Haar- 4- Gevaarlijke namaak A. Mijnhardt IJ. IHTi- en IJmuider Courant Z. Z. YISSCHERSHAVEN. AGENDA. Predikbeurten. Correspondentie. Uit de Gemeente. Visscherij. Plaatselijk Nieuws. Gemeenteraad Advertenties. Bestelt uw Drukwer bij de I 1 Scheeps- en fabrieksbenoodigdheden Directeur: J. T. Constandse. TEL. No. Ill, TEL. No. Ill, Techn. Bureau voor de Stoomvisscherij Koeltechniek 2e BLAD. 4 NOV. 1916. ZATERDAG. Bioscoop, Cycloop, 8 uur. ZONDAG. Bioscoop, Cycloop, 3 uur, 5 uur en acht uur. MAANDAG. Bioscoop, Cycloop, acht uur. Boaz-bank, Visseringstraat 12, 7—9 uur. Nutsspaarbank, Helmstraat 9, 7—9 uur. DINSDAG. De Toffe jongens van het 7e. Ge bouw „Cycloop" 8 uur. Zondag 5 November 1916 IJMUIDEN. Ned. Herv. Kerk. 10 uur: Ds. Creutzberg. 5 uur: Ds.Creutzberg. Doopsgez. Gem. afd. Prot.-Bond. 10V2 uur: Ds. Luikinga. Geref. Kerk. 10 uur: Ds. Huizing. 5 uur: dezelfde. VELSEROORD. Herv. Evangelisatie. 10 uurDs. de Hoogh v. Amsterdam. 5 uurde heer Gutteling. Geref. Kerk. 10 uur: de heer Bredervekl. 5 uurdezelfde. VELSEN. Ned. Herv Kerk. 10 uur: Dr. W. J. Engelberts van Amsterdam. 3 uur, dezelfde, Heilige Doop. Oud-Geref. Gemeente. (Gebouw voor Chr. Belangen). 97g uur: Godsdienstoefening. 5 uur: hetzelfde. WIJKEROOG. Geref. Kerk. 10 uur: De heer P. Vermeulen. 5 uur: dezelfde. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. (Bewaarschool). 10 uurDr. G. A. v. d. Bergh van Eijsinga. Evangelisatie. 10 uur: Ds. C. H. Nolke van Am sterdam. Deze ambtenaar zal een beloo- ning ontvangen van f 17 per week met vrij gebruik van een rijwiel. Afdekking waterleiding terrein. De afwerking en afdekking van het terrein der waterleiding heeft tot 2 October j.l. f 3872.48 gekost. De aannemer F. Beenhakker is bereid het restant van het werk, loopende vanaf genoemden datum, uit te voeren voor de som van f 3500. B. en W. stellen daarom den raad voor ten behoeve der uitvoering van dit werk een totaal crediet van f7372.48 toe te staan. Huisvesting uitgezet gezin. Inzake het besluit tot verhuring der voor malige onderwijzerswoning te Sant poort deelen B. en W. mede dat zich daarvoor acht personen aan meldden, waarvan 1 'buiten de ge meente. Daartoe behoorde niet C. Weij, die met gezin uitgezet was en naar aanleiding waarvan eenige adressen waren ingekomen. Na onderzoek hebben B. en W. de woning toegewezen aan A. Gies- berg, die met zijn gezin, man, vrouw en 7 kinderen, uit zijn woning was gezet en welk gezin opgenomen was in het gezin der Wed. Schee vaart, bestaande uit vrouw en 6 kinderen. Giesberg had steeds zijn huur betaald, terwijl de Wed. Schee vaart dubbele huur moest betalen tijdens de inwoning van het gezin Giesberg. De inlichtingen aangaande het gezin Weij zijn voor de raadsleden ter inzage gelegd. Eenige ingezonden stukken moe ten wegens plaatsgebrek tot het volgende nummer wachten. Voor den Raad. Levensmiddelen voorziening. De Voorzitter der Levensmiedelen com missie zegt in een schrijven aan B. en W. dat in een gehouden ver gadering der Levensmiddelen com missie en de commissie van inge zetenen, die zich indertijd belaste met den vischverkoop, de wensche- lijkheid werd uitgesproken van een officiëele samenvoeging der beide commissiën, teneinde door gemeen schappelijk werken tot een goede uitvoering der Distriebutewet 1916 te geraken. Diensvolgens zou het wenschelijk zijn een besluit uit te lokken, dat aan de levensmiddelen-Commissie werden toegevoegd de heeren R. Brink, D. Bus, W. Landeweerd, P. van 't Padje, J. van Splunter en S. J. Visser. Waar het tevens noodig is, in commissie de afdeeling Velseroord te doen vertegenwoordigen, wordt geadviseerd de aldaar wonende in gezetenen A. Bleeker en L.Jansen of andere personen, die de Raad geschikt acht, in de aldus uitge breide commissie te doeu zitting nemen. B. en W. stellen naar