op het standpunt dat de Kamer zich te houden heeft buiten hetgeen bin- de muren van zijn Departement voorvalt. Zeker kwam Mr. Marchant, da leider der Vrijzinnig-Democraten, in den laten middag van 28 Juli j.l. erkennen, zeker, daar zijt gij, Exc., heer en meester. Volkomen juist!Maar: die verantwoorde lijkheid op U rustend, brengt van zelf mee, dat Gij aan de Volksver tegenwoordiging verantwoording schuldig zijt. Zoo is 't immers. De heer Posthuma bleek van de ministerieele verantwoordelijkheid, gelijk die in 184,8 ontstond, en in 1887 werd gehandhaaft, slechts een vaag begrip te hebben. Bezwaarlijk kan men zeggen, dat de 28ste Juli 1916 de positie van Minister Post huma in de Vertegenwoordiging krachtiger heeft gemaakt. Maar voor ministerieele crisis is 't nu geen tijd. En het Parlement was te moe, te afgewerkt om anders te doen dan te bezegelen hetgeen door om standigheden wordt gevorderd. Nie mand heeft het recht, onze lands- vaderen de korte rust, waarvan zij nu genieten, te misgunnen. Maar straks wordt het dispuut hervat. De echte, vroolijk-on bezorgde va- cantie-stemming: Men geloove. Te koop aangeboden een zeewaardig Stoomgoederenbootje uitstekend geschikt voor visscherij- bootje. Groot 100 ton. A Rijswijk, werk „Prudentia", H. I. Ambacht. Tel. 690, Dordrecht. Prins Hendrikstraat 70, Telef. 218. Speciaal adres voor Binnen- en Buitenlandsch FRUIT. zelfs de grootste en donkerste verdwijnen door het gebruik van één potje SPRUTOL. Prijs 75 cent. Alle goede dro gisten in iedere plaats ver- koopen Sprutol. Zwakte en moeheid in de beenen zijn kenteekenen, dat Uw bloed niet de noodige voe dingsstoffen in zich he^ft opgenomen om Uw lichaam krachtig te doen blijven. maakt U gezond en krachtig, wekt de eetlust op en geeft blijvende gevolgen. Prijs p. koker a 100 tabletten f 1.3 kokers f 2 856 kokers f 5.50. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. Fabrikant: A. MIJNHARDT, Pharmac. fabriek ZEIST. artikelen geven geen waarborg voor zuiverheid of echtheid. Alleen dan, wanneer op een koker Zenuw- of Hoofdpijn tabletten de naam voorkomt, koopt u de oorspron kelijke tabletten en geen scha delijke cf waardelooze na maak. Eisch daarom in uw belang een koker Mynhardt'sZenuw-tablettenen Mynhardt's Hoofdpijntabletten AAA A A A tèiiAAAfiiAAÉÉÉiè mWil ▼WVWWWWvW WVWWiKM 's middags 12 uur beginnen de op bet terrein van de IJ. V. V. „Stormvogels." 's Middags te 2V4 uur: tegen STORMVOGELS I, 's Middags te 4 uur: tegen Telefoon 648 Brillen, Breukbanden, Scheermessen. Opgericht Uitsluitend le klas werk. 1888— Koningstraat 10. HAARLEM. BK'BB is WONINGEN zijn tegenwoordig de oorzaak van veel en nameloos lijden. Zenuwhoofdpijn; maagkrampen; nerveuse spierpijnen; pijnen in den rug of de lenden; dat alles komt van verzwakte zenuwen. De zenuwen die deze organen voedsel toevoeren moeten, zijn oververmoeid en kunnen hun taak niet goed meer verrichten. Van daar dan die prikkelbaarheid, lusteloosheid, opzien tegen I eiken arbeid, spoedige vermoeidheid, slapeloosheid, angst zonder te weten waarvóór. Dat is een zwaar lijdenen dat kan alléén overwonnen worden wanneer men er in slaagt de zenuwen te versterken en de vroegere veerkracht weer op te wekken. SANGUINOSE is het eenvoudig natuurmiddel dat aan de uitgeputte zenuwen hare natuurlijke veerkracht weder geeft. De heer Dr. Pol Demade zegt in zijne bekende studie over de Sanguinose: „aan dien uitgebreiden kring van zwakken en lijdenden biedt zich de Sanguinose aan als een plantaardig tonicum (veerkracht opwekkend middel) van den eersten rang". De zwakste gestellen verdragen de Sanguinose. Indien gij lijdt door verzwakte zenuwen en als gij geen baat vindt bij Uw tegen woordige behandeling, probeer het dan eens met de Sanguinose. Wat zij voor honderd anderen gedaan heeft, doet zij gaarne ook voor U. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. Prijs per fl. f 1.506 fl. t 8.— 12 fl. f 15.—. WACHT U VOOR NAMAAK. VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c-4, Den Haag.

IJmuider Courant | 1916 | | pagina 6