Ier eo COMPAGNON Gevraagd op netten stand 6 of 12 joop zwarte leases. I Door te advertèeren in de bereikt men zijn doel. De advertenties worden gelezen ling aanvaarden, dat 20% van de vangst naar Duitschland kan worden uitgevoerd, 20% in ons land blijft en 60% van de vangst aan overige neutrale landen moet worden ver kocht. Intusschen blijft 't voor velen 'n open vraag of Amerika wel geneigd zal zijn, haring te koopen voor de hooge, thans gel dende prijzen. Zelfs ondanks den toeslag van 30 sh. per vat, blijft de prijs veel hooger dan voor den oorlog, en toch schijnt de bedoeling te zijn, dat Amerika het grootste deel zal aankoopen. Men vreest dat de prijzen voor Amerika veel te hoog zullen zijn, gezien het feit, dat er nog hooge vrachtprijzen bijkomen. Dit moet echter nog in de praktijk blijken. De te betalen schadeloosstelling over den tijd, dat de schepen hebben stilgelegen en te berekenen naar de gemiddelde opbrengst van een seizoen, achtte men alleszins aannemelijk. Ook was er niet het minste be zwaar tegen, de 30 sh. toeslag per vat te beleggen in de Engelsche oorlogsleening, „liever dan bij de Duitsche Rijksbank", zooals een der reeders ons zeide. Ten slotte acht men het een bil lijke bepaling, dat de 30 Ylaar- dingsche schepen, die niet behooren aan reeders, aangesloten bij de Ver- eeniging, niet worden vrijgelaten. De georganiseerde reeders immers, betalen een zekere som per schip aan de organisatie. Tot dusver plukten de niet-aangeslotenen de vruchten van wat door de organisatie werd bereikt ten koste van groote opofferingen. Men acht het juist gezien, dat z^ thans worden buitengesloten van de regeling, die, dank zij de orga nisatie is verkregen. Overigens wenschen de Vlaarding- sche reeders een afwachtende hou ding aan te nemen, tot de officieele tekst der getroffen regeling hun wordt voorgelegd. Van de IJmuider vloot kwamen sedert de laatste opgave binnen de loggers Catharina Louise YM 245 met 19 1. Hugo Stern Nelly Poolster Catharina Goede Hoop II pekelharing. 247 21 233 76 230 296 23 16 23 15 23 Ingezonden. Wilt U mij s. v. p. eenige plaats afstaan voor de volgende twee oproepingen De vergelijking hier voor levert een schitterend voorbeeld op van de waardeering van iemands werk. Bij voorbaat mijn hartelijken dank. I. Aan school X in de gemeente Velsen wordt gevraagd een tijdelijk onderwijzer, op een salaris, bere kend naar f 700 per jaar. II. (Zie „IJmuider Courant" van 26 Aug.) Sollicitanten worden opge roepen voor de tijdelijke ,betrekkng van magazijnknecht bij het Levens middelenbureau in de Gemeente Velsen, tegen een salaris van f 16 per week (of f 832 per jaar). Onderwijzers, die nog geen vaste betrekking hebt, solliciteert. De be trekking wordt beter betaald en is dus veel gewichtiger dan zoo'n onderwijzersbaantje, doch gij hebt met uwe akten misschien toch wel kans, om benoemd te worden. SPORT. De zeer streke wind heeft Zondag veel afbreuk gedaan aan mooi voet balspel. De wedstrijden waren geen van alle zoo mooi gespeeld als de week te voren. Schoten I kwam met een zwak ker elftal uit als de vorige week en had heel wat moeite om van Hortus te