ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN FJ. LANKHORST&Zn. No. 95 Woensdag 27 September 1916 le Jaargang. Administratiebureau en Drukkerij JAC. SINJEWEL, WILLEMSPLEIN IJMUIDEN, Telefoon 153. Verschijnt WOENSDAGS en ZATERDAGS. Tot plaatsing van advertentiën van buiten de gemeente VELSEN in dit blad is uitsluitend gerechtigd het Advertentiebureau P. F. C. ROELSE IJMUIDEN. Advertentiën voor dit blad worden aangenomen aan het bureau WILLEMSPLESN IJmuiden (Drukkerij Sin- je wel), in het advertentiebu reau van den heer P. E. C. ROELSE, K^nssistiraat, Te Velseroord bij 7*. v. Til burg, Wiliebrordslr. S3. Te Velsen en Wijkeroog bij D. Schermer, Óoodlassn L 47, Wijkeroog. Te Santpoort bij P. vao Mcups, Boekhandel. Dringend verzoek 1 om bij verhuizing het oude en het nieuwe adres, niet aan den looper, doch aan ons bureau WILLEMSPLEIN 11, op te geven. De Administratie. BERICHT. Wie zich ingaande i Oc tober op de IJmuider Courant abonneert ontvangt de tot dien datum verschijnende nummers gratis. BROODKAARTEN. HINDERWET. Specialiteiten in COCOSTOUW Gesmolten rundvet. Plaatselijk Nieuws. COURANT ABONNEMENTSPRIJS60 ets., per 3 maanden, franco per post 75 ets., voor het Buitenland f 1.25 ABONNEMENTEN worden aangenomen aan het Bureau en bij de Agenten. REDACTIE-ADRESWillebrordstraat 105, Velseroord, Telefoon No. 141 Uitgave van de Naaml. Venn. Uitgevers Mij. „IJmuiden". ADVERTENTIËN van 15 regels 50 ets. Iedere regel meer 10 ets. Kleine advertentiën (dienstaanbiedingen en aanvragen, familieberichten van 15 regels 25 ets. iedere regel meer 5 ets. Ingezonden mededeelingen 15 ets. per regel. Advertentiecontracten tegen zeer billijk tarief. Advertentiën uiterlijk in te zenden WOENSDAG en ZATERDAG tot 9 uur v.m. VERWISSELING VAN De Burgemeester van Velsen brengt hierbij ter openbare kennis, dat op Zaterdag 30 Sept. a.s. ver wisseling van broodkaarten zal plaats hebben. Elke houder van een broodkaart wordt in zijn eigen belang aange raden, zorg te dragen, dat de inle vering daarvan op de hieronder aangegeven plaats en tijd bij de betrokken Controle-Commissie ge schiedt, om dat die kaart na den daar op vermelden datum niet meer geldig is en daarop dus geen regee- ringsbrood meer mag worden ver strekt. De aandacht van belanghebbenden zij er voorts op gevestigd, dat de inlevering niet door of namens de bakkers mag plaats hebben. De Contröle-Commissiën zullen, voor zooveel elk betreft, zitting houden te Velsen in het gemeentehuis des namiddags van 4 4V2 uur te Wijkeroog in het gebouw Con cordia des namiddags van 5 7 uur te Santpoort in het dienstgebouw (voorm. Secretarie) des namiddags van 57 uur. te Jan Gijsenvaart ten huize van den heer P. J. Huig, des namiddags van 7 9 uur. te Velseroord in het dienstgebouw (Politiepost), des namiddags van 4—7 uur. te IJmuiden in de voormalige onderwijzers woning van school A, ingang Willemsplein, des namiddags van 4—8 uur. Velsen, 25 Sept. 1916. De Burgemeester van Velsen, VERMEULEN, 1. b. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Velsen, brengen ter open bare kennis, dat ter Gemeentese cretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de N.V. Indu- strieele Maatschappij „Hera", ge vestigd te IJmuiden om vergunning tot uitbreiding harer inrichting door het aanbouwen van een transfor matorenlokaal. waarin zullen worden geplaatst twee draaistroomolietrans- formatoren 10000/380 volt van 100 K. W. A., benevens de noodige span ningsschakelaars voor de aansluiting op het perceel kadastraal bekend Gemeente Velsen, afd. IJmuiden Sectie L No. 379. Op Vrijdag, den 6 October 1916, des namiddags te 3 uren, zal ten Gemeentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen vóór het bovenvermelde tijdstip, op de Secretarie, der Ge meente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. Voorts wordt er aan herinnerd, dat volgens de bestaande jurispru dentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Velsen, 22 September 1916. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, VERMEULEN l.b. De Secretaris, Th. J. WIJNOLDY DANIËLS. MELK. De BURGEMEESTER van Velsen maakt bekend dat volgens mede- deeling van de Rijkscommissie van Toezicht op de vereeniging van Fabrieken van Melkproducten, de melkinrichting „Velsen" bereicl is, in het te kort aan melk in deze Gemeente te voorzien door recht- streeksche levering aan den con sument. Eventueele klachten over onvol doende levering kunnen worden ingezonden hij het levensmiddelen- bedrijf. Velsen, 21 September 1916. De Burgemeester voornoemd, VERMEULEN, Lb. Ministerie van Landbouw, Nijverheid en Handel. De Minister van Landbouw, Nij verheid, brengt ter algemeene ken nis, dat ingevolge artikel 5 van de Distributie wet 1916 door een ieder, die anders dan voor gebruik door hemzelf of zijn gezin varkens bezit, aan den Burgemeester van de gemeente, waar de varkens zich bevinden, heeft op te geven het aantal van de op 30 September a.s. bij hem in bezit zijnde varken s, gespecificeerd als volgt: a. biggen beneden 6. weken ;j b. fokvarkens; SS IV E 3E K. Leveranciers van ieepsn, Ronding, Raadlijn, etc. (hieronder moeten allleen ge rekend worden gedekte zeugen, zeugen met biggen- deze laatste onder de biggen tellen- afge- zoogde zeugen, voor zoover men ermede wenscht door te fokken, en fokbereB). c. ioopvarkens; d. mestvarkens beneden 50 K.G. getaxeerd slachtgewicht e. mestvarkens boven 50 K.G. getaxeerd slachtgewicht. Onder verwijzing naa,r artikel 5 der Distributiewet 1916, wordt de bijzondere aandacht erop gevestigd, dat ingevolge artikel 10 van ge noemde wet het niet doen van opgave of het onjuist opgeven strafbaar is met mogelijk van ver beurdverklaring der goederen. 's-Gravenhage, 19 September 1916. De Minister voornoemd, POSTHUMA. De Burgemeester van Velsen maakt bekend, dat bij de verschil lende winkeliers in deze gemeente, gesmolten rundvet verkrijgbaar is, tegen den maximumprijs van 527s cent per 7s kilo Klachten over niet inachtneming van bovenvermelden maximumprijs, gelieve men in te dienen bij het Levensmiddelenbedrijf der Gemeen te Velsen. Winkeliers die dit vet wenschen te verkoopen, kunnen daarvan op- gaafdoen aan het Levensmiddelen- bedrijf. Velsen, 25 September 1916. De Burgemeester van Velsen, VERMEULEN l.b. IJMUIDEN. Strandvonderij goederen. De Vrijdag ten overstaan van den Makelaar D. Bus verkochte strand vonderij goederen hebben f 3815.70 opgebracht. Kerkeraad. Wegens vertrek naar Velseroord heeft de heer H. Beenhakker met ingang van 1 Jan. a.s. als diaken der Ned. Herv. Gem. alhier bedankt. Winterlezingen. Naar het Pre dikbeurtenblad der Ned. Herv. Gem verneemt is de Lezingscommissie weer gemobiliseerd. In het bestuur hebben zitting de heeren H. Medik, P. Kelderman en Klijnstra, de laatste gekozen in de plaats van den heer S. Reidsma. Buitengewoon opzichter. Door den minister vrb Waterstaat zijn benoemd tot buitengewoon opzichter J. Potman te Alkmaar, bij de werken van het Noorzeekanaal te IJmuiden. Personalia. Bij de directe belastiDgen enz. is verplaatst de commies 2e kl. H. Veldman van Bellingwolde naar hier. Wegenaanleg. Het aanleggen van wegen op het terrein van de Visschershaven alhier is opgedragen aan de laagste inschrijvers, de heeren C. den Besten te Ammer- stol en W. Stigter te Bergambacht voor f 32840. VELSEN. Papierfabriek. Op de papier fabriek alhier is thans de Zondags- ai beid geheel afgeschaft. Be arbei ders van den nachtploeg gaan 's avonds te kwart voor twaalf, die van den dagploeg 's middags half vijf naar huis. Suikernood. De vorige week werd in een bericht over de suiker- voorziening gevraagd, waarom alle winkeliers evenveel kregen en dat niet naar hun gewone afzet gere geld werd. Men deelt ons mede, dat aldus geschiedt en allen dus niet eenzelfde quantum krijgen. Benoeming. Aan den met Ja nuari a.s. te openen Avondcursus in Handelsonderwijs te Beverwijk van de afdeeling „Beverwijk en Omstreken" van „De Hanze" is