HUIZEN, JACOB HAHN Te koop gevraagd Stoom-Trawler. YISSCHERIJ. Burgerlijke Stand Plaatselijk Nieuws. Predikbeurten. AGENDA. Uit het Land. Advertenties. Johannes Engelbertus Falk en Grietje Geertruida Beenhakker Dienstbode DAGMEISJE Flinke Dienstbode GEVRAAGD Wordt Gevraagd Te koop aangeboden KEULEN. Agentuur en Commissiehandel in Levensmiddelen. Stormvogels voorhoede is echter beter dan voor rust en vele malen is het R. C. H. doeljin gevaar. Storm vogels verdediging werkt ook keu rig en zet de voorhoede weer ge regeld aan het werk. Mooie vlugge aanvallen werden gedaan. Een voor zet van Oldenburg welke rakelings langs de palen gaat werd onbegrij pelijk [niet benut. Ongeveer 10 minuten voor het einde zet Hoogerduin voor, de bal wordt weggewerkt en ,komt bij Oldenburg, welke direct naar Dieks plaatst. Deze bedenkt zich geen oogenblik en zendt met een keihard schot de bal in het net. Stormvo gels legt zich nu voornamelijk op de verdediging toe, waarin zij schit terend slaagt. Einde 1—0 in het voordeel van Stormvogels. BloemendaalHortus bracht een Hortus-overwinning met 20. Deze overwinning is echter niet zo ge makkelijk bevochten als de cijfers doen aanzien. Pas in de verlenging werd dit succes verkregen. De in de eerste afdeeling gespeel de wedstrijden moesten alle verlengd worden. Aan spanning heeft het ook hier niet ontbroken. De uitslagen zijn: A. D. W. I—Volksweerbaarh. 1—2 na verlenging. Berkenrode ISwift I 11 na loting dor Swift gewonnen. Schoten IIE. D. 0. Ill 11 na loting door E. D. O. Ill gewonnen. Tweede afdeeling: D. O. A I komt al heel gemak kelijk in de volgende ronde E. D. O. IV scheen zich niet erg met de leiding te kunnen vereenigen en verdween van het terrein. Zijn dat sportopvattingen, E. D. O.-spelers? Stormvogels III wist zich met een welverdiende 2—1 overwinning op Assendelft I in de volgende ronde te plaatsen. Q. C. C. IAlkmaar I 23 Schoten III—Haarlem VI 11 na loting door Haarlem gewonnen. Nat. Olympische spelen 1916. De golfwedstrijden. De da mesbeker, uitgeloofd door den heer 6. del Court van Krimpen, die gis teren op de terreinen der Kennemer Golfclub te Santpoort is verspeeld, is gewonnen door mevrouw Van TienhovenWilson. Het Hbld. deelt hieromtrent nog het volgende mede: Aan den wedstrijd werd deelge nomen door mevrouw van Test Cremer (Doornsche Golfclub), mevr. W. v. Waveren, Kennemer Golfclub, mevr. Van Tienhoven-Wilson, idem, Baronesse Van Tuyll van Seroos kerken-Boreel, idem, freule D. van Tets Haagsche Golfclub, mevr. v. d. Wall Bake, Kenuemer Golfclub, mevr. Cremer-Van Hemert idem, mevr. Den Beer Poortugal, Iiaagsche Golfclub. De uitslag, was, dat winster van den beker werd mevrouw Van Tien hovenWilson, met 95 shokes. Als tweede en derde kwamen uit den strijd baronesse v. Tuyl van Seroos- kerken—Boreel met 101 shokes en mevr. Van den Wall Bake met 106 shokes. Stand van het Kennemer kegelconcours na de eerste 3 dagen. Afdeeling A vrije baan gewone telling C. Aardema Velsen 44 39 37 37 Tabois id. 43 43 36 36 36 Cator Bloemendaal 43 41 41 38 38 W. v. Heijst Velsen 43 36 Dr. Heslinga id 42 42 41 40 J. v. Spluntei id 42 39 36 36 W. W. Vet Bloemendaal 41 37 P. v. Kralingen Velsen 40 37 R. v.d. Ploeg id 40 36 34 34 Mr. Moens Beverwijk 40 36 32 Afd. B vrije baan Ramb. telling. Tabois Velsen 120 Van Spengler Beverwijk 96 Aardema Velsen 96 Serie van 10 kaarten. Aardema Velsen 696 Boot id 552 Afdeeling C vrije baan voor dames. Mevr. v. Heyst Velsen 36 34 32 30 29 Vader id 35 33 32 29 VanSplunterid 34 34 34 31 29 Cator Bloemend. 