aanleiding van dit schrijven voor, de levens middelencommissie de bevoegdheid te geven om zich met de voorge stelde leden uit te breiden. Voorts bericht de voorzitter in zijn schrijven dat in bedoelde ver gadering de wenschelijkheid dei- aanstelling van een tweeden con troleur der Levensmiddelenvoorzie- niug werd uitgesproken. B. en W. stellen den raad voor hen te machtigen, tot de aanstelling van dezen ambtenaar in lijdelijken dienst over te ga^n. Be Vening Meiness." Thans kan als zeker worden aangenomen, dat de stoomlogger „Burgemeester Ve iling Meinesz" 1JM. 97 van de N. V. Ned. stoomvisscherij alhier, op zee gebleven is. De bemanning bestond uit de volgende personen N. Rijke, schip per, J. Blenk, stuurman en de 14 jarige A. Akkerman, allen wonen de te Velseroord, benevens C. Hof land, M. Oversluizen, J. Verlegh, C. v. d. Sloot, A. Westerhout, al len gehuwd en K. Bootsman, Joh. den Boogert en J. den Boer, allen van Viaardingen, de machinist J. J. Kaercher van Amsterdam. StoomvisscheryjbedrijfTot he den zijn de Stoomtrawlers nog niet naar de visscherij vertrokken. Het in convooi brengen der schepen zal zeker niet weinig moeilijkheden met zich medebrengen. Nader bericht. Hedenmiddag vertrok het eerste convooy stoom trawlers ter visscherij. Het stoomvisscheryjbedryjf. In een Donderdagmorgen gehoud. druk bezochte vergadering van zeelieden in het stoomvisscherij bedrijf onder leiding van het bestuur van den Alg. Ned. Zeemansbond werd mede- deeling gedaan, dat de reederijen goedgevonden hadden de gages uit te betalen voor den tijd dat de schepen hadden stil gelegen voorts dat de gages zullen worden uitbe taald gedurende den tijd dat de schepen in vreemde havens zullen zijn opgebracht en de procenten der te derven besommingen zullen worden uitbetaald op den voet zooals destijds met de opgebrachte IJslandsche trawlers heeft plaats gehad tot volle tevredenheid der opvarenden. Ten einde de gevaren ter zee zooveel doenlijk te verminden n en om in geval van een ernstig onge val zoo mogelijk hulp te kunnen verleenen, werd besloten onder volle toezegging en medewerking der ree- ders in den vervolge in Convooy te vertrekken, te visschen en thuis te varen. Ieder convooy zal bestaan uit 10 stoomtrawlers, waartoe deze schepen in klassen zullen verdeeld worden naar gelang van grootte en snelheid. Over ieder Convooy zal een der schippers de leiding nemen. Bij acclamatie werd daarop be sloten op deze voorwaarden uit te varen. Het bestuur van de afd. Ymuiden van den Alg. Ned. Zeemans bond deelde nog mede, dat officieel bericht was ontvangen, dat de stoom trawler J. T. Cremer niet naar Engeland was opgebracht. wij vernemen zal de bekende Zang- vereeniging „Jacob Kwast" van Wognum, Directeur de heer W. Saai, op Maandag 13 November a.s. een uitvoeiing geven in de Oud-Kath. kerk alhier. Verbetering. In de advertentie „Winterlezingen 19161917" ge plaatst in dit blad van 1.1. Woens dag staat „Militairen half geld". Men leze echter Militairen beneden de rang van onderofficier half geld. Een mooi succes. De Minister van Waterstaat, beschikkende op het adres, d.d. 15 Juli 1916 van de Naamlooze Yennootschap Industri eels Maatschappij „Heia" e.a. allen te Ymuiden, houdende verzoek in verband met de verlenging vgn de Visschershaven aldaar eene ver binding voor voetgangers tusschen beide zijden dier haven door middel van een stoom- of motorbootveer tot stand te doen brengen Gezien de ingekomen ambtsbe richten Geeft aan adressanten te kennen, dat aan hun verzoek gevolg zal worden gegeven. Diefstal. Ten nadeele van J. C. V. zijn op den Stoomtrawler Middelburg een paar geheel nieuwe waterlaarzen gestolen. Aangehouden. Alhier is zekere B, opvarende van een stoomtrawler aangehouden wegens diefstal van aardappelen, waarvoor zijn aanhou ding door de