winnen, het geen echter toch met 2—0 gelukte. Stormvogels I—V. V. C. I, Stormvogels telde weder 2 inval Iers,waar tegenover V. V. C. zich tamelijk volledig opstelde. Hoewel Stormvogels tegen den storm op speelt is zij niet veel in de minder heid en weet zelfs binnen 5 minuten na keurig samenspelend opbrengen de leiding te nemen. Niet lang mag zij van deze voorsprong profiteeren. Van een elkander niet begrijpen in de verdediging weet V. V. C. dank baar gebruik te maken om den stand weder gelijk te maken. Hoe hard er nu van bijde kanten gewerkt wordt, voor rust blijft de stand gelijk. Met den wind in den rug denkt Stormvogels nu gemakkelijk te winnen. Dit laksche opvatten had wel eens [noodlottig kunnen worden. Ontelbare malen wordt over of langs geschoten, doch ook vele kansen worden door het laksche spel ver knoeid. V. V. C. komt nu nog slechts sporadisch op Stormvogels veld. Stormvogels middenlinie probeert zoo nu en dan met goed gerichte verre schoten, doch ook [dit baat niets. Eindelijk eenige minuten voor tijd, plaatst Jan Blinkhoff op eenige meters afstand van het doel naar Nuyens welke ongedekt stond en zich geen oogenblik bedenkt om Stormvogels de leiding te hergeven en waardoor deze saaie wedstrijd in een 21 Stormvogels overwin ning eindigt. E. D. 0. welke met een ongerech- tigden speler tegen Holland was uitgekomen, is overeenkomstig de wedstrijdbepalingen dit seizoen van verdere mededinging uitgeschakeld. Hierdoor kwam S. D. W. I tegen Holland I in het veld. Deze wed strijd eindigde in een gelijk spel (0—0). Na loting kwam S. D. W. in den eindstrijd. Eerste afdeeling. V. S. V. I R. C. H. 2 is een welverdiende 4—0 overwinnin g voor V. S. V. geworden. Volksweerbaarheid Olivio is na zwaren strijd door laatsgenoem- den met 21 gewonnen, welke pun ten allen eerst in de verlenging werden gemaakt Stormvogels 2 Swift 1 werd na veel moeite met 1-0 door de Stormvogels gewonnen. Tweede Afdeeling. Haarlem Boys I„Diemen II" 5—0 wegens niet opkomen van Diemen. V.S.V. II—D.O.A. II 2—0. Swift II—W.S.V. I 2-0. Q.S.C. ID.O.A. I 00 na loting door Q.S.C. gewonnen. Afd. A vrije baan gewone tellling 1. C. Aardema, Velsen 44 2. J. Tabois, Velsen 43 43 42 41 3. J. v. Splunter, Velsen 43 43 42 39 4. A. Valck, Alkmaar 43 42 41 39 38 5. W. van Heijst, Velsen 43 42 41 39 37 6. J. J. Cator, Bloemendaal 43 41 7. Dr. Heslinga, Velsen 42 42 8. S. D. Schiff, Beverwijk 42 39 9. Jhr. van Spengler Beverwijk 41 39 38 38 10. L. J. van 't Kaar Velsen 41 39 38 37 Afd. B. vrije baan Hamb. telling. 1. J. J. Cator, Bloemendaal 123 2. J. Tabois, Velsen 120 3. J. v. Splunter 114 Serie 10 kaarten. 1. A. Valck, Alkmaar 901 2. J. Fabois, Velsen 877 3. Dr. Heslinga, 858 Afd. C vrije baan voor dames. 1. Mej. M. van Splunter, Velsen 40 38 36 2. H. Mulder 38 38 38 3. Mevr. v. Splunter 38 36 34 4. Duykinck Sanders Velsen 38 33 Personeele wedstrijd voor heeren. 1. S. D. Schiff, Beverwijk 47 Idem voor Dames. 1. Mej. H. Mulder, Velsen 31 Afd. D. Korpswedstrijd. 1. „Beverwijk" te Beverwijk 278 2. „De Prins" te Haarlem 271 3. „Wiewintum" te Velsen 263 4. „S. S. S." te Haarlem 263 Afd. E. Kam pioen wedstrijd voor Kennemerland. 