31 31 29 29 28 Afd. E Kampioenwedstrijd voor Kennemeüand Aardema Velsen 76 P. van Kralingen Velsen 57 Kegelen. Stand van het Kegel concours op Maandag 21 Aug. 1916 Afdeeling A, vrije baan geioone telling. C. Aardema, Velsen 44 Tabois, 43 43 J. v. Splunter, Velsen 43 43 42 A. Valck, Alkmaar 43 42 41 J. J. Cator, Bloemendaal 43 41 W. v. Heyst, Velsen 43 39 Dr. Heslinga, 42 42 H. W. Veth, Bloemendaal 41 R. v. d. Ploeg, Velsen 40 40 P. v. Kralingen, 40 37 Afd. B, vrije baan Hamburger telling. Tabois, Velsen 120 L. J. v. 't Kaar 107 C. Helleman, 106 Serie 10 kaarten. A. Valck, Alkmaar 901 L. J. v. 't Kaar, Velsen 798 Aardema, 696 Afd. C. vrije baan gewone telling voor dames. Mevr. v. Splunter, Velsen 38 34 34 Mej. H. J. A. Mulder, Velsen 38 34 Mevr. Duyckink Sander, 38 33 Mevr. Van Heyst, 36 Mevr. Vader, 35 Afdeeling D Korpswedstrijd. I. „Wiewintum", Velsen 263 2. S. S. S. Haarlem 263 3. Damesk.ciub„Velsen"levijft. 238 4. „2e 141 Afdeeling E Kampioenwedstrijd voor Kennemerland. 1. C. Aardema, Velsen 76 2. Dr. P. E. Bos, Velsen 69 Personeele wedstrijd voor heeren A. Valck, Alkmaar 46 Personeele wedstrijd voor dames Mej. H. Mulder, Velsen 31 Dagprijs 19 Augustus. Voor de heeren A.Valck, Alkmaar 43 Voor de d ames Me vr. Vader, Veisen 35 Dagprijs 20 Augustus. Voor de heeren: J. v. Splunter, Velsen 43 Voor de dames: Mevr. v. Splunter, Velsen 38 Turnvereeniging Ümuiden. Op de Zondag j. gehouden atletiekwedstrijden uitgeschreven door Edam's sportcomité, eehaalde de dames der turnvereeniging „IJmu- den" in het nummet Estafettenloop 5 X 50 M. den lsten prijs. Mej. R. Groen behaalde in den driekamp, a. Hindernisbaail, b. Slin- gerbalwerpen, c. Verspringen (aan tal deelneemsters 56) den lsten prijs. Haringvisscherij. Van de IJmui- der haringvloot kwamen sedert de vorige opgave binnen de loggers Lisa II TM. 305 met 20 last. Ila 309 13 Helena 312 19 Nelly-Marie 278 21 Catharina 252 13 Louise-Maria— 115 16 en Elisabeth 293 24 Beugvisscherij. Van de beug- visssherij kwamen te IJmuiden aan den afslag de sloepen Drimmelen PR. 19 met f 2700. Lekkerkerk 16 2960. Eibergen en Cornelia besomming. 20 2430. 15 1760 Opgebrachte loggers. Van de Mij. „De Spurn" zijn kortachterel kander opgebracht de leggers „An na Sophie" YM. 254 naar Norths- hields en „Cornelis" YM. 172 naar Grimsby. Hospitaal-kerkschip. Ds. L. J. Lammermk te Hoog vliet, zal van half September tot bet einde van het seizoen als predi kant de reis op het hospitaal-kerk schip „De Hoop" medemaken. Van 15—21 Augustus 1916. BEVALLEN; A. A. E. Eggink— Engelberts d.; A. van Wijngaarden Roesveld z.W. Lindenberg—Huij- dink d.J. van der HaasKooge z. G. MuddeJasperse z; H. van Dorp—Kok z.; E. Jansen—Maas z.; C. J. Harsveld—Vermeij z.M. A. Zwartvan den Bosch z.J. Krij gervan Zanten d.A. Ruiten Anker d.C. H. StoopMooiman d. J. WegmanBakker z.N. M. van den. Brink—Voorburg d.; A. L, Stuitje—de Pagter d.A. Tol—van der Wateren d.J. GraamanTur kenburg z.J. van Deudekom—de Lange d.M. HeeremansNan z.; G. H. C. Immers—van Broekhuizen d.; C. Böhm—Korsman z.; M. We' lagen—Burger d.