benoemd tot leeraar in het Boek houden de heer J. Deinum, Hoofd der Chr. School te Wijkeroog. Personalia. Tot administrateur van de commissie voor de voorzie ning van levensmiddelen te Bever wijk is benoemd de heer J. P. Bur ger alhier. Mannenkoor. Door het bedan ken van den heer Sam Vlessing voor directeur van Velsens Mannen koor heeft deze vereeniging moeten afzien van haar voornemen om mee te doen aan den dezen herfst te houden zangwedstrijd te Beverwijk. Het ijverige bestuur der Vereeniging heeft direct pogingen aangewend om een nieuwen directeur te ver krijgen en heeft alle hoop goed te zullen slagen. Woningbouw. De oostzijde van den straatweg tusschen de remise der stoomtram en het Noordzeekanaal wordt hoe langer hoe meer bebouwd Nu wordt er door den aannemer W. van Asselt voor rekening van den heer H. H. Meijer een Winkel huis met bakkerij en pakhuis gezet ten noorden van Hotel De Prins, zoodat daar nu nog slechts een klein open vak blijft. Ontvlucht. Een verpleegde uit het gesticht „Duin en Bosch" te Castricum, een 18-jarige jongeman, wist Zondag te ontvluchten en dwaal de 's middags hier in 't bosch op Rooswijk rond. Een verpleger en de rijksveldwachter Engels vonden hem waarna de patient per rijtuig naar het gesticht werd teruggebracht. Reserve-officier. Zaterdag j.l. is te Amsterdam als reserve-officier bij de vestingartillerie beeëdigd de heer J. L. JanseD, onderwijzer aan school B in onze gemeente. Bloemenverkoop. Zondag wer den door een paar kleine meisjes tuberculose bloempjes te koop aan geboden. Op onze vraag voor wie ze dat deden ontvingen we ten ant woord, dat ze dat voor de zusters deden. Is nu de opbrengst alleen voor de R. Katholieke lijders, zon der dat de kerkelijke geziudte daar bij in acht genomen wordt Zou het niet beter zijn, dat dit den koopera bekend was? Witte Kruis. Maandagavond heeft de. afdeeling van het Witte Kruis vergaderd in Hotel de Prins alhier. Met het bestuur inbegrepen waren 13 personen tegenwoordig van de 2800 leden. De Voorzitter, de heer P. Ver meulen, opende de vergadering. De Eere-Voorzitter, de heer Wijnoldy Daniëls en het bestuurslid, de heer Handgraaf, waren door een wet houdersvergadering verhinderd de vergadering bij te wonen. De no tulen der vorige vergadering, door den heer Bontenbal gelezen, werden goedgekeurd. De begrooting voor 1917 bedraagt in ontvangst en uitgaaf f 5409, met een geraamd tekort van f208. Als belangrijke posten staan bij de ontvangsten vermeld: aan contri butie van leden en donateurs f2900, subsidie van de gemeente f 1000, welke f 1150 wordt, wan neer het voorstel van B. en W. tot deze verhooging aangenomen wordt. Op een vraag antwoordde de Voorzitter te hopen dat dit tekort tot een minimum zou worden teruggebracht. De begrooting werd goedgekeurd. De Voorzitter deed eenige mede deelingen over het wijkgebouw te Santpoort, thans in aanbouw. De stichting daarvan is mogelijk ge worden door eenige groote giften en door het schenken van den benoo- digden grond. De bestuursverkiezing had tot uitslag dat de heer G. v. d. Poll, Oud-Kath. pastoor te IJmuiden, met algemeene stemmen herkozen werd. In de vacature W. F. J. Meyer werd gekozen de heer Jac. Zuur bier te Wijkeroog met 11 stemmen, tegen 2 op P. v. d. Bos. De heer Zuurbier nam de benoeming aan. In de commissie tot het nazien der rekening over 1916 werden benoemd de heeren H. J. van Run- nard, C. G. Dekker en J. van der Lijn te Santpoort. De beschrijvingsbrief voor de Algemeene Vergadering leverde geen bijzonders op en den afgevaardigde, de heer Bontenbal, werd vrij man daat verleend. Bij de rondvraag kwam Velser oord nog weer eens ter sprake. De Voorzitter zeide dat het streven van het Bestuur is zoo spoedig moge lijk een wijkgebouw en een wijk zuster te Velseroord te vestigen en sloot daarop de vergadering. Gezondheids-Commissie. De Ge zondheids-Commissie behandelde in hare laatste vergadering een aantal

IJmuider Courant | 1916 | | pagina 1