1. C. Aardema, Velsen 76 2. Dr. P. E. Bos, 69 Afd. F Eerewedstrijd voor korpsen 1. „Excelsior", Velsen .126 2. „Beverwijk", Beverwijk 121 Afd. G. Eerewedstrijd voor damesJuniores. 1. Mej. M. van Splunter, Velsen 28. Afd. H Eerewedstrijd voor heeren—juniores. 1. J. C. Bus, Velsen 45 Het is ons reeds langen tijd op gevallen, dat het terrein van de Kennemer Golfclub onder Driehuis lang zoo druk niet meer wordt be speeld als voor een jaar terug. Wel komen nog enkele vaste liefhebbers en hebsters, doch de groote animo, die voorheen voor dat spel bestond, schijnt bekoeld te zijn. We herinneren ons nog, dat voor eenigen tijd terug, vele clubjes van dames en heeren zich oefenden in dat gezonde spel en dat vele bal- lenjongens een aardig spaarduitje verdienden met het opzoeken der balletjes. De bewoners aan de Hagelinger- weg klaagden toen met recht steen en been over de wolken stof, die de auto's der verschillende liefhebbers deden opwaaien. De lesgever in dit spel verzekerde ons, dat zijn aantal lesuren aanmerkelijk in aantal min der waren dan voorheen. Burgerlijke Stand Van 22—28 Augustus 1916. BEVALLEN: A. Kop3de Bondt z.P. Bruinsma—Verdikt d.E. Filarski—de Boer z.; J. H. van VredeVelds d.E. P. v. d. Star v. d. Groep z.J. Slootmans— Lauwers d.N. de Haas—WijDgaard z.A. van Slooten—Otter z.; A- C. Zegwaard—Gooijer z.J. J. Slob. beBoogaard d.; M. Schipper van Riessen d.; M. v. d. Klooster— Willems d.; A. J. M. v. d. Plas Erenst d.H. Oldenburg—de Jong z. ONDERTROUWD: K. Nederlof 23 j. en N. de Waard 24j.; H. Wolterman 55 j. en G. H. Her- zogenrath 48 j.W. de Reus 24 j. en J. H. Wolterman 25 j.C. Weenink 82 j. en P. Visser 25 j. GETROUWD: F. H. Klaver 25j. en C. van Gerven 23 j.; J. de Lang 38 j. en T. v. d. Molen 47 j.G. Maarse 26 j. en C. J. Groeneweg 28 j.M. Markerink 30 j. en W. Amersfoort 27 j.; G. W. Kelting 25 j. en C. Kelting 31 j.J. de Groot 23 j. en C. Groen 23 j.P. Bos 26 j. en T. Raggers 25 j.G. Poldermans 26 j.en K. Meijer 25 j. J. Pronk 22 j. en R. van Henten 22 j.; J. Tellier 29 j. en H. van Pel 24 j. OVERLEDEND. Schotvanger, 67 j., weduwe van A. Bruisschaard; M. Vermaat, 21 j., dochter van H. Vermaat en A. Brakel; H. J. Deijs, 29 j., echtgenoot van C. S. D. Vas- tenburg; A. de Custer, 4 mnd., zoon van Bernardus de Custer en Leentje Houttuin. Uit de Provincie, Plaatselijk Nieuws. VELSEN. Naar aanleiding van een inge komen verzoek der Raadscommissie inzake 9-uurs winkelsluiting, om advies, wordt na gehouden bespre king besloten in deze niet van advies te dienen, aangezien de vergadering van meening is, dat een uitspraak daarover niet op den weg der Kiesvereeniging ligt. Predikbeurten. VELSEN. Ned. Herv. Kerk. Donderdag 31 Augustus. 117» uur: Huwelijksinzegening door Ds. Eggink. AGENDA. DONDERDAG. Alg. Vergad. N.V. Zeevischhandel v.h. Von Oterendorp Co., ten kan tore, 10 uur. Boaz-bank Visseringstraat 12, 7—9 uur. Spefcialiteiten-voorstelling,gebouw Cycloop, 8 uur ZATERDAG. N.V. Stoomvissch. Mq. „Selene", Liquidatie-vergadering, ten kantore, 3 uur. Advertentiën. Terstond gevraagd een FLINKE DAGDIENSTBODE of tweemaal per week een WERK STER. AdresC. P. v. d. DOES, Verl, Prins Hendrikstr. 