-,M. B. Suijk— van Essen d. ONDERTROUWD: P. Helder 27 j. en S. H. van de Velde 23 j. W. H. Koelemeij 23 en G. Knop pers 23 j. W. van Lochem85j. en M. van der Wiele 26 j. J. Schipper 22 j. en L. Butter 17 j. E. Schipper 24 j. en M. Zoontjes 22 j. GEHUWDJ. E. Falk 29 j. en G. G. Beenhakker 26 j. J. Combé 27 j. en J. Dedecker 24 j. F. Jager 20 j. en A. Stam 21 j. OVERLEDENN. Diepemdiener 72 j., weduwe van G. de Bie. G. Ruizenaars, 85 j., weduwnaar van M. Voorting. M. Mudde, 4 dagen, zoon van D. Mudde en van G. Jasperse. IJMUIDEN. Van de Vereeniging van Reeders van Visschersvaartuigtn te IJmuiden ontvingen we het onder staande communiqué ter publiseering. Heden Dinsdagmiddag werd door de Vereeniging van Reeders van Visscbersvaartuigen vergaderd ter bespreking van het resultaat der te Londengevoerdeonderhandelingen inzake het opbrengen van trawlers en de daardoor ontstane belemmering in de visscherij. De deputatie bestaande uit de heeren J. F. Klercq, C. G. Oly en Joh, Polderman, deed mededeeling van de door haar te Londen gevoerde conferentie's en de voorwaarden waarop de trawlers vrij zouden kunnen komen, en de gebeele trawl- visscherij onbelemmerd zal kunnen worden uitgevoerd. Deze voorwaarden komen daarop neer, dat in het vervolg ook Enge land een gedeelte der te IJmuiden aangevoerde viscb in de open markt zal kunnen koopen. Dit zoo sobere communiqué als eenig bericht over een voor een IJmuiden zoo belangrijke zaak als het gedurende geruimen tijd vast houden van 7 op IJsland varende stoomtrawlers en bet opbrengen en vasthouden van ongeveer 20 IJmui- der haringschepen, willen we geen plaats oritbouden, doch we meenen tei bevrediging van honderden belanghebbenden en duizenden be langstellenden recht te hebben op meer bijzonderheden. We willen hopen, dat dereeders- vereeniging spoedig meer officieel nieuws zal geven, om niet te be hoeven over te gaan tot de publi catie van offleieuse berichten. Nader kunnen we hier aan toe voegen, dat de deputatie heden weder mot den Minister van Buiten- landsche Zaken en don Engelschen gezant zal confereeren waarna wellicht op uitvoeriger deze belang rijke zaak kan worden terugge komen. Ontmoetingen ter zee. Aan welke vreemde avonturen onze loggers ter haringvisscherij tegenwoordig bloot staan blijkt wel uit de mededeelingen van een Dinsdagavond te IJmuiden binnengekomen logger, 't Is de log ger Nederland II K.W. 165, die het volgende wist mede te deelen 't Was Zondag 20 Aug. dat wij ons bevonden op 55,21 Noorder breedte en 1,58 Oosterlengte, toen te ongeveer 2.30 uur twee marine vaartuigen, raderbooten, ieder met twee schoorsteenen op ons kwamen aanstoomen. Een dezer raderbooten, de „Eredge," kwam op ons aan stoomen, doch nauwelijks tot op ongeveer honderd meter afstand van ons gekomen, kreeg de „Eredge" seinen van de andere raderboot, die blijkbaar beteekende, terug te ko men, althans de „Eredge" maakte rechtsomkeert en begaf zich met de andere raderboot naar andere in onze nabijheid jvisschende loggers. Na ©en half uur keerden de beide raderbooten naar ons terug en namen we den naam van de andere rader boot op. 