Amsterdamsche re cherche was verzocht. Diphtheritis. Ook in de Af deeling Ymuiden dezer gemeente komen gevallen van diphtheritis voor. Reeds is vau een viertal ge vallen aangifte gedaan. Geslaagd. De heer J. Dalhuy- sen alhier is te Amsterdam geslaagd voor het examen Vrije- en Orde oefeningen. Inbraak. Gisternacht is inge broken iu de kleedkamer op het terrein van „Stormvogels" voor een waarde van f 200 aan kleeding- stukken moet gestolen zijn, bene vens een aantal voetballen. De inbrekers hebben kalmpjes bier en limonade gedronken en de gebruikelijke souvenirs achterge laten. De politie te Velserooid stelt een onderzoek in. VELSEN. Gistermorgen raakte een paard, gespannen voor een driewielige kar behoorende aan de melkfabriek op hol en reed tegen het hek op van huize Christine met bet gevolg, dat dit gedeeltelijk vernield werd. De bestuurder heeft geen letsel bekomen evenmin als het paard. IJMUIDEN. De Wognummers komen. Naar Vergadering van Donderdag 2 Nov. 1916. Voorzitter: de Burgemeester. Afwezig de heeren Landeweerd, van der Steen en Polderman. De heer Netscher herinnert aan de oprichting der Vereeniging voor ambachtsonderwijs in Kenne- merland wier plannen tot oprichting van een Ambachtsschool thans een vastere vorm gaan aannemen. Zou het niet mogelijk zijn daarvoor als nog op de begrooting een pro-memo- riepost uit te trekken. De heer Vermeulen zegt dat dit niet kan. Wel kan de post subsidie van vereenigingen verhoogd worden. Zonder stemming wordt besloten voor subsidie aan genoemde vereeniging op dezen post een be drag pro-memorie uit te trekken, Begonnen wordt aan de ontvang sten der Gemeentebegrooting. Post 4, huur van huizen, wordt op voorstel van den heer Netscher met f 90 verhoogd, daar de onder wijzerswoning te Santpoort verhuurd wordt. Post 9, cijnzen en erfpachten, wordt met f 18 verhoogd. Bij post 16, Hoofdelijke Omslag zegt de V o o r z i t e r dat deze op f 260.000 gesteld moet worden (Voorgesteld was f 235.000). Bij post 17, Hondenbelasting, zegt de heer Brink dat deze veel meer kan opbrengen. De Voorzitter zegt dat men weet dat er weinig aan te doen is. Het plan is op het gemeenteterrein te Velseroord een inrichting voor hot afmaken van honden te maken. De heer de Boer merkt op dat bet wenschelijk is dat men houders van honden een gemakkelijker wijze van betalen moet mogelijk maken. De heer Vermeulen acht het noodig dat een verordening wordt gemaakt, waarbij bepaald wordt dat honden die zich op straat bevinden en ook voertuigen enz., die ook mid den op den weg worden gezet, in bewaring worden genomen en eerst tegen een flinke vergoeding terug verkregen kunnen worden. Bij post 18, vergunningsrecht 7egt de heer Netscher dat het hem verwonderd heeft dat deze post f 500 lager is geschat. Waar aan is dit te danken, aan de drank bestrijding De Voorzitter zegt dat het zeer moeilijk is. Het brengt steeds minder op. De heer V ermeulen zegt dat het bekend is dat hier nog steeds meer sterke drank wordt ingevoerd, terwijl de opbrengst van het ver gunningsrecht steeds daalt. De drank bestrijding is hier dus niet de oor zaak van. De heer Brink klaagt over het systeem van schatten. De ambtenaar scelt geen persoonlijk onderzoek in en verricht de schatting op zijn kantoor. In de commissie voor het vergunningsrecht is hierover ook gesproken. De heer de Boer acht het zeer wenschelijk dat deze zaak grondig geregeld werd. De Voorzitter zegt dat dit moei lijk gaat. Men slaat soms sterke drank in op naam van een weduwe, waarnaaf geen haan kraait. De heer de Boer zou dan wil len dat alles door de gemeente in geslagen werd. Het is noodig dat we van ieder weten wat hij ver bruikt. Veel ligt daarbij aan een goeden schatter. Spreker meent, dat de schatting door de secretarie ambtenaren moet geschieden. De heer V ermeulen