7. GEVRAAGD: in gezin van 2 personen een flink, helder DAGMEISJE niet beneden 16 jaar van goede getuigen voorzien, voor direct. Geen wasch. Loon naar bekwaamheid. Zich aan te melden'savonds tusschen 8 en 9 uur, Willebrordstraat E25. Flinke gevraagd bij Mej. HOL Bik- en Arnoldkade. Jongste Bediende voor direct op Reederij Kantoor gevraagd. Goed handschrift ver- eischt, Br. lett. T. J. bur. v. d. blad. Magazijnknecht. Sollicitanten worden opgeroepen voor de tijdelijke betrekking van magazijnknecbt bij het Levensmid- delenbedrijf in de Gemeente Velsen, tegen een salaris van f 16 per week, Sollicitatiën in te zenden vóór 1 September a s. aan den Burge meester. Eet nu Soepkippen vanaf f 1.40 tot f' 1.75 per stuk. JONGE SLACHTHANEN vanaf 75 ct. tot f 1.75 per stuk. Alles wordt levend of op verz. panklaar zonder- verhoog. aan huis bezorgd geleverd. N.B. Verzoeke daags te voren te bestellen bij JOHAN KLUGT, Model Hoenderpark Laanzicht Vel sen (Wijkeroog.) Een bloembollenkweeker met uit muntend land en goede kraam bol len, vraagt ter uitbreiding van zaken een COMPAGNON. Brieven onder letter R 90 Adv. Bureau P. F. C. ROELSE. Timmerlieden B(j het Bedrijf Openbarewerken te Velsen worden g e v r a a g d voor direct 2 bekwame Timmerlieden voor ongeveer 2 maanden, loon 30 cents per uur, werktijd 58 56 uur per week. Gehuwden ontvan gen aan duuitetoeslag voor elk kind beneden 16 jaar 15 cent per week. Aanmelding schriftelijk bij het bedrijf. Brieven met prijsopgave onder R 92 a.h. Adv.-Bur. P. F. C. ROELSE. GEVRAAGD door Officier (le Luit.) Gem. Zit- en slaapk. met pension. Brieven onder No. 205 Bureau P. F. C. ROELSE. TE KOOP EEN Sleepboottrawler, ingericht voor de visscherij met completen inventaris gebouwd in 1905. Brieven lett. L. H. aan bur. van dit blad. Piano's en orgels aangeboden. Gemakkelijke conditiën, (f 6.per maand), rechtstreeks uit de fabriek. Br. R. 93 Adv. bureau P. F. C. ROELSE. TE KOOP wegens overbevolking reeds enkele aan den log A f 2.25 per stuk, 6 of 12 PATRIJS LEG HORNS, broed 1915, f 1.50 per stuk. 6 of 12 WITTE LEGHORNS, broed 1915, t 1.50 per stuk. Te zien bij JOHAN KLUGT, Mo del Hoenderpark Laanzicht Velsen (Wijkeroog.) HARINGVISSCHERIJ. 212 Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. M. de Redacteur. Een Onderwijzer. Bekerwedstrijden „Stormvogels". Eindstand Kennemer Kegelconcours. De Kennemer Golfclub. Men schrijft uit Santpoort aan de Stads Editie Beverwijk. Wij vernemen dat de heer P. H. Majoor terreinen ver kocht heeft, waarop een fabriek van chemische producten zal worden gebouwd door de N. V. Chemische Fabriek Beverwijk. Begin September zal de aanbesteding der gebouwen plaats hebben. Architect is de heer Kors Visser te Velsen. Kiesvereeniging. In de Dinsdag avond gehouden vergadering der Vrijz. Kiesvereen. „Velsen" is de motie der Vrijz. Kiesver. „Sant poort", waarin afkeuring wordt uitgesproken over de slappe wijze van werken bij de Statenverkiezing j.l., voor kennisgeving aangenomen. gemeubileerde zit- en slaapkamer voor 2 personen zonder pension met gebruik van keuken.

IJmuider Courant | 1916 | | pagina 3