't Was de „Chepston". De „Eredge" zette een boot uit, waarin vier man plaats namen en roeiden naar ons toe. Een der inzittenden kwam bij ons aan boord, noteerde naam, nummer en reederij van ons schip en gelastte ons N.N.W. te koersen, welke koers aanhield op de Firth of Forth. Ons werd medegedeeld, dat wij later zouden worden opgehaald om opge bracht te worden. Wij zeilden tot ongeveer zeven uur 's avonds in bedoelde lichting en hadden plus minus 6 mijlen afgelegd, toen de beide raderbooten ons achterop kwa men stoomen, ieder drie loggers op sleep hebbende. Nu kwam de Chepston naar ons toe, die de K.W. 141, de M.A. 86 en de K.W. 89 achter zich aan sleep te, gooide ons een sleeptros toe en nam ons mede opsleep. Met elkan der werden we opgesleept naar de in onze nabijheid visschende lo ^ger M.A. 138, dien men ook nog wensclite mede te nemen, doch door gebrek aan sleeplijnen moest men dezen logger laten schieten. Bij het heen en weer manoevreeren van en met onze schepen om de M.A. 138 op te pikken kwam dejj logger K.W. 89 met ons schip in aanvaring waar door onze bezaansboom kwam te breken en de stuurboordsreeling werd ingedrukt. Bij die aanvaring gooide de K.W. 89 zijn sleeptros los en bleef eenigen tijd ronddrijven zónder dat bij weder door de rader boot werd opgepikt. De Chepston zette de reis maar voort, thans nog met ons drieën op sleep en koerste met ons in Noordnoordwestelijke richting. De wind stak op, 't werd buiig en we meenden, op die wijze gesleept wor dende aan groote gevaren bloot gesteld te zijn, waarem we ons allen voorzagen van zwemvesten om in geval van nood voorbereid te zijn, 'tZal 'savonds half elf ge weest zijn, dat de sleeplijn, waar mede we aan de raderboot verbon den waren plotseling afbrak, wat men nochtans aan boord van de Chepston niet scheen te bemerken althans deze stoomde met de rest van zijn buit voort zonder op ons te letten. We bleven nog eenigen tijd in de nabpheid kruisen, doch niets meer ontmoetende zetten wij de zeilen weder op en keerden huiswaarts en zijn blijde te IJmuiden binnen gekomen te zijn en zijn we voorloopig niet voor nemens onder zulke omstandigheden weder ter haringvisscherij uit te varen. Men staat voortdurend angsten uit en weet niet of men, al of niet met goede vangsten zijn plaats van bestemming zal bereiken, 't Is geen aardigheid meer op die wijze ter haringvangst te gaan zoo als we altijd met pleizier gedaan hebben. VELSEN. Bazaar. De bazaar, die heden en morgen ten bate der school voor Chr. Volksonderwijs op Velser- beek gehouden wordt, is hedenmid dag in tegenwoordigheid van vele belangstellenden, door Ds, Eggink, voorzitter van het bestuur, geopend., Op den bazaar is veel te koop, want er is veel ingekomen. In de ruime Oranjerie van Velserbeek zijn de verschillende afdeelingen en lok ken de dames tot koopen. Behalve de verschillende afdeelingen met fraaie handwerken, manufacturen, boeken enz., zijn er vele amusemen ten. Daaronder de oude bekende, maar