antwoordt de sprekers. Spreker zegt niet te begrijpen wat de commissie nog meer verlangt, vooral nu een uit voerig rapport was overgelegd. Be kend is echter dat de voorzittei der commissie in den schatter geen vertrouwen heeft, ook niet al was het in een andere commissie. De heer Brink. Daar protesteer ik tegen. Dat is een verdachtma king aan mijn adres. De heer Vermeulen blijft bij zijn beweren. De heer Brink is steeds zeer onhebbelijk tegen dezen ambte naar opgetreden. Nog wijst spreker er op dat bij allo gegevens deze toch steeds nog gebrekkig zijn. De heer B r in k zegt zich niet te herinneren ooit onhebbelijk tegen den schatter opgetreden te zijn. Dat kunnen de andere commissie leden verklaren. Spreker heefü al leen tegen den schatter gezegd het noodig te achten dat persoonlijk onderzoek noodig was. De heeren Van T u y 11 en H u y g verklaren dat hun van een onhebbelijk optreden van den heer Brink tegen genoemde ambtenaar niets bekend zijn. De heer Schilling zegt dat de heer Vermeulen dan toch zoo niet kan doorgaan. Als men be schuldigt moet men kunnen be wijzen. Spreker wil opmerken dat, wanneer twee derde der lijsten on ingevuld terug komen, de betrok kenen maar eens flink aangepakt moeten worden. De heer Vermeulen zegt dat het niet betreft de inhoud van de woorden van den heer Brink, maar de wijze waarop het gezegd werd immers,,c' est le ton pui fait la mu- sique". Nadat nog de heeren van Tuyll en Huyg waren opgekomen tegen de uitlatingen van den heer Ver meulen, werd de post goedgekeurd. Bij post 20, precario's, klagen de de heeren Gerritsen en Ne s c h e r over het misbruik dat g maakt wordt van de wegen trottoirs. De heer Vermeulen zegtd; de eenige weg dan zal zijn de ve gunningen in te trekken. Post 40, kosten [Normaalschol wordt met f 75 verhoogd. Post 46, terugontvangen koste ondersteuning Belgische vlucht lingen wordt geschrapt. Bij post 48, betaling door wonin bouwvereenigingen, vraagt de hei Netscher of het niet goed dat deze Vereenigingen een go( vers'ag zenden. Onlangs hebben een verslag ontvangen, dat wel goi was, doch onvolledig. Spreker mis b.v. opgaven of er woningt hebben leeggestaan en of er wa bèta'e s waren. Le heer Vermeulen zegt d: deze Vereenigingen een versh moeten inzenden en dat met i wenscben van den heer Netsch rekening kan gehouden werden. De heer de Boer acht dit 0( noodig en zou eeii bepaald mod wensclien vastgesteld te zien. Aan 't eind der posten vraa de heer Netscher of de begrootii niet vastgesteld moet worden. De Voorzitter zegt dat cj niet gedaan wordt. De heer Netscher is van ande meening. De Voorzitter zegt dat er n< een verschil van een paar cent< kan zijn. Spreker noemt dit e^ staaltje vau bureaucratie. De heer Netscher protestee er tegen dat a's spreker iets ze in 't belang vau zijn rechten, d de Voorzitter meent dat dit is ij het motief om de zaak iu de w te sturen. De begrooting wordt vastgeste op f 952.182.615 met een post v; onvoorziene uitgaven van f 13101.11 Bij behandeling der begrootii van het bedrijf Openbare Werki zegt de heer Sluiters een voc stel te zullen indienen om aan al leden van Commissiën presentiege te verleenen. Wordt vervolgd.! I uitval geneest, roos en schilfers verdwijnen, indien men het haar wascht met Purolzeep. Per stuk 60 ct., 3 stuks f 1.70. Verkrijgbaar in Apotheken en I Drogisterijen. Te IJ muiden bij H. SANT, 1 S. SMIT, Kanaalstraat 56, LI. SUK, BeverwijkA. DEGE- NAAR. Velsen: Mej. v. d. LAAN, Velseroord: C. SUK. wordt u dikwijls verkocht zon der dat gij het weet. Wanneer echter op de kokers Hoofdpijn en Zenuwtabletten de naam voorkomt, kunt gij er van verzekerd zijn goede artikelen te koopen. Eisch daarom in uw belang een koker Mijnhardt's Zenuw-tabletten en Mijnhardt'8 Hoofdpijn-tablatten.

IJmuider Courant | 1916 | | pagina 5