ook die hier nog nieuw zijn. Zoo de werpbak van de firma van der Tas, de draaiende parapluie enz. De firma van de Monopol Thee te Rotterdam heefc een keurige Ja- pansche Theesalon ingericht en schenkt daar koffie en thee. V ooral 's avonds met de Japansche ver lichting zal dit zitje wel trekken. Tegenover de Oranjerie is een klein gebouw, het huis met de luifel. Hier wordt een schilderijen-tentoon stelling gehouden, zeer interessant, zelfs voor hen die 't Rijks-.en het Frans Hals-Museum door en door kennen- Hedenavond is er zanguitvoering, terwijl morgenavond Mej. Annie van Geel en en de heer Jos. Brinkhof! zullen zingen. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Donderdag 24 Augustus. 21/, uur: Huwelijksinzegening door Dr. G. A. v. d. Bergh van Eijsinga. Victoria-Bron, Oberlahnstein. Men zal zich herinneren, dat den 5en Januari van dit jaar eeD groote brand woedde aan de Boompjes te Rotterdam, waardoor ook een ge deelte van de pakhuizen der Victoria- Bron aldaar beschadigd werd. Thans is dit gebouw weder op nieuw opgetrokken en werd het ondergedeelte als pakhuis ingericht, hetwelk nu ook door deze Neder- landsche onderneming in gebruik is genomen, waarmede haar opslag plaats voor het uit Oberlahnstein, met haar eigen Rijnschepen aange voerd wordende Victoria-Water, be langrijk werd uitgebreid. WOENSDAG. Bazaar op Velserbeek, 8 uur zanguitvoering. Toegang vrij. DONDERDAG. Bazaar op Velserbeek, van 210 uur. Boaz-bank, Visseringstraat 12, 7—9 uur. ZATERDAG. Schouw over de wateren. Ds. en Mevr. EGGINK—ENGEL BERTS hebben het genoegen u de geboorte eener Dochter mede te deelen. Velsen, 15 Augustus 1916, Getrouwd: die, mede namens wederzijdsche fa milie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervon den. IJmuiden, 16 Auo. '16. gevraagd voor den dag of voor dag en nacht. H. J. POST, Prins Hendrikstr. 2. GEVRAAGD. Gr. wasch buitenshuis. Adres bureau v. d. blad. GEVRAAGD voor den dag of dag en nacht. Aan het zelfde adres WERKSTER gevraagd. Mej. HOL, Bik- en Arnoldkade 1. Eene vrije boven- of beneden ver dieping, voor 2 personen met ge makkelijke en vrije gelegenheid om te koken. Het wordt netjes en zeer rustig bewoond, de personen zijn heel veel buitenshuis. Brieven onder lett. A. K. met prijsopgave aan den boekhandel S. v. DORP, Prins Hendrikstraat 6. een in goeden staat zijnde Brieven met alle gegevens aan No. 204 bureau van dit blad. 2 ongemeub. kamers of gemeub. de zit- en slaapkamer met keuken of bykamertje, wat geriefelijk voor keuken ingericht kan worden, door 2 dames, veel buitenhuis zijnde. Brieven lett. A. met prijsopgave aan boekhandel S. VAN DORP Prins- Hendrikstraat. een zoo goed als Nieuw Heeren rflwiel voor den spotprijs van 35 gulden, tevens te koop: Gramo- foon met 20 dubbele platen voor 25 gulden. Adres Willembeeksweg E 25 VELSEROORD. nieuw gebouwd, TE KOOP op zeer gunstigen stand, omtrek Beverwijk. Te bevragen bij P. J. TIMMER, Amsterdam, Jacob van Lennep- straat 8 huis. OPGERICHT 1887. Belast zich met den verkoop van alle soorten Visch, afrekening en betaling onmiddellijk na verkoop. Tel-adr. Creamerlj. Keulen, telef. A IIIO.

IJmuider Courant | 1916 | | pagina 3